TOP 5 najpiękniejszych plaż w Teksasie

Tagi , , , , ,

Teksas jest drugim po Florydzie najbardziej wysuniętym na południe spośród wszystkich stanów USA. Graniczy on bezpośrednio z Oceanem Atlantyckim, a konkretniej z Zatoką Meksykańską. Co za tym idzie, może się poszczycić wieloma wspaniałymi, słonecznymi plażami. Wspaniałe piaszczyste plaże w Teksasie z roku na rok przyciągają coraz większą ilość turystów. Gdzie można znaleźć te najpiękniejsze?

Najpiękniejsze plaże w Teksasie

Teksas, drugi pod względem wielkości stan USA, leży na południowym krańcu Stanów Zjednoczonych. Część swojej granicy dzieli z wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej. Jego linia brzegowa ma długość blisko 500 kilometrów i skrywa wiele pięknych plaż, głównie piaszczystych – bardziej i mniej popularnych, publicznych i dzikich. Większość plaż w Teksasie jest oddalonych od dużych miast i otoczonych wyłącznie naturą, bez typowej infrastruktury plażowej czy cienia, ale z możliwością rozbicia kempingu w dowolnym miejscu. Na wybrzeżu Teksasu przeważają długie i proste plaże sporych rozmiarów, dzięki czemu zawsze można znaleźć ustronne miejsce do wypoczynku. Większość plaż jest łatwodostępnych, parkingi z reguły znajdują się przy samej plaży. W wielu miejscach możliwy jest też wjazd autem bezpośrednio na wybrzeże – niemal nad sam brzeg oceanu. Plaże w Teksasie z reguły są przyjazne zwierzętom.

Boca Chica Beach (Brownsville)

Boca Chica Beach
Plaże w Teksasie, Boca Chica Beach, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Jim.+Richards

Boca Chica Beach to zaciszny fragment wybrzeża z piaszczystą plażą, położony około 20 kilometrów na wschód od miejscowości Brownsville. Leży na terenie parku stanowego Boca Chica Wildlife Refuge i rezerwatu przyrody Lower Rio Grande Valley National Wildlife Refuge (to właśnie tutaj swoje gniazda zakłada jeden z najbardziej zagrożonych gatunków żółwia morskiego). Na wybrzeże prowadzi autostrada stanowa numer 4 nazywana również Boca Chica Highway lub Boca Chica Boulevard. Plaża jest długa na około 15 kilometrów, niezbyt szeroka i dzika – jak większość plaż w Teksasie. Jest zlokalizowana w najbardziej wysuniętym na południe punkcie stanu Teksas, zaledwie kilka kroków od muru granicznego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Jej nazwa oznacza w języku hiszpańskim „małe ujście rzeki” i nawiązuje do znajdującego się tuż obok ujścia rzeki Rio Grande. Oprócz malowniczego wybrzeża pełnego piaszczystych wydm i rozległego oceanu można podziwiać między innymi mieszczący się w pobliżu obiekt Starbase, czyli główną bazę firmy SpaceX.

Parking: na wybrzeżu, bezpośrednio przy plaży.

Nocleg w pobliżu: przytulny, dwugwiazdkowy pensjonat Boca Chica Inn and Suites.

Brazoria Beach (Freeport)

Brazoria Beach to długa i szeroka plaża ze złotym piaskiem, turkusową wodą i łagodnym zejściem do oceanu. Idealna na spokojny, rodzinny wypoczynek i długie spacery. Plaża jest położona w cichej i spokojnej okolicy, na terenie kurortu Surfside Beach, około 100 kilometrów od miasta Houston. Mimo wszystko w sezonie bywa jednak zatłoczona. Na miejscu oprócz plażowania i pływania można oddawać się innym aktywnościom, takim jak surfowanie czy siatkówka plażowa, a w przerwie odwiedzić jeden z beach barów. W pobliżu plaży jest możliwość rozbicia campingu. Możliwość dzikiego biwakowania dotyczy zarówno namiotów, jak i samochodów kempingowych.

Parking: bezpośrednio na plaży.

