TOP 10 atrakcji które warto zobaczyć w Houston

, Tagi , , , ,

Houston – największe i najpopularniejsze miasto w stanie Teksas, które odwiedzane jest przez setki turystów z każdego zakątku kraju. Populacja miasta wynosi około 2,3 miliony mieszkańców, co czyni Houston jednym z najmocniej zaludnionych miast w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak Houston to także jedno z najciekawszych miast, jakie tylko można zwiedzić w stanie Teksas i ogólnie w USA. Na terenie miasta rozlokowanych jest wiele atrakcji, które mają charakter nie tylko rozrywkowy, ale także i edukacyjny. Wobec tego, jakie atrakcje w Houston koniecznie musisz odwiedzić?

Atrakcje w Houston: NASA Space Center Houston w Teksasie

Z pewnością kojarzysz słynny film, w którym padły słowa „Houston mamy problem”. Okazuje się, że to właśnie w tym mieście możesz znaleźć Załogowe Centrum Lotów Kosmicznych im. Lyndona B. Johnsona. Ośrodek ten powstał już w 1958 roku jako Centrum Misji, a od tego czasu zaszło w nim wiele zmian. Obecnie jest to przede wszystkim jedna z większych atrakcji turystycznych miasta, której absolutnie nie można pominąć. W szczególności jest to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które mogą się w tym centrum wiele nauczyć. Interaktywne prezentacje, a także możliwość symulowanego lotu w kosmos to tylko niektóre z wrażeń, które czekają w NASA Space Center na najmłodszych i tych, którzy są nieco starsi. Co ciekawe, w centrum tym są także składowane próbki skał księżycowych, które również zostały udostępnione dla turystów. Takiej wizyty z pewnością nie będziesz żałował!

Muzeum Sztuki w Houston (Museum of Fine Arts)

Jeśli kochasz sztukę, to koniecznie w Houston odwiedź Museum of Fine Arts. Jest to cały kompleks muzealny, w którego skład wchodzi nie tylko główny budynek, ale także i nowoczesna pracownia konserwatorska, dwie biblioteki oraz archiwa publiczne. Obecnie w Muzeum Sztuki w Houston możesz znaleźć ponad 65 tysięcy wyjątkowych i w pełni unikalnych eksponatów, które są najlepszym dowodem na ponad 6 tysięcy lat działalności artystycznej. Muzeum Sztuki w Houston jest także jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów, więc nie możesz go przegapić!

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston

Houston to miasto, w którym z całą pewnością nie zabraknie Ci muzeów do zwiedzania. Jednym z najważniejszych wydaje się być mimo wszystko Muzeum Nauk Przyrodniczych, które poniekąd dokumentuje historię naturalną. Podczas zwiedzania muzeum można mieć dostęp nie tylko do sal wystawowych, w których prezentowane są ekspozycje stałe i czasowe, ale także zwiedzić fenomenalne planetarium i słynny teatr Giant Scene. Dodatkową atrakcją jest także wstęp do obserwatorium George’a, w którym można z bliska podziwiać najwspanialsze eksponaty.

The Galleria w Houston

Houston to miasto, w którym każdy – bez wyjątków – będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli więc kochasz zakupy, a także chcesz mieć dostęp do setek znanych marek w jednym miejscu, wówczas wybierz się do The Galleria. To nowoczesne i ogromne centrum handlowe znajduje się blisko centrum miasta i jest odwiedzane przez niezliczone ilości klientów. Co więcej, jest to również największe centrum handlowe w całym stanie Teksas i siódma największa galeria zakupowa w całych Stanach Zjednoczonych. Znajdziesz tam dosłownie wszystko to, czego możesz potrzebować, więc takiej wizyty na pewno nie będziesz mógł zapomnieć!

Ogrody Botaniczne w Houston (Houston Botanic Gardens)

Jeśli z kolei zależy Ci na tym, by wypocząć na łonie niesamowitej przyrody, wówczas wybierz się do Ogrodów Botanicznych w Houston. Jest to miejsce, w którym będziesz mógł nie tylko się zrelaksować, ale także podziwiać niesamowitą przyrodę. Co ciekawe, ogrody te powstały jako miejsce, które miało służyć do integracji samych mieszkańców. Obecnie jednak jest to jedna z największych atrakcji miasta, a także perfekcyjny teren zarówno do rekreacji, jak i wypoczynku. Możesz tam także znaleźć rozległe pola golfowe, miejsca na piknik i wiele innych, ciekawych atrakcji. Wizyta w Ogrodach Botanicznych w Houston z całą pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć.

Atrakcje w Houston: Museum District

The Houston Museum District – bo tak brzmi pełna nazwa kompleksu – to świetne miejsce dla Ciebie, jeśli planujesz nieco bliżej zapoznać się zarówno z historią, jak i ze sztuką. Tak naprawdę jest to ogromny i rozległy kompleks, który zrzesza ze sobą 19 muzeów, galerii, centrów kulturalnych, a także inne organizacje. W pierwszej kolejności Museum District jest dedykowane promocji wszystkich przejawów sztuki, nauki, a także i historii wraz z kulturą. Co ciekawe, aż 11 muzeów w kompleksie oferuje całkowicie wolny wstęp, a pozostałe również możesz odwiedzić całkowicie za darmo, jednak w wytyczonych godzinach. Znajdziesz tam wiele, wyjątkowo ciekawych ekspozycji, zarówno stałych, jak i czasowych, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Houston Zoo

Houston Zoo to z kolei jedna z największych rodzinnych atrakcji w mieście. To właśnie tam możesz wraz z maluchami podziwiać najrzadsze okazy zwierząt – nawet tych egzotycznych. Houston Zoo jest jednym ze starszych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych. Powstało ono już w 1922 roku na powierzchni około 22 hektarów. Początkowo rezerwat ten został stworzony celem ochrony rzadkich i zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Obecnie jednak Houston Zoo to jedna z większych atrakcji turystycznych, która jest domem dla ponad 6 tysięcy zwierząt z ponad 900 rodzin gatunkowych. Houston Zoo promuje także ideę wspólnej kohabitacji ludzi i zwierząt oraz stara się za wszelką cenę chronić najbardziej zagrożone okazy. W Houston Zoo możesz spędzić cały dzień – nie ma znaczenia, czy wybierasz się tam razem z dziećmi, czy w pojedynkę. Obserwowanie różnorodnych gatunków zwierząt w środowisku zbliżonym do naturalnego jest nie tylko fenomenalnym doświadczeniem, ale także i sprawdzonym sposobem na relaks.

Atrakcje w Houston: Minute Maid Park w Houston

Houston to miasto, które słynie ze swojego zamiłowania do sportu. Jak samodzielnie będziesz mógł się przekonać, dominuje tam baseball oraz futbol amerykański. Niemniej jednak podczas zwiedzania koniecznie udaj się do Minute Maid Park. To właśnie tam znajduje się jeden z największych stadionów baseballowych w mieście. Dysponuje on nowoczesnym, zamykanym dachem i jest stadionem domowym dla słynnej drużyny Houston Astors. Budowa stadionu rozpoczęła się już w 1997 roku i od tego momentu stadion ten był wielokrotnie modernizowany i udoskonalony. Oczywiście znajduje się on w otoczeniu malowniczych, zielonych terenów, które również możesz zwiedzić i zdecydować się na chwilę relaksu. Pamiętaj, że Houston Astors w dalszym ciągu rozgrywa mecze baseballowe na swoim stadionie. Jeśli więc masz odrobinę szczęścia oraz chęci, spróbuj zdobyć wejściówki na mecz! Na stadionie podczas takich wydarzeń panuje niesamowita atmosfera!

Children’s Museum Houston

Jeśli do Houston wybierasz się ze swoimi pociechami, wówczas koniecznie zdecyduj się na złożenie wizyty w Children’s Museum Houston. Jest to muzeum naszpikowane atrakcjami, które dostarczy rozrywki zarówno Tobie, jak i Twoim maluchom. Oczywiście Muzeum dla Dzieci oferuje także różnorodne wystawy i warsztaty, które niosą za sobą ogromną wartość edukacyjną. Jest to świetne miejsce dla rodzin z pociechami w wieku od 0 do nawet 12 lat. Mogą one tam nie tylko skorzystać z licznych atrakcji i możliwości do zabawy, ale także i wiele się nauczyć. Muzeum to jest organizacją non-profit, a co więcej, przyciąga ona tysiące turystów – nawet tych najmłodszych!

Atrakcje w Houston: Memorial Park

Memorial Park to park miejski w Houston w Teksasie, który obecnie jest jednym z najlepszych miejsc do rekreacji i wypoczynku. Co ciekawe, jest to także jeden z największych parków miejskich, jakie tylko znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Został on oficjalnie otwarty aż 98 lat temu i obecnie stanowi ogromny teren zielony do wypoczynku i rekreacji na terenie miasta. W parku tym znajduje się nie tylko bujna roślinność, ale także i jeziorko oraz miejsca na piknik. Z pewnością warto go odwiedzić!

Poprzedni

Czy w Houston jest drogo, ceny żywności, noclegów

Lotnisko w Dallas, jak dojechać do centrum?

Następny

Dodaj komentarz