Najlepsze kawiarnie i lokalne palarnie w Austin

, Tagi , , ,

Oczywiście nie jest żadną tajemnicą, że miasto Austin, stolica stanu Teksas, jest najbardziej znane jako jedno z muzycznych centrów Stanów Zjednoczonych. Tutaj wykuwał się na oczach słuchaczy talent Willie Nelsona. Turyści odwiedzają też to miasto w poszukiwaniu innych atrakcji kulturalnych. Można tutaj obejrzeć występy światowej klasy baletu czy odwiedzić bogate w eksponaty muzeum historyczne. Kuszą miejskie akweny wodne, na których wiele osób oddaje się rozkoszy wiosennych i letnich przejażdżek łódką. Czynne spędzanie czasu w Austin nie byłoby jednak kompletne bez odwiedzenia lokalnych kawiarni. To tam można naładować akumulatory i ruszyć dalej na zwiedzanie okolicy. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych lokali, które polecają miejscowi i przewodniki turystyczne.   

Najlepsze kawiarnie w Austin 

Kawiarnie od dawna przeżywają tutaj rozkwit i kuszą podniebienia smakiem „małej czarnej”. Szukając idealnego miejsca do wypicia porannej kawy czy posmakowania lokalnych łakoci, warto zasięgnąć informacji u źródła. Wjeżdżając do miasta i pytając miejscowych o takie lokale, możemy liczyć na właściwe pokierowanie. Co trzeba podkreślić zaraz na początku, mieszkańcy Austin mają raczej wyrafinowane gusta, jeżeli chodzi o dobrą kawę. A więc taka pomoc będzie zawsze nieoceniona. Poniżej trzy najwyżej oceniane lokale.  

Caffe Medici 

Ten lokal, który w zasadzie można już określić mianem lokalnej sieci, istnieje na miejscowym rynku od blisko 20 lat. „Caffe Medici” była jednocześnie jedną z pierwszych kawiarni w Austin, która zdecydowała się na serwowanie specjalnej odmiany „małej czarnej”. Mowa o kawie Wild Gift, charakteryzującej się wyszukanym smakiem i mocnym, zdecydowanym aromatem. Napój, który nota bene posiada nawet osobną stronę na Facebooku, podbił już okoliczne rynki. Sama kawiarnia „Caffe Medici” to dzisiaj kilka lokali rozsianych po całym Austin. 

Kawiarnie w Austin – Fleet Coffee

Mocną konkurencją na miejscowym rynku jest lokal o nazwie „Fleet Coffee”. To miejsce, które słynie zwłaszcza ze swojej latte, ale oferta kawowa jest tutaj znacznie bardziej zróżnicowana. Posmakować można bardziej oryginalnych napojów. Przykładem niech będzie wyborne cortado zawierające mleko z dodatkiem ciasteczek Oreo! Ten wynalazek może być podawany zarówno na ciepło, jak i zimno. 

Kawiarnie w Austin – Houndstooth Coffee

To kolejna nazwa, którą warto zapamiętać! Za sukcesem tej kawiarni stoi wieloletnia, rodzinna tradycja. W okolicy można znaleźć trzy lokale pod tą nazwą. To, co wyróżnia „Houndstooth” na tle konkurencji, to z pewnością pięknie zaprojektowane wnętrza, z estetycznymi wykończeniami i wygodnymi siedziskami. Dodajmy do tego obsługę na najwyższym poziomie i smaki kawy pochodzące bezpośrednio z lokalnych palarni (o nich za chwilę). Pobyt tutaj to czysta przyjemność! 

Siła lokalnych palarni 

No właśnie, wspomnieliśmy o palarniach kawy. Jeżeli chodzi o Austin, to śmiało można powiedzieć, że sukces tutejszego rynku kawowego w głównej mierze leży właśnie w lokalnych roasterowniach. Pracujący tam ludzie znają się na swoim fachu i co jakiś czas zaskakują smakoszy „małej czarnej” nowymi aromatami.   

Starczy wspomnieć o wielokrotnie nagradzanych palarniach, takich jak Tweed czy Wild Gift (wyżej wspominaliśmy o smacznym, lokalnym napoju o tej właśnie nazwie). Ulubioną kawusię można zdobyć prosto ze źródła także dzięki palarniom „Greater Goods Roasting” czy „Cuvée Coffee”, a przy okazji rzucić okiem na proces palenia i porozmawiać z samymi ekspertami. Ci, którzy bardziej wkręcą się w temat, będą mogli nawet zdobyć własny sprzęt do palenia i domowego parzenia w sklepie „Texas Coffee Traders” we wschodniej części Austin.

Innym przykładem niech będzie „Flat Track” – niezwykle ciekawe miejsce, będące pospołu kawiarnią i palarnią połączoną ze… sklepem rowerowym. „Flat Track” znajduje się przy popularnej wśród turystów ulicy Cesar Chavez, na wschód od centrum miasta. Można tam zaopatrzyć się w sklepie, spożyć na miejscu filiżankę ożywczego naparu, a przy okazji sfotografować się na tle klasycznych rowerów i motocykli. 

Podkreślmy tutaj, iż z lokalnymi palarniami Austin współpracują największe lokale gastronomiczne i sklepy w całych Stanach Zjednoczonych. Mamy więc do czynienia z naprawdę uznaną marką. Warto poznać bliżej ten temat, podróżując po Teksasie.  

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w San Antonio – sprawdź!

Spacerem po San Antonio River Walk, co warto wiedzieć, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz