Japanese Tea Gardens w San Antonio, co zobaczyć, atrakcje

Tagi , , ,

San Antonio to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miast w Teksasie. Na co dzień mieszka tam ponad 1,1 miliona mieszkańców, a w sezonie pojawia się tam coraz więcej turystów. Nie można się jednak temu dziwić. San Antonio to miasto nie tylko o wyjątkowo bogatej historii, ale także dysponuje ogromną ilością atrakcji, które mogą wydawać się niecodzienne i nietuzinkowe. Jedną z nich jest Japanese Tea Gardens. Jak więc możesz tam dojechać i dlaczego warto te malownicze ogrody odwiedzić?

Jak dojechać do Japanese Tea Gardens w San Antonio?

San Antonio Texas,
12, 24, 2022: Japanese tea Garden Overlook Texas sing: Japanese tea garden, walkways during winter season.
Zabudowa w Japanese Tea Gardes, San Antonio, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Aleydah+G

Japanese Tea Gardens to jedna z największych atrakcji w San Antonio. Znajdują się one w północnej części miasta w dzielnicy Tobin Hill. Okazuje się, że dzięki dogodnej lokalizacji będziesz mógł tam dojechać w wyjątkowo prosty sposób. Oczywiście jeśli zależy Ci na czasie, a także na wygodzie, to możesz wybrać taksówki. Musisz jednak przygotować się na to, że taka przejażdżka będzie dość kosztowna. Jeśli jesteś mniej więcej w pobliżu centrum miasta, np. przy ulicy E. Grayson Street, wówczas możesz wybrać się na spacer. Zajmie Ci on mniej więcej 40 minut. Poruszaj się cały czas na północ, aż zobaczysz wejście do Japanese Tea Gardens. Dzięki temu zwiedzisz nieco więcej miasta.

Ostatnią możliwością na to, byś dostał się do Japońskich Ogrodów w San Antonio, jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Musisz dojechać na przystanek Brodway and Perishing. Ten przystanek znajduje się tuż przy wejściu do Japanese Tea Garden od strony wschodniej. Zatrzymują się tam następujące autobusy:

  • 9;
  • 14;
  • 8;
  • 20.

W zależności od tego, z którego przystanku w San Antonio wyruszasz, Twoja podróż może mniej lub bardziej przeciągnąć się w czasie.

Czy warto odwiedzić Japanese Tea Gardens w San Antonio?

A Japanese garden in San Antonio in Texas.
ZIeleń w Japanese Tea Gardens, San Antonio, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Paul+Birden

Japoński Ogród Herbaciany w San Antonio to jedna z największych atrakcji turystycznych w mieście. Co więcej, jest to także unikalnie zaaranżowana przestrzeń do rekreacji i wypoczynku. Ogród ten jest także wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w USA. Ogrody te powstały w opuszczonym kamieniołomie na początku XX wieku. Często określa się je mianem „Zatopionych Ogrodów”, głównie z uwagi na obecność licznych sadzawek, jeziorek i innych cieków wodnych, które połączone są ze sobą malowniczymi, drewnianymi pomostami. Co ciekawe, od momentu otwarcia i zaprojektowania niewiele osób interesowało się tymi ogrodami. Rok po roku niszczały one coraz bardziej, a miasto, które ówcześnie miało dość ograniczone fundusze, zagroziło całkowitym zamknięciem ogrodów. Mimo wszystko udało się to wyjątkowe miejsce w San Antonio uratować, a nawet i odrestaurować. Wiele osób pracowało nad przywróceniem orientalnym terenom ich dawnej świetności.

Obecnie możesz tam podziwiać nie tylko niesamowitą roślinność, ale nawet zatopiony amfiteatr, ruiny dawnej cementowni, a także wiele, innych zabytków. Jeśli zastanawiasz się, czy podczas swojego pobytu w San Antonio powinieneś się tam udać, to w tym wypadku odpowiedź jest jedynie twierdząca.

Odwiedź japońskie ogrody w San Antonio dla chwili oddechu!

Japanese Tea Gardens w San Antonio to miejsce wyjątkowe, unikalne i niezwykłe. Możesz tam nie tylko wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem, ale także zapoznać się z historią, która z pewnością zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Co więcej, będziesz mógł tam zobaczyć unikalny kunszt projektantów, którzy stali za odrestaurowaniem japońskich ogrodów herbacianych. Przepiękne sadzawki, pomosty, a także wszechobecne ławeczki i miejsca do wypoczynku sprawią, że zapomnieć na chwilę o codziennych obowiązkach i odetchniesz pełną piersią.

Jeśli tylko wybierasz się do San Antonio, to wpisz Japanese Tea Gardens na listę miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć. Tak naprawdę, już sama brama chińska wprowadzająca do wnętrza ogrodów jest imponująca i na długo zapadnie Ci w pamięć. Wybierz się więc w niesamowitą podróż do samego serca orientalnej natury, które znajduje się w centrum tętniącego życiem miasta. Oderwij się od rzeczywistości i pozwól sobie na chwilę zapomnienia. Japanese Tea Gardens z pewnością Ci taką możliwość zagwarantują.

Daria Gajewska

Poprzedni

AT&T Stadium Dallas, zwiedzanie, atrakcje, bilety, godziny otwarcia

Przewodnik po lotnisku w Austin, transport z lotniska do centrum

Następny

Dodaj komentarz