Wynajęcie samochodu w Houston – co warto wiedzieć?

Tagi , , ,

Wynajem samochodu może być niezwykle praktyczny, zwłaszcza jeśli planujesz zwiedzać Teksas w Stanach Zjednoczonych. Co warto wiedzieć o wynajęciu samochodu w Houston? Gdzie najlepiej poszukać samochodu? W artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania i najważniejsze informacje dotyczące podróżowania po Houston i Teksasie samochodem.

Wynajęcie samochodu w Houston – co warto wiedzieć?

Zaplanuj wynajęcie auta w Houston z wyprzedzeniem

Jeśli planujesz podróż do Teksasu i chcesz wynająć samochód w Houston zaraz po przyjeździe, to powinieneś zarezerwować auto z dużym wyprzedzeniem, a nie dzień wcześniej! Zazwyczaj rezerwacja samochodu na dwa tygodnie przed planowaną podróżą wystarczy, zresztą podobnie jest w przypadku hoteli i lotów. Jeśli dokonasz rezerwacji z niewielkim wyprzedzeniem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie znajdziesz interesujących aut, a te, które będą dostępne, będą w bardzo wysokich cenach.

Skorzystaj ze znanych i lubianych wyszukiwarek samochodów

Istnieje wiele wyszukiwarek samochodów, jeśli chodzi o wynajem samochodu. Warto wówczas skorzystać z wyszukiwarki internetowej https://www.rentalcars.com/. Wyszukiwarka ta pomoże Ci w szybki sposób znaleźć auto i je zarezerwować, oszczędzając Ci przy tym dużo czasu oraz pracy.

HOUSTON - MAR 15: Cars enter the city, March 15, 2009 in Houston. Traffic is a big city issue in the last years.
Ruch drogowy w Houston, Teksas, USA., licencja: shutterstock/By gagliardig

Wynajęcie samochodu w Houston: wymagania

Istnieją pewne wymagania potrzebne do wynajęcia pojazdu (nie tylko w Stanach Zjednoczonych) i każda wypożyczalnia samochodów poprosi Cię o ich spełnienie. Dlatego też powinieneś mieć je na uwadze podczas planowania podróży. Wymagania te nie są trudne do spełnienia, ale jeśli zapomnisz o jednym z nich, to zwiedzanie miasta autem można zmienić się w prawdziwy koszmar.

Ważne prawo jazdy

Bez ważnego prawa jazdy możesz zapomnieć o wypożyczeniu samochodu. Żadna kserokopia ani zdjęcia w telefonie nie wystarczą, musisz je mieć przy sobie.

Karta kredytowa

W zależności od wybranej wypożyczalni lub firmy możesz zapłacić za rezerwację kartą debetową lub nawet za pośrednictwem PayPal. Jednak będziesz potrzebować także karty kredytowej, ponieważ wszystkie wypożyczalnie samochodów poproszą Cię o nią jako formę depozytu.

Jakiekolwiek wykroczenie lub kolizja spowodowane przez Ciebie zostaną opłacone za pomocą Twojej karty kredytowej. Ponadto, jeśli chcesz dodać jakąkolwiek dodatkową usługę, taką jak na przykład pełny zbiornik paliwa lub dodatkowe ubezpieczenie, to właśnie możesz zapłacić kartą kredytową.

Pełne ubezpieczenie

Pełne ubezpieczenie jest obowiązkowe, jeśli chodzi o wynajem samochodu, ale istnieją również inne rodzaje polis ubezpieczeniowych, które oferowane są w trakcie rezerwacji auta.

Wiek powyżej 25 lat

Niektóre wypożyczalnie samochodów nie zezwalają na wynajem osobom poniżej 25 roku życia, z kolei niektóre zezwalają na wynajem osobom powyżej 21 roku życia, ale zazwyczaj wiąże się to z wysokimi opłatami.

Wynajęcie samochodu w Houston: zasady jazdy

Houston Fwy traffic 10 Interstate in Texas USA US
Samochody w Houston, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By lunamarina

Podobnie jak w przypadku jazdy w dowolnym miejscu na świecie, w Houston obowiązują pewne zasady ruchu drogowego, których należy przestrzegać. Oto tylko kilka z najważniejszych, o których należy pamiętać:

  • w Houston obowiązuje ruch prawostronny (podobnie jak w całych Stanach Zjednoczonych).
  • wszyscy pasażerowie samochodu, łącznie z kierowcą, muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.
  • każdy kierowca musi posiadać ważny dowód rejestracyjny i dowód ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej podczas prowadzenia pojazdu silnikowego.
  • dzieci w wieku od jednego do siedmiu lat muszą być przewożone w fotelikach bezpieczeństwa dla dzieci. Pasy bezpieczeństwa są również wymagane po ukończeniu ósmego roku życia.
  • pisanie SMS-ów za kierownicą jest nielegalne w całym Teksasie.
  • jazda po poboczu jest również powszechnie akceptowana, jeśli ruch drogowy jest znacznie uniemożliwiony i nie wskazano inaczej.
  • uiszczaj opłaty za przejazd płatnymi drogami (Sam Houston Parkway i Hardy Toll Road) i korzystaj z odpowiednich pasów podczas przejazdu. Pasy EZ-tag są przeznaczone wyłącznie dla pojazdów posiadających takie identyfikatory.
  • w praktyce na autostradach w Houston toleruje się prędkość o 10 wyższą, niż jest dozwolona, ale nie należy jej przekraczać.

Parkowanie na ulicy w Houston

W Houston na większości ulic w centrum miasta dostępnych jest wiele płatnych miejsc parkingowych. Miejsca te są dostępne przez maksymalnie trzy godziny, więc ważne jest, aby kontrolować czas, jeśli planujesz parkować przy ulicy. Po upływie trzech godzin pojazd będzie musiał zmienić swoją lokalizację.

Parkowanie jest bezpłatne po godzinie 18:00 od poniedziałku do soboty i przez całą niedzielę. Nie można jednak parkować w miejscach oznaczonych czerwonym paskiem na ulicy lub czerwonymi licznikami. Dlatego też przed pozostawieniem pojazdu na parkingu należy sprawdzić znaki.

Kilka wskazówek dotyczących jazdy samochodem po Houston

Houston, TX USA, July 21, 2023 - A wide selection of Mercedes-Benz SUVs at Sewell Mercedes car dealership in Houston
Wypożyczalnia samochodów w Houston, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Artistic+Operations

Drogi w Houston są bardzo zatłoczone, więc musisz wziąć pod uwagę godziny szczytu. Godziny szczytu przypadają zazwyczaj pomiędzy 07:00 a 09:00 oraz 16:00 a 19:00 w dni powszednie. Sprawdź także pogodę przed wyruszeniem w podróż. Powinieneś być przygotowany na to, że drogi mogą zostać zalane podczas gwałtownej ulewy czy burzy. Warto także wcześniej sprawdzić, czy w pobliżu miejsca, które chcesz odwiedzić, nie są organizowane jakieś wydarzenia.

Drogi wówczas z pewnością będą bardziej zatłoczone, a niektóre z nich mogą nawet zostać zamknięte podczas dużych wydarzeń. Houston ma sporo płatnych dróg. Korzystanie z aplikacji mobilnej EZ TAG Express i korzystanie z płatnych dróg może znacznie skrócić czas podróży.

Poprzedni

Lotnisko w San Antonio, jak dojechać do centrum?

Zakupy w Austin, najlepsze miejsca na zakupy i pamiątki

Następny

Dodaj komentarz