Muzeum Przyrodnicze i Naukowe Perot, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

Perot Museum of Nature and Science budzi ogromne emocje wśród dorosłych i małych odwiedzających. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Czy jest warte poświęcenia mu kilku godzin podczas podróży po Dallas? Oto najważniejsze informacje, które przydadzą się wszystkim podróżnikom zainteresowanym wysokiej jakości, niezapomnianymi atrakcjami.

Czy warto odwiedzić Muzeum Perot?

DALLAS, TEXAS/USA - OCTOBER 19, 2018: Giganotosaurus dinosaur skeleton in the Ultimate Dinosaurs traveling exhibition at the Perot Museum of Nature and Science in Dallas
Szkielet dinozaura w Muzeum Perot, Dallas, USA, licencja: shutterstock/By William+C

Perot Museum of Nature and Science (w skrócie Perot Museum) to bardzo popularne muzeum historii naturalnej i nauki w Dallas w Teksasie, znajdujące się na terenie Victory Park. Muzeum nazwano na cześć Margot i Rossa Perotów. Ma bardzo długą historię, ponieważ otwarto je w ramach Wystawy Stulecia Teksasu już w 1936 roku. Ponadto wyjątkowy budynek należy do rozwiązań bardzo estetycznych i ponadczasowych, które cudownie prezentują się na pamiątkowych fotografiach.

Jakby tego było mało, muzeum jest wyjątkowo ekologiczne. Wykorzystywane są w nim rozwiązania energooszczędne, np. ogrzewanie i podgrzewanie wody za pomocą energii słonecznej. Wykorzystywane jest również oświetlenie LED. Dzięki temu muzeum przykuwa uwagę już na pierwszy rzut okiem. Ponadto jest to miejsce doskonałe dla całych rodzin. Nie tylko dzieci, które są ciekawe zasad związanych z otaczających ich światem. Również dorosłych, którzy chcą razem z pociechami uczestniczyć w wyjątkowej przygodzie, będącej ciekawą alternatywą dla klasycznych muzeów.

Atrakcje Perot Museum of Nature and Science

DALLAS, TEXAS/USA - OCTOBER 19, 2018: Malawisaurus dinosaur skeleton in the Ultimate Dinosaurs traveling exhibition at the Perot Museum of Nature and Science in Dallas
Malawisaurus w Petot Museum, Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By William+C

W Perot Museum of Nature and Science można być pewnym wielu wyjątkowych przeżyć związanych z naturą i nauką, które znajdują się już w nazwie muzeum. Na terenie można… ścigać się z tyranozaurem, wziąć udział w konkursie robotów, doświadczyć symulacji trzęsienia ziemi, podróżować po wszechświecie, czy dowiedzieć się, co naprawdę znaczy być człowiekiem. Takie doświadczenia składają się w jeden wniosek: misją miejsca jest inspirowanie młodych (ale i starszych) odwiedzających do poszerzania zakresu swojej wiedzy na temat otaczającego świata. Ponieważ muzeum zaczyna już od początku – czyli momentu powstania wszechświata, dzieci otrzymują chronologiczną historię, która pomoże wspólnie z rodzicami powtórzyć wszystkie najważniejsze informacje na temat rzeczywistości i nieco rozwiać wątpliwości związane z wieloma niewyjaśnionymi dotąd w szkole kwestiami.

W Perot Museum of Nature and Sciene stawia się na praktyczne doświadczanie, które ma sprawić, że uczestnicy jeszcze lepiej zapamiętają i łatwiej uporządkują uzyskane informacje. Obcowanie ma dodatkowo zainspirować do rozwijania wiedzy na własną rękę.

Z tego powodu atrakcje w Perot Museum of Nature od Science są bardzo doceniane i polecane przez placówki szkolne. Chętnie biorą one udział w wydarzeniach organizowanych przez muzeum. Wśród aktualnych wystaw, które cieszą się dużą popularnością (część z nich zmienia się regularnie, dzięki czemu do muzeum można wracać często, by dowiedzieć się czegoś nowego) znajdują się te dotyczące ludzkiego ciała, robotyki czy minerałów.

Gdzie znajduje się Perot Museum of Nature and Science i jak do niego dojechać?

Muzeum znajduje się pod adresem 2201 N Field St, Dallas, TX 75201, Stany Zjednoczone. Blisko muzeum znajduje się przystanek, do którego kursuje autobus 103 i 209. W niedalekiej okolicy kursują także linie 28 i 106. Dallas Bus Station znajduje się zaledwie 14 minut pieszo od muzeum. Do lotniska można dojechać samochodem w blisko 19 minut. To sprawia, że osoby podróżujące po USA nie muszą martwić się korkami.

Ile czasu trwa zwiedzanie Muzeum Perot?

Decydując się na zwiedzanie tego muzeum, warto przygotować się na 2 lub 3-godzinne zwiedzanie standardowych eksponatów. Warto wiedzieć, że wiele pod względem czasu, który spędzi się w muzeum, zależy od preferowanych form atrakcji. To dlatego, że na terenie muzeum znajduje się m.in. teatr, który oferuje projekcie cyfrowe 3K, z dźwiękiem przestrzennym, oferującym wysokiej jakości doznania estetyczne 2D i 3D. Już sama ta atrakcja potrafi zająć dzieciom bardzo wiele czasu.

Jakie są godziny otwarcia Perot Museum of Nature and Science?

DALLAS, USA - APR 7, 2016: The Perot Museum of Nature and Science in Dallas. Texas, United States
Muzeum Perot, Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By philipus

Godziny otwarcia muzeum różnią się w zależności od pory roku. Ma na to wpływ m.in. rozpoczęcie okresu szkolnego lub koniec sezonu turystycznego. W okresie jesiennym muzeum można odwiedzać od 11 do 17 w soboty. Z kolei od poniedziałku do soboty od 10 do 17 (z wykluczeniem wtorku, kiedy to muzeum jest zamknięte). Ostatnie wpuszczanie gości muzeum odbywa się godzinę przed zamknięciem, trzeba jednak mieć na uwadze, że to bardzo krótki czas, by zwiedzić całość. Strefa z kawiarnią otwarta jest od 11 do 16.

Bilety do Perot Museum of Nature and Science

Bilety do muzeum należy kupować jedynie przez zaufane i sprawdzone strony. Należy do nich m.in. https://www.tiqets.com/en/perot-museum-of-nature-and-science-tickets-l168748/. Na stronie, oprócz możliwości zakupu biletu na dany dzień, istnieje możliwość sprawdzenia opinii na temat danego miejsca, a także innych ciekawych lokali oraz muzeów w okolicy. To prawdziwa gratka dla podróżników, którzy w Dallas chcą zostać na nieco dłużej.

Poprzedni

Wakacje w Teksasie – z biurem podróży czy na własną rękę?

Gotowy plan wycieczki objazdowej po Teksasie

Następny

Dodaj komentarz