Najbardziej instagramowe miejsca w Austin – sprawdź!

, Tagi , , ,

Austin to dynamicznie rozwijająca się i tętniąca życiem metropolia w stanie Teksas. Na co dzień miasto to zamieszkuje prawie milion osób. Co ciekawe, coraz częściej do Austin wybierają się także turyści. Nie da się bowiem ukryć, że można tam nie tylko wiele zwiedzić, ale także świetnie się bawić. Jeśli prowadzisz swój profil na Instagramie, to pewnie liczysz także na to, że wycieczka do Austin zaowocuje w szereg niezapomnianych zdjęć, którymi podzielisz się ze znajomymi. Wobec tego, jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Austin w Teksasie?

McKinney Falls State Park

McKinney Falls State Park, Austin, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Jesień w McKinney Falls State Park, Austin, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

McKinney Falls State Park to nic innego jak malowniczy park miejski. Wypełniony jest on nie tylko przepiękną roślinnością, ale także licznymi, niewielkimi wodospadami, ciekawymi wodnymi rzeźbami i skałami wapiennymi. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Austin, szczególnie przez miłośników przyrody. Okazuje się, że bez problemu zrobisz tam wyjątkowe zdjęcie, które zachwycić obserwujących Twój profil na Instagramie. Możesz się tam wybrać o każdej porze dnia. Jeśli jednak chcesz uchwycić w obiektywie majestatycznie zachodzące słońce, wówczas odwiedź McKinney Falls State Park późnym popołudniem. W późniejszych godzinach nie ma tam także tak wielu turystów!

Instagramowe miejsca w Austin: Mount Bonnel

Jeśli nie obawiasz się wysokości, a także chcesz zaskoczyć swoich znajomych na Instagramie, to podczas pobytu w Austin wybierz się na Mount Bonnel. Jest to szczyt górski, który znajduje się przy jeziorze rzeki Kolorado. Jest to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych. Dostrzeżesz z niego nie tylko wspaniałą rzekę Kolorado, ale także i samo miasto Austin. Wybierz się tam wczesnym rankiem, jeśli chcesz w obiektywie uchwycić wschodzące nad miastem słońce. Pamiętaj, że w południe zbierają się tam prawdziwe tłumy turystów, więc może Ci to utrudnić uwiecznienie panoramy w obiektywie.

Zilker Metropolitan Park

Aerial view Downtown from Barton Creek in Greenbelt at Zilker Metropolitan Park south Austin with summer blue cloud sky. Located at eastern edge of Hill Country, Austin the state capital of Texas, US.
Słynny Zilker Metropolitan Park, Austin, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Trong+Nguyen

Zilker Metropolitan Park to kolejny park miejski w Austin, który możesz odwiedzić, by wykonać tam niezapomniane zdjęcie na Instagram. Jest on zlokalizowany nieco poza ścisłym centrum. W środku parku znajduje się ogromny plac pokryty zieloną trawą w otoczeniu majestatycznych drzew. Od północnej strony będziesz mógł dokładnie widzieć panoramę drapaczy chmur w Austin. Celem zrobienia idealnego zdjęcia na Instagram, wybierz się tam przed zachodem słońca. Wówczas uwiecznisz jego promienie chowające sie za potężnymi wieżowcami dynamicznej metropolii. Pamiętaj, że tuż obok jest Zilker Botanical Garden, gdzie również możesz wykonać niezapomniane ujęcie!

Instagramowe miejsca w Austin: Blanton Museum of Art

AUSTIN, TEXAS - SEPTEMBER 30, 2017: Foyer of Blanton Museum of Art at the entrance to the University of Texas at Austin
Wnętrze Blanton Museum of Art, Austin, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Faina_Gurevich

Blanton Museum of Art – jak sama nazwa wskazuje – jest jedną z najpopularniejszych instytucji w mieście, która skupia się na sztuce nowoczesnej i nie tylko. Jeśli zdecydujesz się wejść do środka, to zobaczysz niesamowite eskponaty. Jednak zdjęcie na Instagram postaraj się wykonać na tle budynku! Jego niesamowita, abstrakcyjna konstrukcja z pewnością przyciągnie nowych obserwatorów na Twój profil. Architektura muzeum jest wyjątkowo kreatywna, a jeśli umiejętnie wykorzystasz perspektywę, to z pewnością wykonasz wyjątkowe ujęcie. De facto możesz wybrać się tam, kiedy tylko chcesz. Postaraj się jednak zrobić to zanim zapadnie wzrok, by uwiecznić dokładnie kolory bryły budynku i jej unikalny kształt.

Teksas Capitol

Teksas Capitol to wizytówka całego stanu, która znajduje się dokładnie w ścisłym centrum Austin. Jest to przepiękny, monumentalny budynek, w architekturze którego przeplatają się różnorodne style. Zwróć szczególną uwagę na zwieńczające bryłę kopuły, kolumny w górnej części, a także liczne portale. Przed Teksas Capitol znajduje się także malowniczy ogród – ulubione miejsce wypoczynku turystów i miejscowych. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście, które znajdziesz pod hashtagiem #instaplacesto go. Wybierz się tam w okolicy południa, kiedy to promienie słoneczne świetnie oświetlają budynek i eksponują jego największe zalety architektoniczne. Turyści zawsze się tam tłumnie gromadzą, więc musisz się na to przygotować.

Daria Gajewska

Poprzedni

TOP 10 atrakcji, które warto zobaczyć w San Antonio

Zwiedzanie Muzeum Sztuki w Houston (Museum of Fine Arts)

Następny

Dodaj komentarz