San Antonio Zoo, zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia

, Tagi , , ,

San Antonio Zoo to ogród zoologiczny, który zajmuje powierzchnię blisko 50 hektarów. Na jego terenie żyje ponad 750 różnych gatunków zwierząt, w tym także zwierzęta, które są zagrożone i te, które wymarły na wolności. Ogród został założony w XIX wieku, a jego bazę stanowiły zwierzęta zgromadzone przez San Perdo Park.

Od tego czasu ogród zaczął się intensywnie rozwijać. W 1914 roku miastu zostały podarowane jelenie, kilka lwów, niedźwiedzie, bawoły oraz małpy przez pułkownika Georga W. Brackenridge’a. W latach 30-tych XX wieku zostały otwarte pierwsze bezklatkowe eksponaty – Primate Paradise oraz Barless Bear Terraces. W 1966 roku natomiast został utworzony na jego terenie symulowany las deszczowy ze swobodnie latającymi ptakami.  

Park posiada także atrakcje niezwiązane bezpośrednio ze zwierzętami. Zaliczyć można do nich np. 2- stopową kolejkę San Antonio Zoo Eagle.

Gdzie znajduje się zoo w San Antonio, adres

Zoo San Antonio znajduje się na północ od centrum miasta, dokładnie w Brackenridge Park. Dokładny adres, na który należy się kierować, to 3903 N. St. Mary’s Street, San Antonio, Teksas.

Jak dojechać do Zoo

San Antonio Zoo położone jest 5,5 km od centrum miasta. Do Zoo można dotrzeć także komunikacją miejską – autobusem linii nr 8 oraz autobusem linii nr 14. W obu przypadkach czas podróży oscyluje w granicach 30 minut. Autobusy są obsługiwane przez VIA Metropolitan Transit i odjeżdżają ze stacji Navarro & Houston. Autobusy odjeżdżają co godzinę.

Do Zoo w San Antonio można też dojechać samochodem. W pobliżu znajduje się bezpłatny parking, czynny w godzinach pracy Zoo. W Brackenridge Park oraz w jego okolicy znajduje się także wiele innych parkingów.

Godziny otwarcia San Antonio Zoo

Zoo w San Antonio otwiera się każdego dnia w tygodniu o godzinie 9:00 rano i jest czynne aż do godziny 17:00 po południu. W soboty Zoo czynne jest dłużej, a godziny jego otwarcia przypadają od godziny 9:00 do godziny 22:00.

Do Zoo warto wybrać się jak najwcześniej, bowiem od samego rana zwierzęta są najbardziej aktywne i tym samym najbardziej widoczne. Wraz ze wzrostem temperatury zaczynają chować się w najbardziej zacienione miejsca i mogą być trudniejsze do zobaczenia. Największy ruch odwiedzających w Zoo rozpoczyna się natomiast od godziny 11:00.

Bilety do zoo w San Antonio

Bilety do San Antonio Zoo można nabyć na https://www.tiqets.com/en/san-antonio-zoo-tickets-l198518/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=16620321558&utm_content=139861117339&gclid=CjwKCAjw-IWkBhBTEiwA2exyO4oinkDByIvY91wRK3s0jUVZexRJCs4wUrjwkP6SsM1Ye36JG07FKBoC1bMQAvD_BwE. Istnieją dwa podstawowe rodzaje biletów.

Pierwszy z nich – bilet dzienny do San Antonio Zoo – kosztuje niecałe 108 złotych. Obejmuje całodniowy wstęp do ogrodu, bez dodatkowych atrakcji. Dla dzieci za taki bilet należy zapłacić około 95 złotych. Drugą opcją jest bilet Go City San Antonio: Explorer Pass, który poza możliwością zwiedzania podstawowych atrakcji oferuje dodatkowy wstęp od 3 do 5 atrakcji, przewodnik w języku angielskim oraz cyfrowe atrakcje. Cena biletu z 3 atrakcjami dla dorosłych wynosi około 417 złotych, a dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat około 357 złotych.

Czy warto odwiedzić zoo w San Antonio?

San Antonio Zoo oferuje odwiedzającym ogromną gamę atrakcji dla całych rodzin. Oprócz dużego spektrum wspaniałych gatunków zwierząt do zobaczenia, zoo organizuje także różne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Zaliczyć do nich warto wydarzenie „Dzika noc dla dzieci”, która oferuje najmłodszym niezapomniane wrażenia od godziny 18:00 do 22:00 w sobotnie wieczory. W tym czasie dzieci od 3 do 12 lat mają możliwość zwiedzania Zoo pod przewodnictwem edukatorów. Na dzieci czekają także takie atrakcje jak muzyka na żywo, pyszna kolacja z pizzą oraz bliskie spotkania ze zwierzętami.

Warto wybrać się na oferowaną przez Zoo Ekspedycyjną wycieczkę przygodową (Expedition Adventure Tour). Wycieczka pod opieką przewodnika trwa blisko 3,5 godziny i obejmuje takie atrakcje jak karmienie żyrafy, wędrówkę po lesie deszczowym pełnym rozmaitych i egzotycznych gatunków, a także obejrzenie z bliska stuletnich żółwi. Wycieczka obejmuje także skorzystanie z takich atrakcji jak Kangaroo Krossing, wizytę w 4d Theatre oraz zwierzęcą karuzelę dla najmłodszych.

Ciekawą propozycją jest także wycieczka VIP po godzinach tylko dla dorosłych. Obejmuje ona wycieczkę wózkiem po zmroku, podczas których odwiedzający odkryją różnorodne prace konserwatorskie prowadzone na terenie ogrodu. Wycieczka zatrzymuje się także w różnych siedliskach zwierząt.

Poprzedni

Jak przygotować się do wyjazdu do Teksasu

Naturalny basen w Austin, Barton Springs Pool, co warto wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz