Najpopularniejsze kurorty wakacyjne w Teksasie

, Tagi , , , , ,

Teksas jest jednym z tych stanów w USA, który nieodłącznie będzie kojarzył się z Dzikim Zachodem. Wielu turystów oczyma wyobraźni widzi rozległe rancza, a także mężczyzn w tradycyjnych kapeluszach. Jednak Teksas ma znacznie więcej do zaoferowania. Jest to drugi pod względem powierzchni stan w USA, który ulokowany jest na malowniczym wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. Zamieszkiwany jest on przez ponad 30 milionów osób, a także może pochwalić się szeregiem fenomenalnych kurortów wakacyjnych. Wobec tego, jeśli planujesz wypoczynek w Teksasie, to które kurorty są wśród turystów najpopularniejsze?

South Padre Island

Beautiful Beach View at South Padre Island with Wooden Pier in Distance
Piękna plaża na South Padre Island, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Devon+S

South Padre Island to jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów wakacyjnych w Teksasie. To niewielkie miasto usytuowane jest na malowniczej lagunie, nieopodal miasta Matamaros, które leży na amerykańsko-meksykańskiej granicy. Nazwa nie jest przypadkowa. South Padre Island jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ kurortów w Teksasie. Na co dzień tę niewielką miejscowość zamieszkuje jedynie 2 tysiące osób. Jednak w sezonie turystycznym robi się tam wyjątkowo tłoczno. Możesz tam cieszyć się niezliczonymi kilometrami piaszczystych plaż, a także wyjątkowo ciepłymi wodami zatoki meksykańskiej. To także jedyna tropikalna miejscowość, jaka tylko znajduje się w stanie Teksas. Występuje tam ponad 300 dni słonecznych, co sprawia, że kurort South Padre Island jest idealnym miejscem do wypoczynku praktycznie przez cały rok. Przygotuj się jednak na to, że średnio ceny w South Padre Island są o 30% wyższe niż w pozostałych miastach Teksasu.

Kurorty w Teksasie – Port Aransas

Port Aransas to kolejny wyjątkowo popularny kurort wakacyjny w Teksasie. Znajduje się on dosłownie na przedmieściach metropolii Corpus Christi. Port Aransas również usytuowany jest na malowniczej lagunie, która ciągnie się od południowej granicy Teksasu z Meksykiem. W miasteczku możesz liczyć na niezwykły klimat. Średnie temperatury w sezonie letnim przekraczają tam 27 stopni Celsjusza, a woda w Zatoce Meksykańskiej utrzymuje ciepło na poziomie 25 stopni Celsjusza. Jest to kurort uwielbiany przez turystów, głównie z uwagi na bliskość większego miasta. W Port Aransas znajdziesz malownicze, piaszczyste plaże, które wydają się nie mieć końca. Oczywiście pozostała infrastruktura również jest świetnie przystosowana do potrzeb turystów. Liczne, luksusowe hotele, szereg restauracji i kasyna już na stałe wpisały się do krajobrazu w Port Aransas.

Matagora

Matagorda Bay, texas beach sunset 2
Piękna Matagorda Bay, Texas, USA, licencja: shutterstock/By damonr27

Matagorda to jednostka osadnicza w stanie Teksas, do której możesz trafić, podróżując w kierunku północnym od Corpus Christi lub w kierunku południowy z Houston. Matagorda to dość nietypowy kurort turystyczny. Jest on uwielbiany głównie przez osoby starsze. Jest to dość odludne miejsce, które jednak zachwyca bogactwem plaż i malowniczą laguną. Nie licz na to, że w Matagorda czekają na Ciebie luksusowe hotele czy szereg prestiżowych restauracji. Jest to idealny kurort dla Ciebie tylko i wyłącznie wtedy, kiedy chcesz odpocząć i oderwać się od miejskiego zgiełku. Panuje tam wyjątkowo spokojny klimat, a dość wzburzone wody Zatoki Meksykańskiej sprawiają, że możesz śmiało próbować swoich sił w różnorodnych sportach wodnych.

Galvestone

Galvestone to miasto, które na co dzień zamieszkiwane jest przez ponad 53 tysiące mieszkańców. W całości jest ono usytuowane na wyspie o tej samej nazwie i połączone jest ze stałym lądem jedynie dwoma, wąskimi mostami. Obecnie jednak jest to jeden z najbardziej rozrywkowych i popularnych kurortów turystycznych. Znajdziesz tam cztery, rozległe plaże piaszczyste, które cechują się fenomenalną infrastrukturą turystyczną. Na plażach dostępne są leżaki, parasole, a także praktycznie bez przerwy działają bary i restauracje. W Galvestone możesz także skorzystać z oferty wyjątkowo luksusowych hoteli, które zlokalizowane są wzdłuż wybrzeża. Jest to idealny kurort wakacyjny w Teksasie dla osób młodych, a także dla rodzin z dziećmi. W pobliżu działa wiele szkółek, które zachęcają do spróbowania swoich sił w sportach wodnych i oferują także inne atrakcje.

Kurorty w Teksasie – Quintana

Tego kurortu wakacyjnego nie trzeba chyba Ci przedstawiać. O Quintana słyszał już praktycznie każdy z turystów. To niewielkie miasteczko, które znajduje się na lagunie na Zatoce Meksykańskiej. Choć jest to formalnie „miasteczko”, mieszka tam jedynie 26 osób. Jednak w sezonie wakacyjnym robi się tam wyjątkowo tłoczno. Quintana to przede wszystkim raj dla surferów i osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek w otoczeniu niesamowitych krajobrazów. Znajdziesz tam jedną, wyjątkowo rozległą plażę piaszczystą, na której znajdują się leżaki oraz inne udogodnienia dla turystów. Dodatkowo na plaży działa kilka sklepików i barów z przekąskami. Nie ma tu co prawda luksusowych hoteli, jednak nie wpływa to na fakt, że Quintana stała się jednym z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych w stanie Teksas.

The San Luis Resort

The San Luis Resort znajduje się na obrzeżach Houston, w niedalekiej odległości od Teksas City. Jest to niewielki, przybrzeżny pas laguny, na którym stworzono jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych. Znajdziesz tam wiele, wyjątkowo luksusowych hoteli, parków rozrywki wodnej, a także szereg innych atrakcji. Oczywiście najważniejsze pozostają plaże, a właściwie jedna plaża o nazwie tej samej, co kurort. W The San Luis Resort wypoczywają głównie ludzie młodzi, którzy liczą na świetną zabawę i nawiązanie nowych znajomości. Nie brakuje tam wypożyczalni sprzętów do sportów wodnych, klubów plażowych, miejsc do gry w siatkówkę lub piłkę nożną, a także sklepików z przekąskami i drinkami. W The San Luis Resort w Teksasie możesz więc nie tylko wypocząć, ale także świetnie się bawić.

Kurorty w Teksasie – Boca Chica

Boca Chica to jeden z mniejszych kurortów wakacyjnych w stanie Teksas. Nic więc dziwnego, że mogłeś o nim jeszcze nie słyszeć. Znajduje się on na cyplu, który stanowi administracyjną granicę pomiędzy USA a Meksykiem. Boca Chica to kurort dla Ciebie, jeśli zależy Ci na spokojnym wypoczynku w prywatnej atmosferze. Znajduje się on w sąsiedztwie parku narodowego, a także oferuje piękną plażę pokrytą złocistym piaskiem. Znajdziesz tam niektóre udogodnienia jak np. toalety i prysznice. Wiele osób docenia Boca Chica właśnie z uwagi na wyjątkowo prywatną atmosferę, której może brakować w innych kurortach.

Ingleside 

Ingleside. Texas. USA
Ingleside. Teksas. USA, licencja: shutterstock/By SevenMaps

Ingleside to niewielkie miasto w Teksasie, które na przestrzeni ostatnich lat stało się popularnym kurortem wakacyjnym. Znajduje się ono nad Zatoką Meksykańską i pozwoli Ci wypocząć w spokojnej atmosferze. Ingleside zyskało sobie popularność głównie ze względu na łagodny klimat, a także fenomenalne krajobrazy. Możesz tam korzystać z ponad 300 dni słonecznych w ciągu roku. Sprawia, że to kurort w Ingleside praktycznie zawsze jest świetnym miejscem na udane wakacje. Na kilku plażach znajdziesz świetnie przystosowaną infrastrukturę. Oferują one leżaki, parasole oraz sklepiki czy toalety. W pobliżu Ingleside będziesz mógł także skorzystać z wyjątkowo bogatej oferty noclegowej i gastronomicznej. Co ciekawe, kurort Ingleside znajduje się dokładnie na przeciwko miasta Corpus Christi. Oddziela je jedynie zatoka, przez którą biegnie ogromny most. Zawsze możesz więc wyruszyć w podróż do innego kurortu, jeśli Ingleside nie przypadnie Ci do gustu.

Kurorty w Teksasie – Crystal Beach

Crystal Beach to kurort, który zlokalizowany jest w północnej części stanu Teksas, blisko granicy ze stanem Luizjana. Jest to cypel, który znajduje się dosłownie na przeciwko Galvestone, aczkolwiek nie ma z nim połączenia drogowego. Crystal Beach to miejsce rozrywkowe, pełne atrakcji i niesamowitych wrażeń. Plaże znajdujące się w kurorcie są rozległe, piaszczyste, a do tego świetnie zaaranżowane i dopasowane od potrzeb podróżnych. W Crystal Beach praktycznie zawsze panują wysokie temperatury, a wody Zatoki Meksykańskiej są wyjątkowo ciepłe i spokojne. Możesz tam więc wypocząć, a także skorzystać z licznych atrakcji, jakie zostały przygotowane w kurorcie. Baza noclegowa również jest tam wyjątkowo dobrze rozwinięta i nie brakuje luksusowych hoteli.

Daria Gajewska

Poprzedni

Najciekawsze darmowe atrakcje w Teksasie

Gdzie zjeść w Houston, najlepsze restauracje

Następny

Dodaj komentarz