Najbardziej instagramowe miejsca w Houston – sprawdź!

, Tagi , , , ,

Houston to największe i najbardziej turystyczne miasto, jakie znajduje się w stanie Teksas. Na co dzień jest ono zamieszkiwane przez ponad 2,2 miliona mieszkańców. Jako turysta z pewnością wiesz, że najlepszą pamiątką z każdego wyjazdu jest nic innego, jak tylko świetnie wykonane zdjęcie. Być może zasili ono Twój profil na Instagramie i chętnie pochwalisz się nim przed znajomymi? Sprawdź więc, jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Houston, gdzie wykonasz magiczne ujęcia!

Space Center Houston

Houston USA 4th Feb 2023: the exhibition hall of Space Center Houston, a leading science and space exploration learning center.
Słynne Space Center Houston, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Danny+Ye

Space Center Houston to projekt łączący naukę z dobrą zabawą. Oczywiście jest to atrakcja skierowana nie tylko do dorosłych, ale głównie do rodzin z całymi dziećmi. Na terenie Space Center Houston możesz jednak przyjrzeć się wielu interesującym obiektom, a przede wszystkim samolotom. To właśnie na ich tle możesz wykonać niezapomniane zdjęcie, które zasili Twój profil na Instagramie. Do tego centrum nauki możesz wybrać się o dowolnej porze dnia. Każdy moment jest dobry na uchwycenie pamiątkowego zdjęcia z samolotem w tle!

Instagramowe miejsca w Houston – Discovery Green

Discovery Green to jeden z najpiękniejszych parków miejskich w Houston. Nie tylko obfituje on w różnorodne gatunki roślin, ale także w liczne fontanny, strumienie i ścieżki. Mieszkańcy traktują Discovery Park jako miejsce idealne do wypoczynku i rekreacji. Ty jednak możesz tam wykonać niesamowite zdjęcie na Twój Instragram. Wybierz się tam najlepiej późnym południem, kiedy słońce zacznie zachodzić nad parkiem. W ten sposób uchwycisz niesamowitą scenerię!

Minute Maid Park

Minute Maid Park, Houston, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Minute Maid Park, Houston, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Amerykanie kochają baseball. Najlepszym dowodem na to jest nowoczesny stadion – Minute Maid Park w Houston. To jest jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście, które znajdziesz na Instagramie pod hashtagiem #placestogo. Nie możesz więc zmarnować okazji, by na trybunie lub murawie upamiętnić swój pobyt w Houston. Wybierz się na Minute Maid Park rankiem lub wieczorem. Raczej nie wykonasz najlepszego ujęcia podczas meczu, na którym zgromadzi się tysiące miłośników tej dyscypliny i lokalnego klubu. Skorzystaj także z możliwości wejścia na murawę – takie zdjęcie z pewnością będzie jeszcze kreatywniejsze i ciekawsze!

Instagramowe miejsca w Houston – The Galleria

The Galleria to jedno z największych i najpopularniejszych centrów handlowych w Houston. To właśnie tam znajdziesz ekskluzywne butiki przeplatające się ze zwykłymi sklepami sieciowymi. Jednocześnie wnętrze The Galleria jest unikalne. Szklany sufit, a także pięknie zaaranżowana przestrzeń to znaki szczególne tego obiektu. Kiedy już skończysz swoje zakupy, wówczas postaraj się uchwycić piękno całego kompleksu w swoim obiektywie. Takie zdjęcie na Instagramie z pewnością dotrze do szerokiego grona odbiorców. The Galleria możesz odwiedzić o dowolnej porze – miejsce to praktycznie zawsze jest mocno zatłoczone.

Hermann Park

Houston Hermann park conservancy Mcgovern lake at autumn in Texas
Houston Hermann Park, Teksas, USA,, licencja: shutterstock/By lunamarina

Hermann Park bez wątpienia można nazwać najbardziej instragramowym miejscem w Houston. Jest to słynny park miejski, zakończony niewielkim placem oraz pomnikiem. Tuż za nim rozpościera się malownicza panorama złożona z miejskich drapaczy chmur i innych budynków. Wybierz się do Hermann Park koniecznie o zachodzie słońca, by wykonać niesamowite zdjęcie. Promienie będą powoli zachodzić nad panoramą miasta, wydobywając magiczne kolory drzew i doświetlając pomnik. Takie zdjęcie z pewnością zyska ogromną ilość „lajków” i wzbogaci Twój profil na Instagramie.

Memorial Park

Memorial Park jest mało znanym parkiem miejskim w Houston, który jednak skrywa w sobie niesamowity urok. Jest to największy, a zarazem najstarszy park, który powstał w Stanach Zjednoczonych. Obfituje on w liczne stawy, a także urokliwe, drewniane kładki. Jest to popularne miejsce do uprawiania porannego joggingu i wypoczynku. Okazuje się, że Memorial Park to także idealne tło do każdego zdjęcia na Instagram. W obiektywie możesz uchwycić malowniczą przyrodę, a także rozpościerające się tuż za nią wieżowce należące do pobliskiej dzielnicy Memorial. Wybierz się tam rankiem, kiedy park nie jest jeszcze zbytnio oblegany.

Daria Gajewska

Poprzedni

Dlaczego warto odwiedzić San Antonio w Teksasie?

Dlaczego warto odwiedzić Dallas w Texasie?

Następny

Dodaj komentarz