Przewodnik po muzeach w Houston: odkryj bogactwo kulturalne miasta

Tagi , , , ,

Houston jest miastem, w którym nie sposób się nudzić. Jedną z atrakcji czekających na odwiedzających są tutejsze muzea – ich lista jest długa i są rozrzucone po całym mieście. Odwiedziny w muzeum to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale przede wszystkim możliwość poznania historii i kultury miasta. Które muzea w Houston są warte odwiedzenia?

Najciekawsze muzea w Houston

Na mapie Houston można znaleźć kilkadziesiąt różnorodnych muzeów. Większych i mniejszych, mniej i bardziej popularnych, tych zlokalizowanych w ścisłym centrum i tych położonych na obrzeżach miasta. Które są najciekawsze i najchętniej odwiedzane, a które warte uwagi mimo mniejszej popularności?

Houston Museum of Natural Science – dla ciekawych świata przyrody

Houston, Texas - April 7, 2023: Exhibits at the Houston Museum of Natural Science.
Houston Museum of Natural Science, Houston, Teksas, licencja: shutterstock/By jewhyte

Muzeum historii naturalnej jest jednym z ciekawszych i najbardziej popularnych muzeów w mieście. Jest zlokalizowane na terenie parku w dzielnicy muzeów. Można w nim odwiedzić planetarium i centrum motyli oraz zwiedzić stałe i czasowe wystawy, a na nich m.in. dziką przyrodę, podwodny świat, kolekcje minerałów, makietę kolei stanowej czy urządzenie nazwane „Wahadłem Foucaulta”, które prezentuje ruch Ziemi.

Adres: 5555 Hermann Park Dr, Houston

Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku od 09:00 do 17:00 oraz od piątku do niedzieli od 09:00 do 18:00.

Bilety: od 4 do 25 dolarów za osobę

Lone Star Flight Museum – dla wielbicieli lotnictwa

Lone Star Flight Museum, czyli muzeum lotnictwa i kosmonautyki w Houston, to miejsce, w którym można podziwiać zabytkowe samoloty komercyjne i wojskowe oraz rozmaite artefakty związane z tematyką lotnictwa. Przy okazji można poznać Galerię Sław Lotnictwa Teksasu i wcielić się w rolę pilota, siadając za sterami w symulatorze lotu.

Adres: 11551 Aerospace Ave, Houston

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty od 10:00 do 17:00 oraz w niedziele od 12:00 do 17:00.

Bilety: od 12 do 18 dolarów od osoby.

Art Car Museum – dla fanów motoryzacji

HOUSTON, TX -28 SEP 2018- View of the Art Car Museum (Garage Mahal), a private museum of contemporary art located in Houston, Texas, United States.
Art Car Museum, Houston, Teksas, licencja: shutterstock/By EQRoy

Jednym z ciekawszych spośród tematycznych muzeów w Houston jest Art Car Museum – prywatne muzeum sztuki współczesnej skupione na tematyce motoryzacyjnej. W ramach muzealnych wystaw można tu podziwiać artystyczne pojazdy – najbardziej nieoczywiste i pomysłowo skonstruowane samochody oraz urządzenia mobilne. Dodatkowo można podziwiać dzieła artystów, którzy rzadko są doceniani przez inne instytucje kulturalne.

Adres: 140 Heights Blvd, Houston

Godziny otwarcia: od środy do niedzieli, w godzinach 11:00 – 17:00.

Bilety: wstęp wolny.

Holocaust Museum Houston – dla miłośników historii współczesnej

Wizyta w muzeum Holocaustu (czwartego pod względem wielkości w całym kraju) to okazja do poznania historii bohaterów i ofiar z czasu Holocaustu. Wszystko dzięki bogatym zbiorom materiałów filmowych, fotografii i różnych artefaktów z tego okresu. Na odwiedzających czekają cztery galerie stałe i dwie zmieniające się wystawy czasowe oraz sale lekcyjne, biblioteka badawcza, a dodatkowo kryty teatr, amfiteatr oraz kawiarnia.

Adres: 5401 Caroline St, Houston

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty od 10:00 do 17:00 i w niedziele od 12:00 do 17:00.

