Wynajęcie samochodu w Teksasie – zasady ruchu drogowego

, Tagi , , ,

Podróż do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Teksasu, cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona turystów z całego świata. Co więcej, Teksas kryje w sobie tak wiele różnorodnych miejsc, których nie można przegapić, że w celu wygody i oszczędności czasu coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie samochodu, dzięki któremu bez najmniejszego trudu uda się dostać w dowolnie wybrane miejsce. Jak wygląda wynajęcie samochodu w Teksasie? Jakie zasady ruchu drogowego należy znać? Czy proces jest skomplikowany i kosztowny? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Wynajęcie samochodu w Teksasie krok po kroku

By łatwo, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie wypożyczyć auto, z którego będziemy mogli korzystać, będąc w Teksasie, warto skorzystać z wyszukiwarki samochodów Rentalcars. Firma posiada bardzo intuicyjną, prostą w obsłudze stronę internetową, na której w kilku krokach uda nam się dopełnić wszystkich, niezbędnych formalności, wybierając dla siebie idealne auto na podróż po Teksasie czy innych stanach w USA.

W pierwszej kolejności będziemy musieli wpisać termin, w którym będziemy chcieli korzystać z auta. Należy także wpisać konkretne miejsce odbioru auta, które jest dla nas interesujące. Możemy także wybrać konkretne marki wypożyczalni, z których chcemy skorzystać, by cieszyć się perfekcyjnym wyborem. Po wyborze konkretnego modelu samochodu możemy dokonać bezpłatnej rezerwacji do 48 godzin przed planowym terminem odbioru auta. Wypożyczając auto, nie musimy obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Cały, finalny koszt korzystania z auta przedstawiony jest na samym początku, podczas zawarcia umowy wypożyczenia.

Co ważne, wypożyczone auta posiadają ubezpieczenie AC, które chroni nas w przypadku zaistnienia nieplanowanych zdarzeń. Wypożyczając auto, nie mamy limitu kilometrów, czy mil, które możemy pokonać przy jego wykorzystaniu. Podczas wypożyczania auta możemy zdecydować się także na zakupienie dodatkowych usług czy wyposażenia. Do najpopularniejszych należy usługa wypożyczenia auta z kierowcą czy chęć posiadania fotelika dla dzieci. 

Szeroka gama różnorodnych modeli aut do wyboru

Wypożyczanie auta w Teksasie wpisze się w każde, indywidualne upodobania i preferencję szerokiej grupy turystów. Bez trudu idealny model auta odnajdą liczne rodziny, grupy przyjaciół, single czy pary. Podczas wyszukiwania samochodów oferowanych przez wypożyczalnie działające na terenie Teksasu możemy korzystać z bardzo wygodny filtrów. To właśnie dzięki nim już na samym początku możemy zdecydować, czy szukamy auta małego, średniego czy dużego. Dodatkowo do wyboru pozostają także minivany, suv-y, jak również samochody z klasy premium, dla najbardziej wymagających. W każdej z kategorii do naszej dyspozycji oddano niezliczoną ilość wielu, różnorodnych marek i modeli aut. Co więcej, możemy określić także kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na jeden dzień wypożyczenia auta. Możemy także zaznaczyć preferowane udogodnienia, jakie powinny znaleźć się w wypożyczanym aucie, takie jak np. klimatyzacja czy aromatyczna skrzynia biegów. 

Przykłady dostępnych aut: Nissan Sentra, Toyota Corolla, Ford Escape, Toyota RAV4, Chevrolet Spark, Ford Taurus i wiele innych. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań, jak również dostępnych na ten cel finansów. 

Wynajęcie samochodu w Teksasie – zasady ruchu drogowego 

Kiedy już będziemy szczęśliwymi posiadaczami wypożyczonego auta, by nie stwarzać zagrożenia jako uczestnicy ruchu drogowego, koniecznie musimy zapoznać się z przepisami ruchu drogowego, jakie obowiązują na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przede wszystkim na samym początku należy zaznaczyć, że przepisy ruchu drogowego mogą się od siebie różnić w poszczególnych stanach USA. Co więcej, największe miasta Stanów Zjednoczonych mają swoje własne, niepisane zasady na drodze. Co jednak ważne, różnice są niewielkie, a dotyczą przede wszystkim najczęściej ograniczenia prędkości oraz kar, jakie grożą za złamanie nakazów. 

Wypożyczając auto w Teksasie, warto wiedzieć, że:

  • nie wolno przekraczać pojedynczej czy podwójnej linii ciągłej,
  • wyprzedzanie innych aut zawsze ma miejsce przy użyciu lewego pasa,
  • białe linie na jezdni rozdzielają pasy ruchu o tym samym kierunku jazdy,
  • żółte linie znajdujące się na jezdni rozdzielają pasy ruchu o przeciwnym kierunku jazdy,
  • pieszy posiada zawsze pierwszeństwo, chcąc przejść przez jezdnię,
  • pierwszeństwo zawsze posiada pojazd uprzywilejowany, który znajduje się na drodze,
  • zabronione jest wyprzedzanie szkolnego autobusu w przypadku, gdy ma włączone czerwone światła migające,
  • podczas jazdy na skrzyżowaniu, chcąc skręcić w lewo, należy wykonać manewr przed pojazdami skręcającymi z przeciwnego kierunku.

Co więcej, warto znać także podstawowe, wymagane zasady zachowania bezpieczeństwa. Przede wszystkim wszyscy pasażerowie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Dzieci muszą siedzieć na tylnym siedzeniu, będąc zapięte w foteliki, bądź podwyższenia. Surowo egzekwowane jest także korzystanie z telefonu podczas jazdy. Zabronione jest pisanie SMS-ów, jak również wykonywanie połączeń. Ważne jest także, by pamiętać, że podczas niepogody czy po zachodzie słońca należy używać świateł.

Bardzo ważne jest prawidłowe zachowanie podczas zatrzymania przez radiowóz policyjny. W razie zatrzymania należy zjechać na pobocze, odsunąć szybę i czekać na podejście policjanta wraz z rękami na kierownicy. Pod żadnym pozorem nie wolno wychodzić z pojazdu. W takim przypadku policjant z całą pewnością chwyciłby za broń.

Poprzedni

Hello world!

Co zabrać na wakacje do Teksasu?

Następny

Dodaj komentarz