Houston Zoo, zwiedzanie, atrakcje, bilety, godziny otwarcia

Tagi , , ,

Ogród zoologiczny w Houston ma długą historię. Został założony ponad sto lat temu, dokładnie w 1922 roku. Zamieszkuje go ponad 6000 zwierząt z 900 gatunków, dzięki czemu jest stałym punktem podróży po USA oraz niemałą gratką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oto wszystko, co warto o nim wiedzieć, planując wyjątkową podróż po stanie Teksas.

Gdzie znajduje się zoo w Houston?

Houston Zoo znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu nie ma problemu, by szybko znaleźć się na miejscu. Park zoologiczny umiejscowiony jest w Hermann Park, w pobliżu Texas Medical Center oraz Museum District. Wejście główne znajduje się pod adresem 6200 Hermann Park Drive.

Jak dojechać do Houston Zoo?

Osoby podróżujące komunikacją miejską mogą wysiąść na specjalnie oznaczonym przystanku, jakim jest Hermann Park/Rice U METRORail Stop. W niedalekiej odległości znajduje się również przystanek o nazwie Museum District. Alternatywą są umiejscowione dookoła parku parkingi. Chcąc z nich skorzystać, należy pamiętać o uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Jakie są godziny otwarcia zoo w mieście Houston?

Zoo otwarte jest codziennie (siedem dni w tygodniu) od 9:00 do 17:00. Nie warto jednak zwlekać zbyt długo. Ostatnia godziny wpuszczania gości do obiektu to 16:00. Ponieważ godzina to za mało, by zobaczyć wszystko, co oferuje zoo, rekomendujemy przeznaczenie przynajmniej 3 godzin na spokojny spacer po parku zoologicznym.

Bilety do Houston Zoo – ile kosztują?

Wybierając się do zoo w Houston, najszybszą opcją nabycia biletów jest ich zakup poprzez oficjalną stronę internetową parku zoologicznego. Na stronie wystarczy wybrać bilety i sfinalizować transakcję. Dostępne są karnety dla dorosłych i młodzieży (od 13 do 64 roku życia), dla dzieci (od 3 do 12 roku życia), dla seniorów (65+) oraz dla maluchów poniżej 3 roku życia.

Kupując bilet, należy wybrać konkretny dzień odwiedzenia zoo. W kalendarzu od razu wyświetlają się ceny na dany dzień. Osoby chcące zaoszczędzić powinny wybierać środek tygodnia, a te, które chcą skorzystać z rozrywek w najpopularniejszym czasie – czyli w weekendy, muszą pamiętać, że za bilety zapłacą nieco więcej. Ceny wahają się między 24 a 30 $. Należy pamiętać, że nie ma możliwości, by kupić bilety z bardzo dużym wyprzedzeniem, jedynie o kilka tygodni do przodu.

Dla wielu odwiedzających ważny może okazać się fakt, że Houston oferuje liczne rabaty w wybranych przez siebie dniach oraz okolicznościach. Istnieje też możliwość zakupu biletu grupowego. Wielu odwiedzających ucieszy fakt, że zoo oferuje bezpłatny dzienny wstęp do Zoo (raz w miesiącu) od wczesnej godziny otwarcia do samego zamknięcia. Bilety na darmowy wstęp nie są dostępne na bramkach. Zoo podkreśla, że nie przyjmuje zwrotów, dlatego prosi o przemyślane zakupy.

Osoby stale odwiedzające zoo mogą stać się członkiem społeczności, tzw. Houston Zoo Members. Dzięki temu mogą odwiedzać zoo w dowolnym momencie, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Aby mieć dostęp do karty członkowskiej wystarczy zalogować się do Portalu Członkowskiego.

Czy warto odwiedzić Houston Zoo?

A cheetah in relaxing mood t Houston zoo.
Dziki kot w zoo, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By

Houston Zoo oferuje liczne atrakcje, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Czy warto je zobaczyć? Jak najbardziej. Odwiedzając Houston, nie można przejść obojętnie obok tak wyjątkowego obiektu. Park zoologiczny oferuje zobaczenie tysięcy zwierząt, od małp i orangutanów, przez płazy i gady, aż po ptaki i władców dżungli. Zainteresowani mogą zobaczyć katalog zwierząt na stronie obiektu, a także zapoznać się ze szczegółową mapą Houston Zoo, która pomoże zaplanować trasę zwiedzania.

Co więcej, na miejscu można zjeść posiłek lub wypić kawę. Zakupy w Houston Zoo pomagają w inicjatywie, jaką jest wsparcie zwierząt zagrożonych. To samo dotyczy gadżetów kupionych na miejscu, np. koszulek. Dzięki temu liczni turyści cieszą się podwójnie – zarówno z pięknych pamiątek i spróbowania nowych smaków, jak i pomocy małym przyjaciołom.

Poprzedni

Natural Bridge Caverns w San Antonio, bilety, atrakcje

Kiedy jechać do Teksasu?

Następny

Dodaj komentarz