Natural Bridge Caverns w San Antonio, bilety, atrakcje

Tagi , , ,

Natural Bridge Caves to największe, naturalne jaskinie, które znajdują się amerykańskim stanie Teksas, a dokładniej w mieście San Antonio. Znajdują się one praktycznie pod powierzchnią miasta i oferują Ci niezapomniane doświadczenia. Jest to jeden z największych systemów podziemnych jaskiń, jaki tylko możesz znaleźć w Teksasie. Co więc powinieneś wiedzieć o Natural Bridge Caverns oraz jak możesz tam dojechać?

Jak dojechać do Natural Bridge w San Antonio?

Natural Bridge Caverns to jedna z największych atrakcji w stanie Teksas, szczególnie jeśli kochasz eksplorowanie skarbów podziemnego świata. Ta niesamowita sieć jaskiń została odkryta w 1960 roku przez grupę studentów. Co ciekawe, groty i strzały włóczni, które wówczas odkryto przy samym wejściu do Natural Bridge, datowane są na tysiące lat wstecz!

Jaskinie znajdują się nieco na obrzeżach malowniczego miasteczka San Antonio w Teksasie. Jednak możesz dostać się tam w dość prosty sposób. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości wypożyczenia samochodu. Do systemu jaskiń doprowadzi Cię droga o tej samej nazwie – Natural Bridge Caverns Rd. Możesz także skorzystać z taksówki, aczkolwiek będzie to dla Ciebie dość kosztowne. Niestety, komunikacja miejska tam nie dojeżdża. Jeśli jednak zdecydujesz się na zorganizowaną wycieczkę wraz z przewodnikiem, wówczas razem z grupą będziesz mógł wyruszyć w podróż z miejsca zbiórki.

Czy warto odwiedzić Natural Bridge Caverns w San Antonio?

Natural Bridge Caverns w San Antonio nie bez powodu nazywane są cudem podziemnego świata. To jeden z największych systemów jaskiń nie tylko w stanie Teksas, ale także w całym USA. Wielu podróżnych, którzy zdążyli już odwiedzić Natural Bridge, jasno wskazują na fakt, że jest to całkiem inny, podziemny świat, który skrywa w sobie niezliczone ilości tajemnic. Oczywiście Natural Bridge Caverns obecnie są przystosowane ściśle do celów komercyjnych. We wnętrzu znajdziesz ponad 2500 diod LED, które dodatkowo kreują niesamowitą atmosferę. Sama jaskinia rozciąga się na głębokości ponad 180 stóp pod powierzchnią San Antonio. Oznacza to, że możesz podziwiać to miasto z całkiem innej perspektywy.

W Natural Bridge Caverns możesz także przyglądać się różnorodnym formacjom skalnym. Stalaktyty i stalagmity to tylko niektóre z nich, które znajdują się w niesamowitym podziemiu. Mineralne formacje dodatkowo pięknie błyszczą się i mienią w świetle pierwszego w Ameryce, programowanego systemu oświetlenia jaskiń LED. Wizyta w jaskiniach to gratka dla każdego – niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem naturalnych tworów przyrody, historii, czy po prostu jesteś ciekawym świata turystą.

To okazja do tego, byś zobaczył, co mogło dawniej dziać się pod powierzchnią prężnie rozwijającego się obecnie San Antonio. Zyskasz niepowtarzalną okazję do spaceru ukrytymi pasażami oraz Twisted Trials. Pamiętaj, że na taką wycieczkę do naturalnych jaskiń mostkowych możesz wybrać się z całą rodziną. Twoje pociechy z całą pewnością docenią ukryte skarby podziemnego świata, a także zafundujesz im niezwykle cenną lekcję historii. Natural Bridge Caverns to miejsce, które zapadnie w pamięć każdemu – nawet jeśli początkowo z dystansem podchodzisz do tego typu miejsc. Jeśli więc będziesz w okolicy San Antonio lub organizujesz dla siebie objazdową wycieczkę po stanie Teksas, to nie zapomnij zatrzymać się w Natural Bridge Caverns – jest to gwarancja niezapomnianej przygody, do której chętnie będziesz wracał pamięcią!

Bilety do jaskiń Natural Bridge w San Antonio

Wybierając się do Natural Bridge Caverns, potrzebne Ci będą bilety wstępu. Możesz zakupić je bezpośrednio w okienku Will Call, które znajduje się tuż przed wejściem do naturalnych jaskiń mostkowych. Miej jednak na uwadze, że często gromadzi się tam kolejka ciekawych podziemnego świata turystów, przez co możesz stracić wiele czasu. Jednym z lepszych rozwiązań może się więc okazać kupno biletu na zorganizowaną wycieczkę wraz z przewodnikiem! Takie bilety możesz kupić np. na stronie: www.tiqets.com. Nie jest to duży wydatek, a gwarantuje Ci wygodne i komfortowe rozwiązanie. Rezerwacji biletu dokonujesz bezpośrednio na wspomnianej już stronie, a następnie dokonujesz także płatności. Bilety elektroniczne powinny natychmiast pojawić się na Twoim e-mailu. Następnie, taki bilet musisz jedynie pokazać w okienku, a następnie możesz wejść do podziemnego świata pod San Antonio i cieszyć się niesamowitymi widokami.

Wycieczka z przewodnikiem zazwyczaj trwa około godziny.  Podczas niej przewodnik zapozna Cię z historią starożytnych jaskiń, a także przeprowadzi Cię przez podziemne korytarze. Wycieczki te zazwyczaj odbywają się w małych grupach – do 10 osób, a sam przewodnik opowiada historię jaskiń w języku angielskim, więc nie musisz obawiać się żadnych barier. Zabierz ze sobą odpowiednie buty, odzież i napoje, a następnie wyrusz w niesamowitą podróż do historii szlakiem starożytnych jaskiń, na których powierzchni stoi obecnie dynamiczne San Antonio!

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Teksasu?

Houston Zoo, zwiedzanie, atrakcje, bilety, godziny otwarcia

Następny

Dodaj komentarz