Nocleg w pobliżu: dom wakacyjny Purple Paradise (Freeport, 77541, Teksas)

Plaże w Teksasie – El Jardin Beach (Seabrook)

El Jardin Beach jest jedną z plaż zatoki Galvestone, leżącą nieopodal miejscowości Seabrook. To niewielka, piaszczysta plaża z widokiem na małą wysepkę z rezerwatem przyrody Blue Water Atoll. Plaża jest czysta, cicha i łagodnie opada w stronę oceanu. Woda w oceanie wyjątkowo ciepła i zazwyczaj spokojna, z minimalną ilością fal. Jest położona w odległości niespełna 50 kilometrów od Houston i jest jedna z najpopularniejszych plaż w Teksasie. To doskonałe miejsce na rodzinną wycieczkę, wypad we dwoje czy spacer z psem. Plaża mimo niewielkich rozmiarów rzadko bywa zatłoczona i przez większość czasu można cieszyć się ciszą i spokojem. W pobliżu znajduje się drewniane molo, plac zabaw dla dzieci i wiele miejsc z widokiem na ocean.

Parking: płatny – przy wejściu na plażę, bezpłatny – na poboczu (zakaz wjazdu na plażę).

Nocleg w pobliżu: trzygwiazdkowy hotel Hampton Inn & Suites La Porte (1328 Highway 146 South, La Porte, Teksas)

Isla Blanca Beach (South Padre Island)

SOUTH PADRE ISLAND, TEXAS - APRIL 25: Beachgoers enjoying a Gulf of Mexico beach on South Padre Island on April 25th, 2016.
Isla Blanca Beach, Padre Island, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By crackerclips

Plaża Isla Blanca Beach jest zlokalizowana na południowym krańcu wyspy Padre Island, na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. To niewielka, ale zadbana plaża z miękkim, białym piaskiem, chłodną, ale przejrzystą wodą i możliwością wynajęcia parasola.Ta długa, piaszczysta plaża jest doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek. Poza szerokim, piaszczystym pasem wybrzeża w okolicy znajduje się duży park wodny z basenami i zjeżdżalniami, kolejka linowa Soaring Eagle oraz centrum nurkowe Sea Trek, a także liczne pomosty z miejscem do wędkowania. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie leżaków i parasoli oraz kilka beach barów i restauracji. Plaża jest łatwo dostępna i popularna wśród turystów, a przez to potrafi być zatłoczona, szczególnie w sezonie.

Parking: płatny – przy plaży.

Nocleg w pobliżu: La Copa Inn Beach Hotel – trzygwiazdkowy hotel z basenem i widokiem na wybrzeże (350 Padre Boulevard, South Padre Island, Teksas)

Little Shell Beach i Big Shell Beach (Padre Island)

A single blue man of war (man o' war) jellyfish rests on a shell laden beach on Padre Island National Seashore, which is on the Texas Gulf Coast.
Muszelki na Little Shell Beach, Padee Island, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By jbmanning5

Little Shell i Big Shell to dwie sąsiadujące ze sobą, zaciszne plaże położone na wyspie Padre Island rozciągającej się wzdłuż wybrzeża Teksasu. Obie plaże są piaszczyste i leżą w sąsiedztwie rezerwatu przyrody. Są idealnym miejscem dla wielbicieli surfingu, miłośników przyrody oraz każdego, kto ceni sobie spokojny wypoczynek z dala od zatłoczonych kurortów. Little Shell i Big Shell to nazwy nieprzypadkowe. Plaże znajdują się w miejscu, gdzie spotykają się południowe i północne prądy, pierwsze pozostawiają na wybrzeżu mnóstwo dużych muszli, z kolei drugie całą masę drobnych muszelek. Od maja do sierpnia w obu miejscach można natrafić na gniazda żółwi morskich. Na tych, dla których możliwość plażowania w otoczeniu natury nie wystarcza, w okolicy czeka kilka atrakcji. Między innymi centrum ptaków i przyrody, park wodny Schlitterbahn Beach oraz centrum badań delfinów i Sealife Nature Center.

Parking: bezpłatnie, na poboczu drogi prowadzącej na wybrzeże.

Nocleg w pobliżu: trzygwiazdkowy hotel La Quinta by Wyndham South Padre Island Beach (7000 Padre Boulevard, South Padre Island, Teksas).

Poprzedni

Dealey Plaza – miejsce zamachu na Johna F. Kennedy’ego

TOP 10 najlepszych hoteli w San Antonio

Następny

Dodaj komentarz