Spacerem po San Antonio River Walk, co warto wiedzieć, atrakcje

Tagi , , ,

Jeśli odwiedzasz San Antonio w Teksasie, musisz poświęcić trochę czasu na zwiedzanie San Antonio River Walk, znanego również jako Paseo del Río. Jest to odcinek nabrzeża rzeki San Antonio o łącznej długości około 24 km, na którym znajduje się wiele restauracji, kawiarni i atrakcji. San Antonio River Walk jest jedną z głównych atrakcji tego miasta. W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o promenadzie w San Antonio.

Gdzie znajduje się San Antonio River Walk?

To około 24 km odcinek nabrzeża rzeki San Antonio. Z czego około 8 km River Walk przebiega przez centrum miasta San Antonio w Teksasie.

Na River Walk znajduje się sporo atrakcji oraz wiele sklepów, galerii sztuki, kawiarni i restauracji. Z pewnością obecnie jest to główna atrakcja tego miasta.

Kiedy utworzono San Antonio River Walk?

Historia tego miejsca jest dość długa, ale jej początki sięgają tragicznej powodzi na rzece San Antonio w 1921 roku, w której zginęło 50 osób. Po tej katastrofie postanowiono uregulować koryto rzeki, czego efektem końcowym było utworzenie San Antonio River Walk. Co ciekawe, początkowo River Walk miał około 5 km długości i na trasie znajdowało się dwadzieścia mostów.

Budowa obecnej promenady rozpoczęła się w 1939 roku. Większość początkowych funduszy potrzebnych do realizacji projektu pochodziła z Works Progress Administration.  Pierwszą restaurację – Casa Rio – otwarto na River Walk w 1946 roku. Casa Rio działa do dziś, podobnie jak wiele innych.

Jak długi jest szlak San Antonio River Walk?

Ma on około 24 km długości, z czego 8 km promenady przebiega przez centrum San Antonio.

Gdzie zaczyna się i kończy trasa San Antonio Riverwalk?

River Walk zaczyna się około 6 km na północ od centrum miasta, gdzie znajduje się most na E. Hildbrand Ave. Z kolei koniec trasy River Walk znajduje się na południe od miasta, w pobliżu Mission Espada.

Ile czasu zajmie przejście całej trasy River Walk?

Przejście całej trasy River Walk z jednego końca na drugi, w tym przez centrum miasta, zajmuje średnio od pięciu do siedmiu godzin (w zależności od ilości przystanków na trasie).

Kiedy można zwiedzać wybrzeże rzeki w San Antonio?

River Walk jest praktycznie otwarty przez cały rok. Większość trasy River Walk, od Mulberry do Eagleland Plaza, jest otwarta 24 godziny na dobę. Jednak odcinek trasy, który przechodzi przez Brackenridge Park (na północy miasta) jest otwarty od 5:00 do 23:00. Z kolei odcinek Mission Reach River Walk na południe od Eagleland Plaza jest otwarty od świtu do zmierzchu, ponieważ jest to obszar naturalny, który zamieszkują dzikie zwierzęta.

Co robić na promenadzie San Antonio River Walk?

Na trasie San Antonio River Walk jest wiele do zobaczenia. Począwszy od odwiedzenia markowych sklepów, po muzea, spokojny spacer lub przejażdżkę łodzią – trasa River Walk ma coś dla każdego.

Museum Reach i inne atrakcje na River Walk

Warto wiedzieć, że trasę pas nabrzż przedłużono w 2009 roku, aby objąć obszar na północ od miasta, w którym znajduje się wiele muzeów i innych atrakcji, w tym browar Pearl. Ta część promenady nazywana jest Museum Reach. Atrakcje w okolicy obejmują także Muzeum Witte, Zoo w San Antonio, DOSeum, Muzeum Sztuki oraz Browar Pearl. Dodatkowo spacer nad rzeką przebiega przez park Brackenridge, w którym znajduje się pole golfowe i japoński ogród herbaciany.

Arneson River Theater

Teatr zaprojektował architekt Robert Hugman. Jest on przedzielony przez rzekę. Scena znajduje się po stronie północnej, natomiast 800-osobowa widownia po stronie południowej rzeki. W tym teatrze na świeżym powietrzu odbywają się różne występy i wydarzenia. Począwszy od koncertów po sztuki teatralne i recitale taneczne. Jeśli natomiast szukasz tradycyjnego teatru, odwiedź Aztec Theater, który zbudowano w 1926 roku. Można tu dotrzeć pieszo lub taksówką rzeczną.

Rejs po rzece San Antonio

Rejsy łodzią po rzece San Antonio to interesujący sposób na zobaczenie najciekawszych atrakcji w centrum miasta. Wycieczki zazwyczaj odbywają się od 10:00 do 22:00, przez cały rok.  Wycieczka po głównym obszarze śródmieścia trwa około 35 do 40 minut i jest doskonałym sposobem na poznanie  historii miasta i atrakcji znajdujących się wzdłuż rzeki.

Autor: Magda Łydka

Poprzedni

Najlepsze kawiarnie i lokalne palarnie w Austin

Mecze baseballa w Minute Maid Park w Houston, co wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz