Teksas z dziećmi – co warto wiedzieć, co zwiedzić?

, , Tagi , , , , ,

Dalekie podróże wraz z pociechami mogą być dość kłopotliwe. Dzieci bardzo szybko się nudzą, a także wymagają stałej opieki. Niemniej jednak coraz więcej rodziców decyduje się na to, by wspólnie wyjechać na egzotyczne wakacje i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Szczególnie popularnym kierunkiem stał się Teksas – jeden z najbardziej charakterystycznych stanów w USA. Jeśli Ty również planujesz Teksas z dzieckiem, to co powinieneś wiedzieć przed podróżą i co możesz zwiedzić bezpośrednio na miejscu?

Wyjazd do Teksasu z dzieckiem – o czym musisz pamiętać?

Długa i dość wyczerpująca podróż z dzieckiem może być stresująca nie tylko dla Ciebie, ale także i dla Twojej pociechy. Oczywiście jako rodzic musisz dopilnować kwestii formalnych związanych z wyjazdem. Twoje dziecko powinno posiadać ważny paszport, a także musisz wypełnić wniosek odnośnie pozwolenia na wjazd na teren Stanów Zjednoczonych ( możesz zrobić to online). Kolejną kwestią, która będzie dla Ciebie istotna, jest także znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Najlepiej będzie, jeśli znajdziesz hotel z konceptem dziecięcym, który przystosowany jest do potrzeb najmłodszych. W takim obiekcie Twoja pociecha z pewnością nie będzie narzekać na brak zajęć!

Jak przygotować dziecko do dalekiej podróży do Teksasu?

Pamiętaj, że podróż do Teksasu zwykle – z lotnisk w Polsce – zajmuje więcej niż jeden dzień. Niestety, nie możesz liczyć na bezpośrednie połączenia, a co za tym idzie, na Ciebie i Twoją pociechę czekają również przesiadki. W zależności od wybranego lotu będziecie musieli spędzić na lotnisku co najmniej kilka godzin w oczekiwaniu na kontynuowanie podróży. W tym momencie najważniejsze jest to, byś odpowiednią swoją pociechę przygotował. Przede wszystkim:

  • porozmawiaj z dzieckiem o zasadach obowiązujących na lotnisku, a także w samolocie;
  • przygotuj dziecko na długą i daleką podróż;
  • poinformuj dziecko o atrakcjach, jakie czekają na nie bezpośrednio w Teksasie.

Dzięki temu wzbudzisz w dziecku ekscytację, a długi czas oczekiwania z pewnością nie będzie dla niego większym problemem.

Co warto zwiedzić podczas podróży z dzieckiem do Teksasu?

Wybierając się z dzieckiem do Teksasu, musisz dokładnie zaplanować Wasz wolny czas. Pamiętaj, że żadne z dzieci nie lubi się nudzić, a co więcej, długie i żmudne zwiedzanie na pewno nie wpłynie korzystnie na humor Twojej pociechy. Z pewnością Ty będziesz chciał odwiedzić najważniejsze zabytki, miejsca i skorzystać z innych atrakcji, a maluch może mieć całkowicie inną wizję udanych wakacji. Postaraj się więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zaplanować wolny czas w taki sposób, by obie strony były z niego zadowolone. Co więc możesz zwiedzić z dzieckiem, będąc w Teksasie? Oto kilka propozycji!

1. Teksas z dzieckiem – George Ranch Historical Park

George Ranch Historical Park znajduje się jedynie godzinę jazdy od jednej z największych metropolii Teksasu, czyli Houston. Jest to świetny pomysł na spędzenie czasu zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Ty i Twoja pociecha będziecie mogli poczuć się tam dokładnie tak, jak na Dzikim Zachodzie, który z pewnością jest Wam świetnie znany z filmów. Jest to muzeum, w którym odwiedzicie jedyne zachowane rancho oraz wiele innych obiektów, które możecie kojarzyć z Dzikiego Zachodu. Co jest jednak najważniejsze, miejsce to edukuje. Organizowane są tam różnorodne warsztaty, spotkania oraz wykłady, które dokładniej obrazują jak dawniej wyglądało życie w Teksasie.

2. Miasto Houston

Houston jest jedną z największych metropolii w stanie Teksas. Miasto to tętni życiem, ale także ma wiele do zaoferowania. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy z pewnością nie będą się tam nudzić. Zabierz swoje dziecko koniecznie do Houston Space Center. Jak łatwo możesz się domyślić, jest to jedna z głównych atrakcji tego miasta. Ty i Twoja pociecha będziecie mogli przyjrzeć się tam z bliska eksponatom związanym ze słynnym wylotem w kosmos, a także sprawdzić jedną z największych na świecie kolekcji skał i odłamów księżyca. Co ciekawe, w Houston Space Center organizowane są także różnorodne pokazy i eksperymenty, w których Ty i Twoje dziecko możecie brać czyny udział. Jest to wspaniała okazja do tego, by połączyć edukację z rozrywką!

3. Teksas z dzieckiem – National Park Big Bend

Teksas to stan, który słynie ze swoich parków narodowych. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko miało okazję do bliższego spotkania z unikalną fauną i florą, wówczas zabierz je do National Park Big Bend. Co ciekawe, jest to jeden z największych tego typu obszarów w całych Stanach Zjednoczonych. Znajduje się on w okolicach słynnej rzeki Rio Grande i zapewni Wam niesamowite przeżycia. Możecie tam wybrać się na trekking, a także podziwiać niesamowite kaniony, które powstały w całkowicie naturalny sposób. Dodatkowo National Park Big Bend nie jest miejscem wyjątkowo obleganym przez turystów. Możecie więc liczyć na spędzenie wyjątkowego czasu wspólnie, w towarzystwie niesamowitej roślinności oraz śpiewu ptaków.

4. Galveston

Galveston to jedno z mniejszych miast w Teksasie, które na co dzień zamieszkiwane jest przez około 53 tysiące mieszkańców. Co ciekawe, jest ono w całości usytuowane na wyspie i połączone ze stałym lądem monumentalnym mostem. Miasto to jest warte odwiedzenia głównie z uwagi na ogromny Park Rozrywki nazywany także „Molo Przyjemności”. Znajduje się na nim wesołe miasteczko, a także szereg innych atrakcji. Zarówno Ty, jak i Twoja pociecha będziecie mogli się tam świetnie bawić. Co więcej, jeśli wybieracie się do Teksasu w sezonie letnim, to nie zapomnijcie o tym, że w Galveston znajdziecie jedne z najpiękniejszych plaż! Możecie korzystać do woli i zażywać kąpieli w krystalicznie czystych wodach Zatoki Meksykańskiej.

Teksas – bilety wstępu dla dzieci

Wybierając się ze swoją pociechą do Teksasu, musisz także pamiętać o tym, że do większości atrakcji wstęp jest płatny. Oczywiście Ty, jako rodzic i osoba dorosła będziesz musiała zapłacić pełną cenę. Niemniej jednak dla dzieci przygotowanych jest wiele zniżek, z których będą one mogły skorzystać. Przede wszystkim podczas planowania swoich wakacji sprawdź dokładnie możliwości zakupu biletu przez Internet, a także obowiązujące aktualnie zniżki dla najmłodszych. Zwykle mogą z nich korzystać pociechy nawet do 18 roku życia. Niemniej jednak znajdziesz i takie muzea oraz galerie, w których dzieci do np. 6 roku życia mogą wejść całkowicie za darmo. Pamiętaj również o tym, że zniżka obowiązuje jedynie w momencie, kiedy Twoja pociecha posiada przy sobie np. legitymację szkolną. 

Czy Teksas jest bezpieczny na wakacje z dzieckiem?

Wakacje z dzieckiem w Teksasie będą jednym z najlepszych sposobów na wspólne spędzenie wolnego czasu. Oczywiście nie musisz się obawiać – Teksas jest także wyjątkowo bezpieczny. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie powinieneś być czujny. W Houston i innych większych metropoliach natężenie ruchu drogowego i turystów jest wyjątkowo duże. Zawsze miej więc swoją pociechę „na oku” i dbaj o jej bezpieczeństwo. Dzięki temu Wasze wakacje w Teksasie będą niezapomniane!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Pogoda i temperatura w Teksasie w ciągu roku

Jakie są lotniska w Teksasie, praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz