Internet w Teksasie – co warto wiedzieć?

Tagi , , ,

Wycieczka, podróż, czy wakacje w Stanach Zjednoczonych, wymagają właściwego przygotowania. Jednym z najchętniej uczęszczanych rejonów jest Teksas. By jednak móc zaliczyć wyjazd do najbardziej udanych i komfortowych, należy zadbać o dostęp do Internetu. Nie jest to sprawą oczywistą i bezproblemową. Operatorzy sieci komórkowych działających na terenie Polski i oferowany przez nich Internet nie jest rozwiązaniem wystarczającym. Jak zadbać o dostęp do Internetu, będąc w Teksasie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Kilka dostępnych metod korzystania z Internetu w Teksasie

By móc korzystać z Internetu podczas pobytu w Teksasie, możemy korzystać z kilku możliwości. Najprostszym, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, jest poszukiwanie darmowych punktów Wi- Fi, które rozsiane zostały po różnych miejscach Teksasu. Darmowy Internet to usługa w Teksasie, którą możemy napotkać w praktycznie wszystkich restauracjach, kawiarniach, czy innych lokalach. Co więcej, będąc w Teksasie, będziemy mogli skorzystać z darmowego Internetu w takich popularnych sieciówkach. Są to m.in.: Panera Bread, Caribou Coffe, Einstein Bros Bagels czy Starbucks i inne.

Zaznaczyć należy, że praktycznie wszystkie hotele czy motele w USA oferują dla swoich gości darmowy dostęp do Internetu. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie musimy korzystać z usług kawiarni, kupując przysłowiową kawę czy ciastko. Wystarczy jedynie znaleźć się w ich pobliżu, by „złapać” dobrej jakości sygnał. 

Znajdując się w takim miejscu, bez ograniczeń będziemy mogli korzystać z Internetu. Jest to jednak rozwiązanie czasowe, doraźne, które nie zawsze pozwala na komfortowe serfowanie po Internecie. 

Drugą możliwością do korzystania z Internetu podczas pobytu w Teksasie są płatne, mobilne serwisy internetu szerokopasmowego typu 4G/LTE. Pomimo tego, że musimy liczyć się w ramach takiego rozwiązania z ponoszeniem dodatkowym kosztów na wyjazd, jest to praktycznie metoda bezawaryjna. Mając wykupiony dostęp, będziemy mogli cieszyć się szybkim dostępem do Internetu na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Wykupienie karty SIM, a Internet w Teksasie

Zakup karty SIM jest jedną z najpopularniejszych metod na bezproblemowe korzystanie z Internetu podczas wizyty w Teksasie. Co więcej, oprócz tego, że będziemy mieć poczucie bezpieczeństwa, ciesząc się stałym dostępem do Internetu, to dodatkowo zakupiona odpowiednia karta SIM umożliwi nam bezpłatny, nielimitowany kontakt z rodziną czy przyjaciółmi. Taka karta SIM to koszt mniej więcej 70$- 85$, w zależności od ilości Internetu, jaki chcemy mieć do dyspozycji. 

Internet w Teksasie – gdzie kupić kartę SIM, która umożliwi nam dostęp do Internetu?

By kupić właściwą kartę SIM, która umożliwi nam korzystanie z Internetu podczas pobytu w Teksasie, należy skorzystać z usług firm, które świadczą usługi telefonii komórkowej na terenie USA. Należy poszukiwać ofert, które noszą nazwę „Internet on the Go”. W ramach takich działalności bez trudu uda nam się odnaleźć oferty skierowane dla wszystkich użytkowników, którzy pragną wykupić tymczasowe plany dostępu do Internetu, bez konieczności podpisywania długoterminowych kontraktów. Sim Starter Kit, a więc karta startowa, może być wykorzystywana we własnym smartfonie.

Gotowe modele telefonów z dostępem do Internetu

By korzystać z Internetu w Teksasie, możemy kupić popularną Sim Starter Kit, jak również skorzystać z “Go Phones”. Są to modele telefonów, które posiadają dostęp do Internetu. Są to najczęściej tanie, popularne modele takich marek jak m.in.: LG, Motorola czy Samsung. Żeby wybrać taką opcję, należy zakupić w Teksasie, bądź w innym miejscu na terenie Stanów Zjednoczonych telefon (prepaid smartphone), wraz z opłaconym z góry abonamentem z transferem do wykorzystania. W razie wykorzystania dostępnego Internetu można doładować swoje konto i cieszyć się dodatkową pulą do wykorzystania. Wybór metody zależy od indywidualnych preferencji i upodobań każdego podróżnika. 

Poprzedni

Jakie są lotniska w Teksasie, praktyczne informacje

Szpitale w Teksasie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Następny

Dodaj komentarz