Zoo w Dallas, atrakcje, jak dojechać, bilety, godziny zwiedzania

Tagi , , ,

Zoo w Dallas jest największym i najstarszym ogrodem zoologicznym w Teksasie, założonym w roku 1888. Oprócz bycia domem dla ponad dwóch tysięcy zwierząt, zoo jest członkiem prestiżowych organizacji dbających o rozwój tego typu miejsc i znajdującej się na ich terenie fauny. W tym artykule poznasz wszystkie, najciekawsze atrakcje dostępne w tym miejscu. Dowiesz się także jak się tam dostać oraz ile kosztują bilety wstępu do zoo w Dallas.

Atrakcje Zoo w Dallas

Ogród zoologiczny w Dallas składa się z dwóch głównych części, z których każda oferuje unikalne atrakcje dla zwiedzających. W pierwszej i najstarszej z nich, znanej jako ZooNorth, skrywa się niezwykły świat gatunków zwierząt z różnych części świata i fascynujących, zróżnicowanych atrakcji.

Szczęśliwa matka i syn oglądają i karmią żyrafę w zoo. Szczęśliwa rodzina zabawy z parku safari zwierząt w ciepły letni dzień.
Odwiedzający Zoo w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By galitskaya

W ZooNorth goście mają okazję odkryć między innymi siedlisko zagrożonych gatunków tygrysów (malajskich i sumatrzańskich). Na terenie omawianej strefy znajduje się również przestrzeń znana jako „BUG U!”, gdzie miłośnicy niebanalnej fauny mogą podziwiać niezwykłe bezkręgowce. Obok tej strefy zlokalizowany jest także urokliwy staw, będący domem dla malowniczych flamingów, dodających uroku temu miejscu.

Dodatkowo, w wydzielonej od ZooNorth części ogrodu zoologicznego znanej jako The Lacerte Family Children’s Zoo, najmłodsi mogą spędzić czas, rozwijając swoją wiedzę o środowisku, w ramach Nature Exchange. Program ten skupia się na zachęcaniu dzieci do odkrywania, obserwowania, zbierania i dzielenia się wiedzą na temat otaczającego świata przyrody. To interaktywne doświadczenie stawia na edukację poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo, kształtując miłość do przyrody od najmłodszych lat.

Ogród zoologiczny w Dallas zachwyca również obszarem Wilds of Africa. Miejsce to przenosi odwiedzających w niezapomnianą podróż przez zróżnicowany ekosystem kontynentu afrykańskiego. W ramach zwiedzania tego kompleksu będziemy mieli okazję zobaczyć najbardziej charakterystycznych przedstawicieli fauny afrykańskiej, w tym goryle, szympansy, hipopotamy, krokodyle i okapi.

Obszarem przylegającym do Wilds of Africa jest Giants of the Savanna. Na jego terenie można spotkać majestatyczne lwy, imponujące słonie, zebry, a także mieć niezwykłą okazję karmienia żyraf. Miejsce to zachwyca obecnością naturalnych siedlisk, zapewniając niepowtarzalne wrażenia każdemu zwiedzającemu.

Gdzie znajduje się Zoo w Dallas, adres

Zoo znajduje się pięć kilometrów na południe od centrum Dallas.

Adres: 650 S R.L. Thornton Fwy, Dallas, TX 75203

Jak dojechać do Zoo w Dallas

Adorable cute maluch dziewczyna karmienia małe kozy i owce na farmie dzieci. Piękne dziecko pieszczoty zwierząt w zoo. Podekscytowana i szczęśliwa dziewczyna na rodzinny weekend.
Dziewczynka odwiedzająca kozy w zoo w Dallas, licencja: shutterstock/By romrodinka

Z centrum Dallas do ogrodu zoologicznego można dostać się, jadąc komunikacją miejską, w tym autobusem. Trasę na tym odcinku obsługuje między innymi pojazd oznaczony numerem 045, który kursuje między parkiem Dealey Plaza, a zoo. Za kilkanaście złotych można dojechać do zoo również tramwajem.

Podróżowanie przedstawionymi środkami transportu umożliwia przedsiębiorstwo Dallas Area Rapid Transit, obsługujące obszar metropolii Dallas i Fort Worth. Jeśli chodzi o czas podróży, podróż komunikacją miejską na tej trasie zajmie nam kwadrans.

Ceny biletów

  • dorośli (od 12 do 64 roku życia): od ośmiu do dwudziestu dolarów w dni robocze, w weekend do dwudziestu dwóch dolarów (różnice w cenach są związane z różną popularnością zoo w zależności od sezonu)
  • młodzież (do 11 roku życia) i seniorzy (powyżej 65 roku życia): dzień powszedni: od ośmiu do szesnastu dolarów, w weekend: do siedemnastu dolarów
  • dzieci poniżej drugiego roku życia: bezpłatny wstęp

Poza tym za skorzystanie z obecnego parkingu należy zapłacić dwanaście dolarów.

Członkowie programu Dallas Zoo mogą cieszyć się bezpłatnymi wejściami na teren ogrodu zoologicznego i darmowym korzystaniem z parkingu. Aby dowiedzieć się więcej na temat benefitów wynikających z członkostwa, kliknij w tym miejscu.

Czy warto odwiedzić Zoo w Dallas?

indian elephants at the zoo
Słonie w zoo, Dallas, Teksas, licencja: shutterstock/By tatiana_litvinova

Odwiedzając to miejsce, będziesz miał okazję poznać nie tylko fascynujące gatunki zwierząt i ich tryb życia. Uzyskasz dostęp do wielu innych atrakcji, urozmaicających poznawanie dzikiej fauny. Jednym z tego typu niezwykłych doświadczeń jest wirtualna podróż Gorilla Trek. Podczas niej, dzięki technologii VR, można zanurzyć się w naturalnym środowisku górskich goryli. Oglądanie filmu poświęconego tym zwierzętom w perspektywie 360-stopni urozmaicone jest ruchomymi siedzeniami. Przy wejściu na teren ogrodu zoologicznego znajduje się także karuzela zachwycająca ręcznie wykonanymi, egzotycznymi zwierzętami.

Dodatkowo zoo oferuje liczne udogodnienia. Należą do nich parking, biuro informacyjne, a także sklep, w którym można zakupić pamiątki, zachowujące wspomnienia z tego wyjątkowego miejsca. Warto zatem odwiedzić to zoo nie tylko dla jego bogactwa przyrodniczego, ale także kompleksowej oferty atrakcji i komfortowych udogodnień dla wszystkich gości.

Poprzedni

Zwiedzanie Dallas Cattle Drive w Pioneer Plaza, przewodnik

Dallas Museum of Art, zwiedzanie, bilety, atrakcje, godziny otwarcia

Następny

Dodaj komentarz