Bilety: od 16 do 22 dolarów od osoby.

Muzea w Houston – The Printing Museum – dla śledzących rozwój technologii

Muzeum Druku jest miejscem prezentującym sztukę i historię druku oraz poligrafii i rozwój technologii drukarskiej poprzez interaktywne wycieczki, kreatywne warsztaty i wystawy. W muzealnych salach można podziwiać ponad 10 000 eksponatów. Od najstarszych drukowanych dzieł po przykłady współczesnego druku, a także urządzenia wykorzystywane do ich tworzenia na przełomie lat.

Adres: 3121 San Jacinto St, Houston

Godziny otwarcia: od wtorku do czwartku od 10:00 do 17:00 oraz w piątki i soboty od 11:00 do 17:00.

Bilety: od 6 do 12 dolarów za osobę.

Houston Toy Museum – dla wszystkich, którzy kochają zabawę

Mzeum Zabawek w Houston to miejsce warte odwiedzenia bez względu na wiek. Wystawy z pewnością zaciekawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wewnątrz, na kolorowych wystawach prezentowana jest bogata kolekcja zabawek – tych retro i tych współczesnych, od XIX wieku po czasy obecne. Oprócz podziwiania kolekcji zabawek odwiedzający mogą odwiedzić plac zabaw lub pokój gier albo wziąć udział w zajęciach czy interaktywnych zabawach.

Adres: 321 W 19th St Suite C, Houston

Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli

Bilety: od 1 do 18 dolarów od osoby.

Muzea w Houston – The Health Museum – dla żądnych wiedzy

Health Museum w Houston to miejsce dla wszystkich tych, których interesuje tematyka ludzkiego ciała. Muzeum zdrowia i nauk medycznych prezentuje interaktywne wystawy, na których przedstawione są przeróżne zagadnienia z dziedziny biologii, medycyny i szeroko pojętego zdrowia.

Adres: 1515 Hermann Dr, Houston

Godziny otwarcia: od wtorku do soboty od 10:00 do 17:00, w czwartki od 10:00 do 19:00 i w niedziele od 12:00 do 17:00.

Bilety: od 8 do 10 dolarów za osobę.

Space Center Houston – dla miłośników nauki

Texas, DEC 27 2021 - Interior view exhibition of Space Center Houston
Space Center Houston, Teksas, licencja: shutterstock/By kitleong

Muzeum Nauki w Houston jest jednym z ciekawszych i najliczniej odwiedzanych atrakcji na mapie miasta. Space Center, czyli centrum nauki o kosmosie każdego roku jest odwiedzane przez ponad 1,2 miliona osób. Atrakcje czekające na odwiedzających to m.in. największa na świecie kolekcja skał i próbek księżycowych, miejsce szkolenia astronautów oraz wystawy z eksponatami dotyczącymi lotów kosmicznych i działalności NASA.

Adres: 1601 E NASA Pkwy, Houston

Godziny otwarcia: nieregularne – dostępne w kalendarzu rezerwacji na stronie obiektu.

Bilety: ok. 40 dolarów za osobę.

National Museum of Funeral History – dla wielbicieli nieoczywistych atrakcji

Jednym z najbardziej zaskakujących muzeów w Houston jest National Museum of Funeral History, czyli Narodowe Muzeum Historii Pogrzebu. To placówka w całości poświęcona przemysłowi pogrzebowemu, prezentująca m.in. kolekcję zabytkowych karawanów, kolekcję trumien i ewolucję zwyczajów pogrzebowych oraz ciekawą wystawę poświęconą papieskim zwyczajom pogrzebowym z replikami szat i trumien oraz mundurami watykańskiej straży.

Adres: 415 Barren Springs Drive, Houston

Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00, w soboty od 10:00 do 15:00 i w niedzielę od 12:00 do 17:00.

Bilety: od 7 do 15 dolarów za osobę.

Agnieszka Muczyn

Poprzedni

Jakie filmy kręcono w San Anotnio?

Słynne muzea w Dallas: od sztuki po naukę i kulturę

Następny

Dodaj komentarz