TOP 10 atrakcji, które warto zobaczyć w San Antonio

, Tagi , , , , , ,

San Antonio w Teksasie to barwne miasto, które posiada unikalną mieszankę kulturową. Wpływy rdzennych mieszkańców, hiszpańska kolonizacja i wielka niemiecka migracja miały tutaj wpływ na kulturę i zabytki w San Antonio. Jakie więc atrakcje w San Antonio warto odwiedzić? Poniżej znajduje się lista TOP 10 atrakcji, których nie można pominąć podczas zwiedzania San Antonio w Teksasie.

TOP 10 atrakcji, które warto zobaczyć w San Antonio

San Antonio to miasto tętniące życiem przez cały rok dzięki interesującym atrakcjom turystycznym i licznym wydarzeniom kulturalnym. Jeśli planujesz zwiedzić południowy Teksas, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić San Antonio, aby poznać jego kulturę oraz historycznie atrakcje. Poniżej znajdziesz niektóre z najciekawszych atrakcji do zobaczenia w San Antonio.

Alamo

Alamo w San Antonio, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Alamo w San Antonio, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Jednym z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Teksasie i całych Stanach Zjednoczonych jest Alamo. Jest ono jedną z najwcześniejszych hiszpańskich misji w Teksasie, założoną w celu nawracania amerykańskich Indian na chrześcijaństwo w XVIII wieku przez rzymskokatolickich misjonarzy. Początkowo miejsce to nazywano Misión San Antonio de Valero. Dziesiątki lat po opuszczeniu misji, około 200 obrońców Teksasu ufortyfikowało Alamo przeciwko około 2500 meksykańskim oddziałom generała Santa Anny w historycznej bitwie pod Alamo w 1836 roku. W bitwie tej zginęły setki ludzi. Obecnie Alamo można zwiedzać przez cały rok. Bilety wstępu kosztują około $45.00 za osobę dorosłą.

San Antonio River Walk

San Antonio River Walk, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
San Antonio River Walk, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Miejsce to, znane jako Paseo del Rio jest czymś więcej niż tylko atrakcją turystyczną. Jest to około 24-kilometrowy odcinek nadbrzeża, który zbudowano wzdłuż brzegów rzeki San Antonio. Około 8 km River Walk znajduje się w centrum San Antonio. Historia River Walk jest dość długa, ale jej początki sięgają tragicznej powodzi na rzece San Antonio w 1921 roku, w której zginęło 50 osób. San Antonio River Walk powstało w 1929 roku w celu ochrony miasta przed zalaniem przez rzekę San Antonio. Skomplikowana architektura sprawiła, że River Walk jest jednym z najbardziej udanych projektów w zakresie zarządzania powodziami w stanie Teksas. Co więcej, architekt stojący za tym projektem – Robert H. H. Hugman – nazywany jest „Ojcem River Walk”. Podczas spaceru po San Antonio River Walk warto zatrzymać się też w wielu małych restauracjach, kawiarniach i barach, które znajdują się wzdłuż tego malowniczego wybrzeża rzeki.


McNay Art Museum

Muzeum Sztuki McNay nazwano na cześć założycielki Marion Koogler McNay i jest ono pierwszym muzeum sztuki nowoczesnej w Teksasie. Od czasów założenia muzeum powiększyło swoją kolekcję. Obecnie znajduje się tu ponad 22 000 dzieł, w tym:

  • sztuka średniowieczna i renesansowa,
  • XIX-XXI-wieczne europejskie i amerykańskie obrazy, rzeźby oraz fotografie,
  • jedna z najlepszych kolekcji grafik oraz rysunków w południowym Teksasie,
  • wyjątkowa kolekcja sztuki teatralnej Tobin,
  • k olekcja szkła artystycznego Jeanne i Irvinga Mathewsów,
  • sztuka Nowego Meksyku.

San Antonio Missions National Historical Park

Narodowy Park Historyczny San Antonio Missions to część wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsca, w którym zachowały się cztery z pięciu hiszpańskich misji w San Antonio. Historia misji rozpoczyna się w 1718 roku, kiedy to franciszkanie i przedstawiciele Hiszpanii założyli pierwszą misję. W ciągu 13 lat nad rzeką San Antonio powstało ich pięć. Celem misji była akulturacja i chrystianizacja rdzennej ludności oraz uczynienie z nich hiszpańskich obywateli. Do dziś zachowały się cztery hiszpańskie misje z pięciu, które rozwinęły się w XVII, XVIII i XIX wieku. Należą do nich misje San José, Espada, San Juan oraz Concepción. Park, który zawiera wiele miejsc kulturowych i obszarów naturalnych założono w 1978 roku.


Witte Museum w San Antonio

Witte Museum w San Antonio, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Witte Museum w San Antonio, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Muzeum Witte otwarto w 1926 roku. Ellen Schulz – lokalna nauczycielka, zebrała 5000 dolarów na zakup obszernej prywatnej kolekcji okazów. Kolekcja początkowo mieściła się w miejscowym liceum, a kiedy przestrzeń została zapełniona, panna Schulz i jej zwolennicy zwrócili się do komisarzy miejskich z petycją o budowę nowego muzeum. Budynek został zbudowany ze środków publicznych i pieniędzy zapisanych miastu przez lokalnego biznesmena Alfreda G. Witte. Obiekt do 1984 roku nosił nazwę Witte Memorial Museum, po tym czasie nazwę uproszczono do Witte Museum.


Muzeum Witte nie koncentruje się tylko na historii sprzed milionów lat, prezentuje również bogactwo artefaktów związanych z historią, kulturą i naukami przyrodniczymi południowego Teksasu.

Atrakcje w San Antonio – Katedra San Fernando

Katedra San Fernando nazywana jest także Catedral de Nuestra Señora de la Candelaria y Guadalupe. Jest to katedra kościoła katolickiego, która znajduje się w centrum San Antonio w Teksasie, naprzeciwko głównego placu miasta. Co ciekawe, jest to jedna z najstarszych katedr w Stanach Zjednoczonych – zbudowano ją w 1731 roku. Nawet jeśli nie jesteś uduchowiony, warto odwiedzić tę katedrę ze względu na jej ogromne znaczenie historyczne. Dodatkowo we wtorki, piątki, soboty i niedziele można zobaczyć pokaz świetlny (trwający około 25 minut) na zewnątrz świątyni, który jest całkowicie za darmo!

San Antonio Zoo

Wizyta w zoo w San Antonio to jedna z obowiązkowych rzeczy do zrobienia, jeśli podróżujesz z dziećmi. Zoo w San Antonio uznawane jest za jedno z najlepszych rodzinnych atrakcji turystycznych w tym mieście. W zoo znajduje się także największa kolekcja ptaków na świecie, karuzela Zootennial i pociąg San Antonio Zoo Eagle, który przetransportuje Cię z zoo do innych miejsc w parku Brackenridge. Na terenie zoo żyje ponad 3500 zwierząt, w tym lwy, słonie, żyrafy, krokodyle oraz hipopotamy. Niektóre ze zwierząt można także nakarmić w towarzystwie ich opiekunów.


Historic Market Square w San Antonio – El Mercado

El Mercado jest największym meksykańskim targiem w Stanach Zjednoczonych. Historic Market Square jest miejscem, które musisz odwiedzić, jeśli chcesz zobaczyć, jak żyją mieszkańcy San Antonio! Ten tętniący życiem targ jest czynny codziennie od 10:00 do 18:00. Można tu kupić wyroby rzemieślnicze, sztukę ludową, piniaty, biżuterię, ceramikę, tekstylia i pamiątki od ponad 100 lokalnych sprzedawców! Market Square to wymarzone miejsce dla miłośników pamiątek! Można tu znaleźć dosłownie wszystko. Gwarantuję, że wyjdziesz z co najmniej jednym zakupionym drobiazgiem w ręku! 


Tower of the Americas w San Antonio

Tower of the Americas to wieża widokowa i restauracja, z której turyści mogą podziwiać panoramę miasta San Antonio. Wieża położona jest w Hemisfair Park, zaledwie kilka przecznic od River Walk, w centrum San Antonio. Z tej wysokiej na niespełna 230 metrów wieży można podziwiać widok na miasto, które niezwykle malowniczo się prezentuje podczas zachodów słońca. Wieża została zaprojektowana i zbudowana jako jedna ze struktur tematycznych prezentowanych na Targach Światowych 1968 – HemisFair ’68. Od 1968 roku do 1996 roku była to najwyższa wieża obserwacyjna w Stanach Zjednoczonych.


Natural Bridge Caverns

Natural Bridge Caverns, San Antonio, Teksas, fot. shuttestock.com
Natural Bridge Caverns, San Antonio, Teksas, fot. shuttestock.com

Jeśli uwielbiasz jaskinie i podziemne atrakcje, to z pewnością Natural Bridge Caverns powinno znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia w San Antonio w Teksasie. Jest to największa podziemna atrakcja w stanie Teksas. Natural Bridge Caverns to ogromna sieć podziemnych jaskiń, tuneli i formacji skalnych odkrytych w 1960 roku. Ten cud natury jest dostępny dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Najlepszym sposobem na odkrycie potężnych jaskiń jest dołączenie do jednej z wielu dostępnych wycieczek, z których każda zapewnia wyjątkowe wrażenia w zależności od wybranej trasy zwiedzania.

Co ciekawe, miejsce to zostało odkryte w pobliżu San Antonio w 1960 roku przez czterech uczniów college’u. Ma ono prawdopodobnie ponad 20 milionów lat! Wewnątrz archeolodzy znaleźli pozostałości wymarłych gatunków, które zniknęły z powierzchni ziemi ponad 12 000 lat temu. Otwarte przez cały rok jaskinie oferują rzadką okazję do zobaczenia połączenia archeologii, historii i rozrywki! Wstęp kosztuje około $28.00.

Magda Łydka

Poprzedni

Dallas Arboretum and Botanical Garden, zwiedzanie, atrakcje

Najbardziej instagramowe miejsca w Austin – sprawdź!

Następny

Dodaj komentarz