Zima w Teksasie, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , ,

Teksas jest chyba jednym z najbardziej charakterystycznych stanów, jakie tylko znajdują się w USA. Pewnie kojarzysz go z uwagi na Dziki Zachód, a także na tradycyjne rancza, które cieszą się ogromną popularnością. Wielu turystów decyduje się na to, by odwiedzić Teksas w sezonie letnim. Wówczas mogą oni korzystać z pięknej, słonecznej pogody. Jednocześnie warto zauważyć, że Teksas może być piękny również zimą. Jakiej pogody możesz się tam spodziewać w miesiącach zimowych i z jakich atrakcji możesz skorzystać w tym sezonie?

Zima w Teksasie – listopad

Teksas to stan, który położony jest w strefie klimatu oceanicznego. Oznacza to, że opady deszczu występują przez cały rok, aczkolwiek ich największego nasilenia można spodziewać się właśnie w listopadzie. Średnie temperatury powietrza w tym miesiącu utrzymują się na poziomie 18-19 stopni Celsjusza. Jednak przygotuj się na to, że amplituda pomiędzy dniem a nocą jest ogromna. Temperatury nocą spadają nawet do 6 stopni Celsjusza.

Co robić w Teksasie w listopadzie?

Teksas w listopadzie może zachwycić Cię przede wszystkim magicznym klimatem. Z racji tego, że temperatury w ciągu dnia dalej utrzymują się na dość wysokim poziomie, możesz wykorzystać ten miesiąc na aktywności na świeżym powietrzu. Możesz wybrać się np. do Parku Narodowego Big Bend. Kolejną atrakcją, z której możesz skorzystać w Teksasie w listopadzie, jest park Natural Bridge Caverns. Znajdują się one w okolicy San Antonio i pozwolą Ci się zapoznać z tworami podziemnego świata.

Zima w Teksasie – grudzień

Grudzień jest jednym z chłodniejszych miesięcy w Teksasie. Nie oznacza to jednak, że zima porównywalna jest do tej, która znasz z Polski. Temperatury utrzymują się na poziomie około 14 stopni Celsjusza w dzień i około 4 stopni Celsjusza w nocy. Bardzo rzadko zdarzają się temperatury poniżej 0 stopnia Celsjusza. Musisz jednak przygotować się na to, że pojawiają się znaczne ilości opadów – nie tylko deszczu, ale także i śniegu. Jeśli jednak zabierzesz ze sobą nieco cieplejsze ubrania, wówczas nie powinieneś mieć większych problemów z zaadaptowaniem się do tamtejszej pogody.

Co robić w Teksasie w grudniu?

Teksas w grudniu również może Cię pozytywnie zaskoczyć. Faktem jest, że pogoda staje się nieco bardziej surowa, aczkolwiek nie jest to determinantem do tego, by spędzić cały dzień w hotelu. Możesz chociażby wybrać się do Houston Space Center. Jest to świetne miejsce o ogromnej wartości edukacyjnej zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Możesz tam zapoznać się z tajnikami NASA, a także poznać z innej perspektywy świat nauki, który do tej pory może Ci się wydawać wyjątkowo tajemniczy.

Zima w Teksasie – styczeń

Temperatura i pogoda w Teksasie w styczniu jest bardzo zbliżona do tej, której możesz spodziewać się w grudniu. Termometry w ciągu dnia pokazują około 14 stopni Celsjusza, zaś w nocy wartości te kształtują się na poziomie około 3 stopni Celsjusza. Jedyną różnicą jest jeszcze większa ilość opadów. Pojawia się wyjątkowo intensywny deszcz, a momentami nawet śnieg. Możesz odnieść wrażenie, że styczeń w Teksasie jest wyjątkowo nudnym i smutnym miesiącem. Pogoda z pewnością nie zachęci Cię do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niemniej jednak istnieje wiele innych atrakcji, z których będziesz mógł skorzystać.

Co robić w Teksasie w styczniu?

Styczeń to dobry czas, by wybrać się na zwiedzanie muzeów w Teksasie. Tego typu miejsc na bliższe spotkanie z kulturą w całym stanie nie brakuje. Koniecznie odwiedź Museum of Fine Arts. Jest to muzeum sztuki, które w swoich zbiorach zgromadziło dzieła wybitnych malarzy i twórców z różnych okresów historycznych. Kolejnym miejscem, które możesz odwiedzić jest Houston Museum of Natural Science. W nim możesz zapoznać się z wyjątkowo ciekawymi eksponatami ze świata nauki.

Zima w Teksasie – luty

Pogoda w Teksasie w lutym staje się znacznie bardziej przyjazna. Są dni, kiedy termometry pokazują nawet 17 stopni Celsjusza. W nocy zaś temperatury spadają do około 4 stopni Celsjusza. Zmniejsza się liczba opadów – średnio występuje około 13 dni deszczowych. Pojawienie się śniegu w lutym jest prawdziwą rzadkością.

Co robić w Teksasie w lutym?

Pogoda staje się słoneczna, a co za tym idzie, możesz odwiedzić np. Kanion Palo Duro. Jest to największy, całkowicie naturalny kanion w stanie Teksas, który oferuje wiele ścieżek trekkingowych. Możesz więc spędzić dzień na łonie natury i cieszyć się jej bliskością. Odwiedź także słynne Cadillac Ranch!

Zima w Teksasie – marzec

Marzec jest jednym z piękniejszych i cieplejszych miesięcy w Teksasie. Termometry pokazują nawet 22 stopnie Celsjusza w dzień. W nocy zaś temperatury utrzymują się na poziomie około 10 stopni Celsjusza. Niewątpliwą zaletą jest to, że w marcu opady pojawiają się sporadycznie. Możesz więc w pełni korzystać ze słonecznej pogody!

Co robić w Teksasie w marcu?

Marzec w Teksasie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Koniecznie odwiedź słynne Houston Zoo. Wybierz się także do The Dallas Arbotreum and Botanical Garden. Możesz tam wypocząć na świeżym powietrzu i cieszyć się otoczeniem niesamowitych widoków.

Poprzedni

Najlepsze filmy kręcone w Houston, Apollo 13 i nie tylko

Czy w Houston jest drogo, ceny żywności, noclegów

Następny

Dodaj komentarz