Zakupy w The Galleria w Houston, co warto wiedzieć, ceny

Tagi , , ,

Zakupy w The Galleria w Houston to prawdziwa gratka dla miłośników luksusu, mody i rozrywki. To jedno z największych centrów handlowych w Stanach Zjednoczonych, oferuje klientom nie tylko niezrównane możliwości zakupowe, ale także wiele innych atrakcji. W tym artykule przedstawimy szczegółowe informacje dotyczące tego, co można znaleźć w The Galleria, jak tam dojechać z centrum Houston, czy warto się tam wybrać, oraz jakie są tam ceny. Bez wątpienia miejsce to jest jednym z najważniejszych punktów na mapie galerii handlowych w Teksasie i być może zainspiruje Cię do zaplanowania niezapomnianej podróży zakupowej.

Jedno z największych centrów handlowych w Stanach Zjednoczonych

The Galleria to imponujące centrum handlowe wyróżniające się na tle innych zarówno swoją ogromną powierzchnią, jak i bogactwem pod względem oferty. Jest to największe centrum handlowe w Teksasie, a także siódme pod względem wielkości w całych Stanach Zjednoczonych. Miejsce przyciąga nie tylko mieszkańców Houston, ale także odwiedzających turystów z innych części kraju i świata.

HOUSTON, USA - JULY 8, 2013: Summer evening in Houston. The Galleria, Shopping Center In Houston.
The Galleria w Houston, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Oleg+Anisimov

Oprócz sklepów, na terenie The Galleria znajdują się między innymi imponujące wieżowce Galleria Office Towers, dodające miejscu prestiżu i popularności czy rozległy obszar handlowy. Co więcej, zlokalizowane są tutaj również dwa hotele sieci Westin Hotels & Resorts, oferujące komfortowe zakwaterowanie swoim gościom. Dodatkowo, na terenie kompleksu znajdziemy prywatny klub fitness.

Jeśli chodzi o zakupy, centrum handlowe może poszczycić się obecnością wielu renomowanych, luksusowych sklepów. W centrum handlowym znajdziemy domy towarowe Macy’s, Nordstrom, Neiman Marcus oraz Saks Fifth Avenue. The Galleria jest zatem również idealnym miejscem dla miłośników ekskluzywnych zakupów. Niezależnie od tego czy interesujesz się odzieżą, biżuterią czy kosmetykami, The Galleria ma Tobie z pewnością wiele do zaoferowania.

Gdzie znajduje się The Galleria w Houston, adres

HOUSTON, TX - APR 22: The Galleria mall in Houston, Texas, as seen on Apr 22, 2019. It is an upscale mixed-use urban development shopping mall located in the Uptown District of Houston.
Słynne sklepu w The Galleria, Houston, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By sainaniritu

The Galleria znajduje się w dzielnicy Uptown Houston, zwanej także The Galleria Area. Obiekt jest oddalony około dziesięć kilometrów na zachód od śródmieścia Houston.

Adres: 5085 Westheimer Rd, Houston, TX 77056

Jak dojechać do centrum handlowego w Houston

Dojazd do The Galleria w Houston jest stosunkowo komfortowy i przystępny, a wybór środka transportu będzie zależał głównie od Twoich preferencji i budżetu. Jeśli podróżujesz z centrum Houston, masz kilka opcji do wyboru.

Najkorzystniejszą opcją wydaje się być podróż komunikacją miejską. Linie autobusowe 20 i 82 oferują dogodne połączenia ze śródmieścia Houston do The Galleria. Koszt biletu wynosi około pięciu złotych, co czyni tę opcję najbardziej ekonomiczną. Podróż zajmuje zazwyczaj około trzydziestu minut. Jeśli nie masz pilnych planów i cenisz sobie oszczędność, podróż autobusem będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli zależy Ci zaś na szybkim i wygodnym dojeździe, taksówka może okazać się najbardziej atrakcyjną opcją. Podróżując tym środkiem transportu po Houston, trzeba będzie zmierzyć się jednak z nieco większymi kosztami (cena przejazdu na tej trasie wyniesie około stu złotych). Co więcej, ceny za korzystanie z taksówek mogą być znacznie wyższe w godzinach szczytu lub podczas okresów dużej aktywności turystycznej. Warto jednak mieć na uwadze również fakt, iż podróż taksówką jest znacznie krótsza niż autobusem.

Czy warto odwiedzić The Galleria w Houston

Centrum handlowe w Houston jest z pewnością warte odwiedzenia, zwłaszcza jeśli szukamy bardziej ekskluzywnych sklepów i czujemy się komfortowo w przestrzeni dużych galerii. Dużo jednak może zależeć również od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli planujemy nocleg w Houston w luksusowych warunkach, odwiedziny tego miejsca również wydają się atrakcyjną opcją. Warto jednak pamiętać, iż na terenie The Galleria znajduje się także wiele restauracji, w których przyrządzane są dania kuchni międzynarodowych oraz słynne lodowisko ”Polar Ice”, pierwsze na świecie, wybudowane w galerii handlowej.

Houston, Texas - December 23, 2016: Children and Young Adults Ice Skating Around Christmas Tree in Skate Rink in Shopping Mall
Lodowisko w The Galleria, Houston, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By michelmond

Ceny w The Galleria w Houston

Kwestia cen jest oczywiście dość złożona. Jeśli chodzi o zakupy w markowych sklepach, najwięcej w tym temacie zależy od domu towarowego. Ceny ubrań w Macy’s na przykład są stosunkowo przystępne i mieszczą się w granicach od stu do pięciuset złotych. W sklepach z odzieżą luksusową, takich jak Saks Fifth Avenue, zapłacimy zaś od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Michał Jakoniuk

Poprzedni

 Wjazd na Reunion Tower Dallas, co warto wiedzieć, bilety

Zalew Lady Bird (Lady Bird Lake), miejsce relaksu w Austin, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz