Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston, bilety, zwiedzanie

Tagi , , ,

Muzeum Nauk Przyrodniczych cieszy się ogromną popularnością wśród dorosłych oraz dzieci. Stałe wystawy znajdują się aż na czterech piętrach. Umożliwiają szczegółowe poznanie i odkrywanie dawnych cywilizacji, tajemnic natury oraz historii (włącznie ze szkieletami dinozaurów). Oto wszystkie szczegóły, które warto poznać przed wycieczką, by jak najlepiej się do niej przygotować.

Gdzie znajduje się Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston – adres

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston znajduje się na ulicy 5555 Hermann Park Dr, TX, 77030, Houston. Leży blisko północnej granicy Hermann Park w Houston w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Muzeum założono już w 1909 roku i stanowi jeden z najważniejszych obiektów w okolicy. Ponieważ na przestrzeni lat dookoła muzeum postawiono wiele innych lokali i muzeów, dojazd do niego jest łatwy i przyjemny – niezależnie od wybranego środka transportu.

Jak dojechać do Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston?

W okolicy Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston znajduje się przystanek linii 56, 5, 291 oraz 292. W pobliżu nie brakuje też stacji kolei DLR (Docklands Light Railway). Zależnie od wybranego przystanku, trasa od niego do muzeum trwa od zaledwie pięciu do maksymalnie dziesięciu minut.

Najbliższe lotnisko (Port lotniczy Houston-William P. Hobby) i muzeum dzieli zaledwie 16 minut autem oraz godzina koleją, a w najbliższym otoczeniu nie brakuje licznych hoteli. Dzięki temu nie ma trudności, by zaplanować dłuższy urlop i zwiedzić inne okoliczne atrakcje, np. Contemporary Arts Museum Houston, The Menil Collection, Blaffer Art Museum lub Houston Zoo.

Czy warto odwiedzić Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston?

Houston, Texas - April 7, 2023: Exhibits at the Houston Museum of Natural Science.
Wystawa w Muzeum Nauk Przyrodniczych, Houston, Teksas, licencja: shutterstock/By jewhyte

Zdecydowanie Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston to miejsce, które cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Osoby odwiedzające Houston (zarówno z dziećmi, jak i bez nich) z przyjemnością odwiedzają to miejsce, by odkryć tajemnice natury i dowiedzieć się czegoś na temat historii tutejszym ziem. Ponadto:

  • wystawy składają się zarówno z pamiątek i obiektów z dawnych czasów, ale też zdjęć, filmów i programów edukacyjnych;
  • zwiedzanie trwa ponad dwie godziny, dlatego jest świetną opcją dla osób w każdym wieku (nie nudzi się najmłodszym, a starsi mogą wynieść ze zwiedzania dużo przydatnej wiedzy);
  • po zobaczeniu szczątek dinozaurów i biżuterii dawnych rodów można przejść do części z żywymi stworzeniami – motylami, by kreatywnie i inspirująco zakończyć wycieczkę;
  • muzeum oferuje różne czasowe ekspozycje, dzięki czemu jest atrakcyjne dla osób, które lubią powracać do Houston.

Jakie są godziny otwarcia Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston?

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston otwarte jest od 9:00 do 17:00 z wyjątkiem czwartku, kiedy to muzeum jest nieczynne. Do kompleksu należy również Cockrell Butterfly Center, czyli jak sama nazwa wskazuje – miejsce, gdzie można podziwiać liczne żywe okazy motyli oraz najdziwniejszych stawonogów z całego świata. Ta część muzeum otwarta jest do 10:00 do 16:00 (również z wyłączeniem czwartku). Dzięki takim godzinom nie ma problemu, by zaplanować zwiedzanie obu kompleksów.

Bilety do Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston

Muzea w Houston, Teksas, fot. shutterstock.com
Muzea w Houston, Teksas, fot. shutterstock.com

Decydując się na zakup biletów do Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston, warto korzystać jedynie ze sprawdzonych i zaufanych stron. Niestety, w internecie coraz częściej można natrafić na podejrzanych sprzedawców, którzy oszukują podróżujących. Odzyskanie pieniędzy w takich przypadkach często jest bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Strona, której na pewno można ufać to https://www.tiqets.com/pl/muzeum-nauk-przyrodniczych-w-houston-bilety-l158746/. Za jej pośrednictwem kupi się bilety w standardowej ofercie, ale także karnety z dodatkiem możliwości wstępu do wspominanej wcześniej strefy: Cockrell Butterfly Center. Skorzystanie ze strony Tiqets jest rewelacyjną opcją również w przypadku, gdy planuje się odwiedzenie kilku atrakcji i chce się mieć wejściówki zebrane w jednym miejscu – dla komfortu wszystkich podróżujących i bez obawy o zgubienie biletów wstępu.

Anna Siedlecka

Poprzedni

Historic Market Square w San Antonio, zwiedzanie, godziny otwarcia

Dodaj komentarz