Mecze baseballa w Minute Maid Park w Houston, co wiedzieć?

Tagi , , , ,

Baseball jest narodowym sportem Amerykanów. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że na mecze baseball’u przychodzi znacznie więcej kibiców, niż na klasyczny mecz piłki nożnej. Jeśli jesteś aktualnie w Houston, to wybierz się na mecz w Minute Maid Park. Co warto o nim wiedzieć?

Gdzie znajduje się stadion Minute Maid w Houston, adres

Minute Maid Park w Houston to stadion baseball’owy z zamykanym dachem. Jest to domowy stadion dla popularnej drużyny Houston Astros. Budowa tego obiektu rozpoczęła się już w 1997 roku, a od użytku oddano go 3 lata później. Stadion w Houston znajduje się praktycznie w samym centrum miasta, przy ulicy 501 Crawford St. Z pewnością go nie przegapisz!

Jak dojechać do stadionu w Houston?

Z uwagi na lokalizację stadionu – w centrum Houston – dojazd do niego jest wyjątkowo prosty. Jeśli chcesz dojechać na miejsce samochodem, wówczas trzymaj się drogi oznaczonej numerem 45. Przecina ona Downtown Houston, a Minute Maid Park dostrzeżesz z daleka. Możesz także skorzystać z transportu publicznego. W pobliżu stadionu znajdują się aż trzy przystanki autobusowe. Możesz wybrać się na:

  • Convention District –  jest to przystanek, na którym zatrzymuje się zielona i fioletowa linia metra;
  • Hamilton St – to przystanek autobusowy, na którym zatrzymuje się autobus numer 137;
  • Congress St – to przystanek autobusowy zlokalizowany najbliżej Minute Maid Park, również zatrzymuje się tam autobus oznaczony numerem 137.

Do stadionu w Houston możesz dojechać, jednak może to Cię znacznie więcej kosztować.

Czy warto odwiedzić Minute Maid Park w Houston?

Minute Maid Park stał się już prawdziwym symbolem Houston. Jest to stadion baseball’owy, na którym swoją historię już od dawna pisze drużyna Houston Astors. Stadion ten jest dość młodym obiektem, został on oddany do użytku dopiero w 2000 roku, choć jego budowa rozpoczęła się już 3 lata wcześniej. Dokładnie 7 kwietnia 2000 roku rozegrano na nim pierwszy, inaugurujący mecz, podczas którego lokalna drużyna zmierzyła się w Philadelphia Phillies. Nie da się ukryć, ze Minute Maid Park w Houston to stadion o wyjątkowo pokaźnym rozmiarze. Posiada on ponad 41 tysięcy miejsc siedzących, więc spokojnie pomieści wszystkich fanów baseball’u.

Sama inwestycja w jego budowę pochłonęła ponad 248 milionów dolarów. Jest to jeden z bardziej okazałych stadionów, jaki możesz podziwiać w Houston, a nawet i w całym Teksasie. Oczywiście, jeśli nie jesteś fanem baseball’u, to Minute Maid Park w Houston może Cię niezbyt zainteresować. Niemniej jednak dalej istnieje szereg powodów, dla których powinieneś go odwiedzić. Przede wszystkim jest to piękny obiekt, który stał się wizytówką miasta i jego sportowej historii. Nie musisz nawet wybierać się specjalnie na mecz, bowiem Minute Maid Park w Houston jest otwarty dla zwiedzających każdego dnia. Wtedy możesz wejść na murawę i podziwiać ogromną budowlę z całkiem innej perspektywy. Z pewnością wizyta na stadionie w Houston będzie dla Ciebie niesamowitym przeżyciem!

Ceny biletów na mecze baseball’a w Minute Maid Park w Houston

Jeśli na co dzień interesujesz się baseball’em, to możesz wybrać się do Minute Maid Park i podziwiać mecz lokalnej drużyny na żywo! Będzie to jedno z większych, sportowych przeżyć, jakie tylko możesz doświadczyć. Co ciekawe, bilety wcale nie są takie drogie, jak możesz się tego spodziewać. Jeśli zarezerwujesz je przez oficjalną stronę Minute Maid Park w Houston, wówczas wejściówka wyniesie Cię około 15 dolarów. Cena biletu w dużej mierze jest uzależniona od sektora stadionu, który Cię najbardziej interesuje. Miejsca najbliżej murawy i z najlepszym widokiem kosztują od 16 do nawet 322 dolarów. Jest to już nieco wyższa cena, aczkolwiek widoki z najniższych sektorów są z reguły najlepsze. Stadion w Houston to miejsce wyjątkowe. Wybierz się więc na mecz baseball’u i podziwiaj lokalną drużynę w akcji. Takiej przyjemności z pewnością nie będziesz mógł sobie odmówić, ani jej żałować!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Spacerem po San Antonio River Walk, co warto wiedzieć, atrakcje

McNay Art Museum: Muzeum sztuki w San Antonio, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz