Szpitale w San Antonio – sprawdź, adresy, gdzie szukać pomocy

Tagi , , ,

Wybierając się do USA, warto nie tylko dokładnie opracować plan wycieczki oraz posiadać niezbędne dokumenty. Duże znaczenie ma także posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Co warto wiedzieć w tej kwestii przed wylotem do Stanów Zjednoczonych? Jakie ubezpieczenie wybrać i jakie szpitale w San Antonio warto odwiedzić w nagłych przypadkach?

Wyjazd do USA a ubezpieczenie. Co warto wiedzieć?

Warto mieć świadomość, że podczas wyjazdu do USA nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W Stanach Zjednoczonych nie gwarantuje ona jakiejkolwiek ochrony w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Z tego też powodu podczas wyjazdu do USA należy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Będzie ona gwarantem uzyskania opieki medycznej w nagłym przypadku.

Koszty opieki medycznej w USA są bardzo wysokie. Wizyta u lekarza ogólnego może kosztować nawet 100 USD. Natomiast za dobę spędzoną w szpitalu należy liczyć się z kosztem nawet kilku tysięcy dolarów. Dlatego wybierając się do USA, należy odpowiednio wcześniej wybrać dopasowaną polisę ubezpieczeniową, która pokryje niespodziewane i często bardzo wysokie koszty leczenia.

Szpitale w San Antonio – jakie ubezpieczenie do USA wybrać?

San Antonio, TX. USA - April 10, 2021: People forming a line waiting to get a vaccine and buying medicine at the pharmacy inside HEB shopping center
Apteka w San Antonio, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By ErickPHOTOPRO

Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej warto sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. To właśnie w nich jest określone w jakich przypadkach obowiązuje polisa oraz jaka jest jej suma gwarancyjna. Wybierając się do USA, warto wybrać ubezpieczenie z wysoką gwarantowaną sumą kosztów leczenia. W tym przypadku dobrze gdyby była to wartość przynajmniej 100 000 euro.

Polisę poza pokryciem kosztów leczenia w nagłych przypadkach warto rozszerzyć o dodatkowe zdarzenia. Do najczęściej wybieranych należą takie rozszerzenia jak:

– dla aktywnych, które będzie obowiązywało podczas uprawiania określonych sportów,

– ubezpieczenie dla chorych przewlekle, bowiem zwykłe polisy turystyczne często nie obejmują chorób zdiagnozowanych u chorego przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem,

– dla zdarzeń powstałych pod wpływem alkoholu.

Dobrej jakości polisa turystyczna powinna obejmować także ubezpieczenie NNW, które chroni w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, assistance podróżnego, które może obejmować m.in. całodobowy dyżur telefoniczny, pokrycie kosztu transportu ubezpieczonego do kraju czy opłacenie kosztów zakwaterowania osoby towarzyszącej, a także ubezpieczenie bagażu.

Szpitale w San Antonio. Gdzie szukać pomocy?

San Antonio, Texas, USA - March 16, 2022:  Children's Hospital of San Antonio in San Antonio, Texas, USA.
Szpital dziecięcy w San Antonio, Teksas, USA , licencja: shutterstock/By JHVEPhoto

W chwili obecnej w San Antonio znajduje się 27 szpitali, które zajmują się doraźną opieką medyczną. Większość placówek opieki zdrowotnej w mieście znajduje się w Centrum Medycznym  w północno-zachodniej części miasta i jest zlokalizowane blisko autostrad I-10 oraz I-410. Ta dzielnica medyczna mieści w sobie 12 głównych szpitali oraz kilkadziesiąt mniejszych klinik i przychodni. Jest ona także siedzibą Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w Teksasie. Na jej terenie znajdują się dwa z 20 najlepszych szpitali w Teksasie.

Do najbardziej popularnych oraz uznawanych za najlepsze szpitali w Teksasie zalicza się Methodist Hospital zlokalizowany przy 7700 Floyd Curl Drive, Baptist Medical Center przy 111 Dallas St., University Hospital położony przy 4502 Medical Drive oraz CHRISTUS Santa Rosa Health System położony przy 11212 State Highway 151.

Pierwszy ze szpitali, czyli Methodist Hospital jest także największym szpitalem w mieście. Cieszy się dużym uznaniem w szczególności ze względu na wysokiej jakości opiekę neurochirurgiczną, neurologiczną, usługi ratunkowe oraz położnictwo. Szpital ten zapewnia całodobową opiekę medyczną osobom po nagłych wypadkach. Dodatkowo ceniony jest z uwagi na prowadzony program onkologiczny.

Baptist Medical Center to tak naprawdę kilka placówek opieki medycznej, które obejmują przychodnie pilnej opieki, oddziały intensywnej terapii oraz oddziały ratunkowe. W skład całego centrum medycznego wchodzi sześć szpitali, z czego pięć znajduje się w San Antonio.

Trzecim co do wielkości szpitalem w Teksasie jest University Hospital, który oferuje pomoc w nagłych przypadkach oraz specjalistyczne leczenie chorób przewlekłych. W czołówce szpitali w mieście znajduje się także CHRISTUS Santa Rosa Health System, który dysponuje ponad 400 łóżkami do leczenia doraźnego. Placówka ta oferuje kompleksową opiekę kardiologiczną, pediatryczną, onkologiczną oraz rehabilitacyjną.

Poprzedni

Ile kosztują wakacje w Teksasie, co warto wiedzieć?

Wieża widokowa (Tower of the Americas) w San Antonio, bilety

Następny

Dodaj komentarz