Zwiedzanie Frontiers of Flight Museum w Dallas, atrakcje, bilety

Tagi , , , ,

Frontiers of Flight Museum w Dallas posiada bogatą kolekcję artefaktów związanych z historią lotnictwa. Koncentruje się także na historii lotnictwa i eksploracji kosmosu, z naciskiem na rolę obszaru Dallas/Fort Worth. Co warto tu zobaczyć?  Ile czasu poświęcić na zwiedzanie muzeum w Dallas? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Atrakcje Frontiers of Flight Museum w Dallas

Muzeum w Dallas zostało założono w listopadzie 1988 roku przez Williama E. Coopera, Kay Bailey Hutchison i Jana Collmera. Pierwotnie muzeum znajdowało się w terminalu na Dallas Love Field, natomiast obecnie usytuowane jest przy Lemmon Avenue. Muzeum obecnie zajmuje budynek o powierzchni około  9 300 m2. Historyk lotnictwa George E. Haddaway promował założenie muzeum po przekazaniu swojej obszernej osobistej kolekcji książek, czasopism, fotografii i archiwów dotyczących historii lotnictwa Uniwersytetowi Teksasu w Dallas. Galeria samolotów Frontiers of Flight Museum prezentuje projekty samolotów braci Wright po nowoczesne samoloty odrzutowe. Wiele z samolotów, które znajdują się w muzeum to rzadkie, jedyne w swoim rodzaju ocalałe egzemplarze lub unikalne repliki.

HOUSTON, TEXAS, USA- AUGUST 10, 2019- Display model at The Johnson Space Center Houston, TX
Muzeum Frontiers of Flight w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By cire385

Kapsuła kosmiczna Apollo 7 i artefakty astronautów

Zwiedzie Muzeum Frontiers of Flight warto rozpocząć od strefy podróży kosmicznych. Znajduje się tu kapsuła kosmiczna Apollo 7. Była to pierwsza załogowa misja programu Apollo, która poleciała w kosmos. Przeprojektowana kapsuła Apollo naprawiła wady, które spowodowały śmierć trzech astronautów Apollo 18 miesięcy wcześniej. Po udanym starcie w październiku 1968 r. ludzkość znalazła się o krok bliżej od dotarcia na Księżyc.

The Wright Brothers and the Blue Angels

Po zapoznaniu się z kapsułą Apollo 7 i zajrzeniu do jej wnętrza, udaj się do drewnianego hangaru lotniczego, aby kontynuować podróż po Muzeum. Znajdziesz tu wiele informacji o braciach Wright i początkach lotnictwa. Jeśli jesteś zafascynowany historią lotnictwa, to z pewnością powinieneś odwiedzić to miejsce.

Samoloty, które pełniły służbę podczas I i II wojny światowej  i w innych bitwach

Po obejrzeniu odrzutowca Blue Angels zobacz samoloty, które brały udział w wielu dużych bitwach. Znajdziesz tu także wiele informacji dotyczących ostatnich wojen światowych. 


Gdzie znajduje się Frontiers of Flight Museum w Dallas?

Muzeum leży tuż obok lotniska Dallas Love Field, przy 6911 Lemmon Ave.

Jak dojechać do Frontiers of Flight Museum w Dallas?

Frontiers of Flight Museum interior , city Dallas Texas USA July 2017.
Muzeum Lotnictwa w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Prosper106

Do muzeum najszybciej i najwygodniej dojechać jest wynajętym samochodem. Przy muzeum dostępny jest bezpłatny parking. Warto skorzystać z wjazdu University Blvd od strony Lemmon Avenue, a następnie podążać drogą dojazdową, która prowadzi prosto do parkingu.  Do muzeum można także dojechać komunikacją miejską. W pobliżu Frontiers Of Flight Museum przebiegają trasy następujących linii autobusowych: 5, 20, 207 oraz 222.


Czy warto odwiedzić Frontiers of Flight Museum w Dallas?

Oczywiście, że tak! Muzeum Frontiers of Flight zagłębia się w historię lotnictwa, począwszy od lat dwudziestych XX wieku, poprzez II wojnę światową, aż po czasy współczesne. Muzeum prezentuje również ogromną rolę Dallas/Fort Worth w lotnictwie.


Godziny zwiedzania i bilety do Frontiers of Flight Museum w Dallas

Muzeum Frontiers of Flight można odwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 17:00. Natomiast w niedzielę muzeum jest otwarte w godzinach od 13:00 do 17:00. Warto wiedzieć, że Frontiers of Flight jest zamknięte w Nowy Rok, Święto Dziękczynienia i święta Bożego Narodzenia. Może być także zamknięte z powodu organizacji prywatnych wydarzeń lub konserwacji eksponatów. Dlatego też najlepiej obserwować informacje publikowane na stronie internetowej Muzeum Frontiers of Flight i w mediach społecznościowych.

Bilety wstępu można nabyć w dniu przyjazdu. Wcześniejsza rezerwacja jest wymagana tylko w przypadku dużych grup. Ceny kształtują się następująco:

  • Dorośli $12,
  • Seniorzy (65+) $10,
  • Młodzież (3-17 lat) $9,
  • Dzieci w wieku 2 lat i młodsze zwiedzają BEZPŁATNIE.

Marceli Łydka

Poprzedni

San Antonio Symphony: muzyczne doznania, bilety, wydarzenia

Dallas Arboretum and Botanical Garden, zwiedzanie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz