Zakupy w Austin, najlepsze miejsca na zakupy i pamiątki

Tagi , , ,

Austin, jako stolica amerykańskiego stanu Teksas, a także jednego z tamtejszych hrabstw, ma ogromne znaczenie gospodarcze, kulturalne oraz turystyczne dla tego kraju. Wybierając się w ten rejon, dobrze byłoby mieć świadomość tego, gdzie konkretnie można udać się na zakupy. Przyda się też znajomość miejsc, w których można będzie nabyć interesujące pamiątki z tamtego rejonu Stanów Zjednoczonych. Będzie można później ozdobić nimi swój dom, bądź też podarować je swoim bliskim i przyjaciołom. 

Austin – najważniejsze fakty o mieście 

Jak już zaznaczono na wstępie, miasto Austin stanowi stolicę stanu Teksas, a więc jest jednym z najważniejszych oraz najludniejszych miast tego regionu. Miejscowość ta ulokowana jest nad malowniczą rzeką Colorado. Uważa się, że Austin zamieszkuje na stałe około miliona mieszkańców. Jest ono licznie odwiedzane przez turystów oraz przez biznesmenów. Co ciekawe, Austin stanowi Światową Stolicę Muzyki na Żywo. Nietrudno zatem zgadnąć, że w mieście organizowanych jest wiele wydarzeń muzycznych, w tym oczywiście koncertów na żywo. Austin uważa się za 11 najludniejsze miasto Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Będąc w Austin, można zapoznać się zarówno z kulturą całych Stanów, jak i z kulturą charakterystyczną dla tego konkretnego regionu, jakim jest stan Teksas. 

Kowboje buty na półce w sklepie, wyrównane
Kowbojki w sklepie w Austin, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By IrynaN

Gdzie zrobić zakupy w Austin?

Zrobienie zakupów w Austin nie powinno sprawiać najmniejszych trudności i to bez względu na to, o jakiego rodzaju zakupach się myśli. W mieście tym nie brakuje bowiem miejsc, w których można nabyć zarówno przeróżne produkty żywnościowe, jak i ubrania czy kosmetyki. W Austin można zakupić też gry, w tym planszowe, jak również książki czy albumy muzyczne. Nie brakuje tu także sklepów, w których można dokonać zakupu pamiątek. Jest to szczególnie atrakcyjne dla turystów odwiedzających to wyjątkowe miasto. Nietrudno bowiem zgadnąć, że osoby przybywające do Austin pragną nabyć jakiś przedmiot, który będzie później przywoływał wspomnienia z wycieczki. 

Zakupy w Austin – poznaj najmodniejsze centra handlowe!

December 10th 2021 - Austin , Texas , USA: Holiday Shopping at the Domain North outdoor urban Shopping center that is very busy during holiday shopping season
Centrum handlowe w Austin, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By RoschetzkyPhotography

W mieście Austin nie brak jest centrów handlowych, które odwiedzane są każdego dnia, zarówno przez mieszkańców, jak i przez turystów. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest na pewno Barton Creek Square. Znajduje się ono w południowo-zachodniej części wspomnianej miejscowości. W centrum tym nie brakuje sklepów z tekstyliami, ale także z żywnością, czy książkami. Kolejne miejsce godne odwiedzenia to centrum handlowe o nazwie Lakeline Mark. Znajduje się w nim mnóstwo mniejszych oraz większych sklepów, w których coś dla siebie znajdą i turyści, i mieszkańcy Austin. The Domain jest zaś nie tylko centrum handlowym, ale również mieszkalnym oraz biurowym. Znaleźć można tam zatem nie tylko sklepy, ale także miejsca świadczące innego rodzaju usługi, na przykład bankowe. 

Zakupy w Austin -w jakich sklepach poszukiwać interesujących pamiątek?

Zdecydowana większość turystów odwiedzających miasto Austin będzie chciała zakupić jakieś pamiątki. Niektórym będzie zależało na czymś symbolicznym, takim jak chociażby pocztówka, czy magnes. Inni będą zaś poszukiwać pamiątek unikatowych oraz wyjątkowych. Z całą pewnością nie zabraknie i tych, którzy zainteresowani będą zakupieniem żywności oraz napojów charakterystycznych dla stanu Teksas, jak i dla całych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Austin, Texas 2/1/2019 Cute tiles for sale at artisan market
Market z pamiątkami w Austin, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By pieceofclarity

Na szczęście na mapie Austin nie brak jest sklepów, zarówno tych mniejszych, jak i większych, w których można będzie nabyć interesujące nas pamiątki. Niektóre z nich z całą pewnością znajdują się w wymienionych wyżej centrach handlowych. Niemniej jednak, większość turystów będzie zainteresowanych odwiedzeniem sklepów, w których sprzedaje się tylko i wyłącznie, bądź głównie pamiątki. Nie ma się temu co dziwić, bo wybór jest tam bardzo duży. Będąc w Austin, warto rozważyć udanie się do sklepu z pamiątkami i upominkami Yeti. Raquel Pary Land również wydaje się być miejscem, w którym nabyć można będzie interesujące artykuły. Pamiątek dla siebie i swoich bliskich poszukujemy również w Austin Warehouse District. 

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Houston – co warto wiedzieć?

Wycieczka do SeaWorld San Antonio, atrakcje, bilety

Następny

Dodaj komentarz