Zwiedzanie Dzielnicy Muzeów w Houston (Museum District)

Museum District Houston, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Houston Museum District to centrum kulturalne miasta i jednocześnie jedna z jego najciekawszych atrakcji. To dzielnica zlokalizowana w samym sercu miasta, której największą atrakcją są przeróżne muzea. Gdzie szukać tych najciekawszych? Houston Museum District – dzielnica muzeów w Houston Museum District jest jedną z dzielnic Houston. … Zobacz więcej »

Wynajęcie samochodu w Dallas – co warto wiedzieć?

Wynajęcie samochodu w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Wycieczka do Dallas w Teksasie to na pewno ekscytująca perspektywa. Warto jednak przygotować się do niej praktycznie, by podróż przebiegła bez problemów. Z uwagi na dużą powierzchnię miasta oraz liczne atrakcje poza jego obszarem warto rozważyć wynajęcie samochodu. Jaki to średnio koszt, i gdzie szukać … Zobacz więcej »

Słynne muzea w Dallas: od sztuki po naukę i kulturę

Muzea w Dallas, Teksas, fot. shutterstock.com

Dallas, jedno z największych miast w Stanach Zjednoczonych, słynie nie tylko z pulsującego życia biznesowego, ale także z bogactwa kulturalnego, które przyciąga zarówno miejscowych, jak i turystów z całego świata. W sercu tej kulturalnej oazy znajdują się niezwykłe muzea, które oferują niezapomniane doświadczenia z dziedziny … Zobacz więcej »

Jakie filmy kręcono w San Anotnio?

Filmy kręcone w San Antonio, fot. shutterstock.com

San Antonio jest bez wątpienia miastem gdzie kultura lokalna, objawiająca się w specyficznej architekturze, łączy się z nowoczesną zabudową, pięknymi, zielonymi przestrzeniami oraz innymi, wyróżniającymi się elementami. Ta niesamowita mieszanka tworzy malowniczą scenerię dla licznych produkcji filmowych, nierzadko arcydzieł amerykańskiej kinematografii. W niniejszym artykule przedstawimy … Zobacz więcej »

Poznaj magię Austin, powody, dla których warto je odwiedzić

Austin, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Austin, stolica stanu Teksas, nie bez powodu nosi miano jednego z najbardziej fascynujących miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych. To miasto emanuje niepowtarzalnym urokiem, łącząc w sobie dynamiczną atmosferę muzyczną, bogactwo przyrody, kulinarną ekstazę, sztukę ulicy i niezapomniane noclegi. W tym artykule zapraszamy Cię do … Zobacz więcej »

TOP 5 najpiękniejszych plaż w Teksasie

Plaże w Teksasie, USA, fot. shutterstock.com

Teksas jest drugim po Florydzie najbardziej wysuniętym na południe spośród wszystkich stanów USA. Graniczy on bezpośrednio z Oceanem Atlantyckim, a konkretniej z Zatoką Meksykańską. Co za tym idzie, może się poszczycić wieloma wspaniałymi, słonecznymi plażami. Wspaniałe piaszczyste plaże w Teksasie z roku na rok przyciągają coraz większą ilość turystów. Gdzie … Zobacz więcej »

Najpopularniejsze kurorty wakacyjne w Teksasie

Wakacyjne kurorty w Teksasie, USA, fot. shutterstock.com

Teksas jest jednym z tych stanów w USA, który nieodłącznie będzie kojarzył się z Dzikim Zachodem. Wielu turystów oczyma wyobraźni widzi rozległe rancza, a także mężczyzn w tradycyjnych kapeluszach. Jednak Teksas ma znacznie więcej do zaoferowania. Jest to drugi pod względem powierzchni stan w USA, … Zobacz więcej »