Ile kosztują wakacje w Teksasie, co warto wiedzieć?

, , , Tagi , , , , , , ,

Teksas to wakacyjny cel wielu osób, które zwiedziły już Europę i chcą zobaczyć, co jeszcze świat ma do zaoferowania. Dlaczego miejsce to cieszy się taką popularnością? Przede wszystkim ze względu na bycie drugim po Alasce największym stanem w USA, słynącym z przepięknych rejonów, niskich kosztów życia oraz braku podatków. Co więcej, choć jest dwa razy większy od Polski, mieszka tam dwukrotnie mniej ludzi. Oto najważniejsze informacje na temat podróży do pięknego stanu kojarzonego z kowbojami i rodeo!

Koszt lotów do Teksasu z Polski – czy są drogie?

Lotnisko w Houston, Teksas, USA, fot. shuttertock.com
Lotnisko w Houston, Teksas, USA, fot. shuttertock.com

Ceny lotów z Teksasu do Polski oraz z Polski do Teksasu w dużej mierze zależą od okresu czasowego, w którym podróżnicy zdecydują się na wylot. Zależą również od tego z jakim wyprzedzeniem postanowią zakupić bilety. Najlepiej będzie założyć, że bilety w dwie strony będą kosztować od 2500 do 5000 złotych (przy wylocie z Warszawy i przesiadce, np. w Frankfurtcie). Kupując bilety na ostatni moment, można liczyć na większe promocje. W okresie wakacyjnym oraz świątecznym trzeba mieć na uwadze, że ceny mogą wzrosnąć dwukrotnie.

Warto pamiętać, że lotnisko Dallas-Fort Worth ma powierzchnię około 70 km kwadratowych. To główna baza lotnicza American Airlines i największe lotnisko na świecie. W 2019 roku lotnisko obsłużyło ponad 70 milionów pasażerów, dzięki czemu loty w te rejony są dość częste i nie należą do drogich.

Wakacje w Teksasie – ile wynoszą ceny hoteli w Teksasie?

Teksas, jak już zostało wspomniane, nie należy do drogich stanów w USA. Można tam wynająć hotel z myślą o dwóch osobach od blisko 200 złotych za noc. Jeśli podróżników interesuje Dallas  da się znaleźć nocleg w dobrej lokalizacji od 400 złotych w górę.

Czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe hotele dostępne są w cenach blisko 1000 złotych za noc. Oferują one szereg dodatkowych usprawnień i form wypoczynku, np. basen na dachu dostępny dla wszystkich odpoczywających.

Jakie są ceny jedzenia w Teksasie?

Słynne meksykańskie burrito, USA, fot. shutterstock.com
Słynne meksykańskie burrito, USA, fot. shutterstock.com

W Dallas przykładowa cena za posiłek w restauracji to w przeliczeniu koszt wynoszący blisko 80 złotych, co można z pewnością uznać za kwotę porównywalną do obiadu w Polsce. Obiad w restauracji typu fast food to koszt blisko 40 złotych, a kawa około 20 złotych. Butelka wody w Teksasie to około 5 złotych w supermarkecie, a słodki napój 10.

Jeśli podróżujących interesuje gotowanie w kuchni hotelowej lub w wynajętym mieszkaniu, ceny będą równie korzystne. W Teksasie można kupić chleb za około 13 złotych, mleko za 4. Cena warzyw i owoców w dużej mierze zależy od sezonu. Lepiej pamiętać, że popularne i stosunkowo tanie u nas pomidory i jabłka w USA są dużo droższe. Zarówno jedne, jak i drugie kosztują blisko 20 złotych za kilogram. Nawet ziemniaki w Teksasie to koszt ponad 15 złotych za kilogram. 

Jakie warzywa warto zjeść w Teksasie?

W Teksasie, by zaoszczędzić, ale też po to, by spróbować lokalnych pyszności, poleca się decydować na sezonowe uprawy. Szczególną popularnością cieszą się buraki (od listopada do lutego), brokuły (od października do maja), ciecierzyca (w okresie wakacyjnym), kalafior (od października do maja), kukurydza (między końcem maja a sierpniem) oraz chiles (w sierpniu i wrześniu). W Teksasie przez cały rok można otrzymać tanią kapustę, seler, marchew, zieleniny, grzyby oraz paprykę.

Wakacje w Teksasie – jakie są ceny atrakcji w Teksasie?

Six Flags Fiesta Texas, San Antonio, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Six Flags Fiesta Texas, San Antonio, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Zależnie od miejsca odpoczynku, w Teksasie można zdecydować się na wiele ciekawych atrakcji w dobrych cenach. Do popularnych celi odpoczynku należą m.in.:

  • całodzienna przepustka na historyczne molo Pleasure (w Galveston) od blisko 130 złotych za osobę;
  • bilet wstępu na sobotnią noc Rodeo (w San Antonio) za blisko 120 złotych za osobę;
  • wycieczka śladami prezydenta Johna F. Kennedy’ego (w Dallas) za około 350 złotych za osobę;
  • zwiedzanie budynku NASA (w Houston) za około 400 złotych za osobę.

Co warto wiedzieć o podróży do Teksasu?

Teksas jest miejscem przyjaznym, lecz jego mieszańcy słyną z pewności siebie, walki o swoje prawa oraz wysokiego poczucia wartości. Przez to nie poleca się wchodzić im na głowę lub na siłę przekonywać do swoich racji. Mieszkańcy uwielbiają muzykę na żywo, aktywny tryb życia i są patriotami ceniącymi sobie wolność. Mają buntowniczy charakter i łatwo wyrażają, co im nie pasuje. Dla turystów najważniejsze powinno być to, że Teksańczycy są bardzo pomocni i otwarci na nowe znajomości – z tego powodu chętnie pomogą, jeśli zauważą osoby w potrzebie.

Poprzedni

Czy w Dallas jest drogo, ceny żywności, noclegów

Szpitale w San Antonio – sprawdź, adresy, gdzie szukać pomocy

Następny

Dodaj komentarz