Szpitale w Dallas – sprawdź, adresy, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , , ,

Wyjazd do USA niezależnie od tego czy turystyczny, czy zarobkowy powinien być poprzedzony dokładnymi przygotowaniami. Mowa zarówno o przygotowaniu odpowiednich dokumentów, pozwoleń czy bagażu, ale także o odpowiednio dobranym ubezpieczeniu zdrowotnym. Z uwagi na to, że służba zdrowia w USA jest bardzo droga, kluczowym jest wykupienie dopasowanej do swoich potrzeb polisy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie przed wyjazdem do USA

Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego do USA to tak naprawdę konieczność w dzisiejszych czasach. Koszty leczenia (nawet doraźnego) w Stanach Zjednoczonych są bardzo wysokie, a odpowiednia polisa ochroni przed nieprzewidzianymi wydatkami. Koszt wizyty u zwykłego lekarza (tzw. ogólnego) wahać się może w granicach od 100 do 150 USD. Natomiast leczenie szpitalne za jedną dobę to często koszt kilku tysięcy dolarów. Co ważne, w USA ani polskie ubezpieczenie zdrowotne ani Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie będą obowiązywać.

Dopasowując polisę przed wyjazdem do USA warto zwrócić uwagę, aby opiewało ono na wysoką sumę gwarancyjną (najlepiej min. 100 tysięcy EUR), a także posiadało m.in. takie rozszerzenia jak leczenie w nagłych przypadkach, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, assistance podróżnego czy pokrycie kosztu transportu powrotu do kraju.

Szpitale w Dallas – gdzie szukać pomocy doraźnej i specjalistycznej?

Dallas, Texas, USA - April 20th, 2022: UT Southwestern Medical Center buildings
Szpitale w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Strekoza2

Z uwagi na to, że Dallas stanowi najbardziej zaludnione miasto w Teksasie, znajdują się tu jedne z największych i najlepszych placówek służby zdrowia, w tym także szpitali. Miasto oferuje także usługi opiekuńcze oraz ambulatoryjne na najwyższym poziomie. Dostępna jest tu też duża ilość łóżek dla osób objętych opieką zwykłą oraz doraźną. W Dallas znajdują się także specjalistyczne szpitale dziecięce.

Baylor University Medical Center

Jednym z głównych szpitali w Dallas jest Baylor University Medical Center znajdujący się przy 3500 Gaston Ave. To największy szpital w całym Teksasie. Jest on stowarzyszony z Texas A&M Health Science Center College of Medicine i posiada ponad 1200 licencjonowanych łóżek, z czego aż 940 jest przeznaczone do leczenia doraźnego. W szpitalu pracuje wysoko doświadczony oraz wykwalifikowany personel liczący około 4700 osób. Centrum Medyczne Baylor University to ponad 20 specjalistycznych ośrodków, które zajmują się leczeniem takich schorzeń jak m.in. schorzenia sercowo-naczyniowe, choroby onkologiczne, ortopedia, choroby układu trawiennego czy transplantacja.

Szpital Prezbiteriański w Teksasie

Kolejnym największym szpitalem w stanie Teksas jest Szpital Prezbiteriański leżący przy 8200 Walnut Hill Lane w Dallas. Szpital ten dysponuje ponad tysiącem łóżek dla pacjentów, z czego prawie 900 przeznaczona jest do leczenia doraźnej oraz ostrej opieki zdrowotnej.

Szpital Prezbiteriański w Dallas poza opieką doraźną oferuje leczenie chorób sercowo-naczyniowych oraz rdzenia kręgowego. Ponadto współpracuje z Uniwersytetem w Teksasie, dzięki czemu oferuje wysokiej jakości szkolenia medyczne.

Szpital Parkland Memorial

NEW PARKLAND HOSPITAL, DALLAS 3-7-2017: Parkland remains one of the busiest public hospitals in the nation, with more than 1 million patient visits each year
Parkland Hospital w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By heinerle

Szpital Parkland Memorial znajduje się  przy 5200 Harry Hines Blvd i jest kolejnym największym szpitalem w mieście. Dysponuje ponad 1000 łóżek, a blisko 870 z nich jest przeznaczone do ostrej opieki doraźnej. W szpitalu pracuje ponad 4000 osób. Szpital Parkland Memorial to szpital publiczny, a z uwagi na kooperację z Parkland Health & Hospital System w szpitalu pracują zarówno lekarze, jak i wykładowcy oraz studenci medycyny UT Southwestern Medical Center. Szpital ten obsługuje średnio 240 000 nagłych przypadków rocznie.

Szpitale dla dzieci w Dallas

W Dallas znajdują się dwa główne szpitale dziecięce. Jednym z nich jest Texas Scottish Rite Hospital for Children leżący przy 2222 Welborn Street. Jest to szpital specjalizujący się w leczeniu urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych oraz schorzeń neurologicznych u dzieci.

DALLAS, USA - APR 9, 2016: The Scottish Rite Hospital for children in the city of Dallas.  Texas, United States
Szpital dziecięcy w Dallas, Teksask, USA , licencja: shutterstock/By philipus

Drugim szpitalem dziecięcym w Dallas jest Children’s Medical Center leżący pod adresem 1935 Medical District Drive w samym centrum miasta. Szpital ten to ogólnokrajowy szpital pediatryczny zajmujący się przede wszystkim opieką doraźną. Obiekt dysponuje prawie 500 łóżkami obsługującymi doraźną i ostrą opiekę pediatryczną. W szpitalu ponadto funkcjonują oddziały zajmujące się takimi specjalnościami jak neonatologia, kardiologia dziecięca, endokrynologia i cukrzyca dziecięca, nefrologia, gastroenterologia, ortopedia, urologia czy pulmonologia dziecięca.

Poprzedni

Zwiedzanie Dallas Arts District, największej na świecie dzielnicy sztuki

Wynajęcie samochodu w Dallas – co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz