Historic Market Square w San Antonio, zwiedzanie, godziny otwarcia

Tagi , , ,

Gdzie znajduje się historyczny targ w San Antonio?

Market Square w San Antonio słynie z wydarzeń rozrywkowych z muzyką na żywo, licznych wydarzeń rodzinnych oraz szerokiej gamy restauracji i barów, w których można spróbować dań z całego świata. Znajduje się on w samym centrum San Antonio w Teksasie i stanowi największy meksykański targ w Stanach Zjednoczonych. Rynek znajduje się przy ulicy 514 W Commerce St. Można do niego dotrzeć pieszo w ciągu 10 minut od zachodniego końca promenady.

Godziny otwarcia Historic Market Square w San Antonio

Historic Market Square w San Antonio otwarte jest codziennie w godzinach od 10 rano do 6 po południu. Plac jest otwarty przez cały dzień, natomiast powyższe dotyczy tylko godzin targowych. Z uwagi, że na miejscu działają liczne restauracje, ich godziny otwarcia mogą być inne. Niektóre z nich jak np. restauracja Mi Terra czynna jest przez całą dobę.

Historia targu w San Antonio

Historia rynku Market Square rozpoczęła się w 1730 roku, kiedy to król Hiszpanii podarował ten teren jego pierwotnym osadnikom. Początkowo to miejsce stanowiło tętniące życiem targowisko, na którym mieszkańcy miasta mogli nabyć m.in. takie produkty jak dziczyznę, dzikie indyki, orzechy pekan czy miód. Rozwój targowiska przyspieszył wzrost miasta, bowiem do 1900 roku San Antonio stanowiło największe oraz najszybciej rozwijające się miasto stanu. Napływała do niego wówczas ogromna liczba migrantów z Azji, Bliskiego Wschodu oraz Europy. Po 1900 roku pojawiły się tu liczne sklepy spożywcze, apteki, restauracje oraz kluby towarzyskie.

Kryzys tego miejsca nastąpił w okresie II wojny światowej, kiedy powstał Targ Terminalowy znajdujące się przy odnodze kolejowej. Wówczas ruch pieszy wokół Market Square kompletnie ustał, zamarło także tętniące dotychczas życie uliczne. O sukcesie Market Square w tamtym okresie zadecydowała niezłomność części kupców, którzy zdecydowali się pozostać na dawnym miejscu, zajmowanym także przez ich przodków. To właśnie oni w latach 60 XX wieku przekonali władze miasta do utworzenia pierwszego komitetu rynkowego. Na podstawie wydanych w tamtym czasie decyzji dokonano rewitalizacji całego obszaru Market Square.

Market Square w 1976 roku odzyskał swoją żywotność oraz dawny koloryt. Powstały wówczas kamienne fontanny, ozdobne latarnie oraz deptaki z drzewami i ławkami.

Jak dojechać do Historic Market Square w San Antonio?

Texas, FEB 2 2022 - Overcast view of Historic Market Square
Historic Market Square w San Antonio, licencja: shutterstock/By kitleong

Do Historic Market Square w San Antonio można wybrać się pieszo, ale także skorzystać z dostępnej w mieście komunikacji miejskiej. Pierwszy autobus kursujący na historyczny rynek swój pierwszy kurs odbywa już po godzinie 4:00 rano.  Inne linie dojeżdżające w pobliże Historic Market Square to linia nr 100,3,68,7,77 oraz 82.

Podczas podróży autobusem warto wysiąść na takich przystankach jak Dolorosa & S. Flores, który oddalony jest o 50 metrów od wejścia na Rynek, a także Dolorosa Between San Saba & Santa Rosa oraz Dolorosa Opp. Plaza De Armas  oddalone od Rynku o 85 i 140 metrów. Podróż z nich zajmuje około 2 minuty spacerem. Bilet autobusowy do Historic Market Square kosztuje około 1,3 dolara.

Czy warto odwiedzić Historic Market Square w San Antonio?

Historic Market Square stanowi jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia podczas pobytu w San Antonio. Działa tu wiele firm, natomiast większość budynków znajdujących się na jego terenie zarządzana jest przez miasto. Warto wybrać się tu nie tylko na doskonałe meksykańskie jedzenie czy zakupy (działa tu ponad 100 sklepów), ale także aby zasmakować tamtejszej kultury oraz rozrywki.

San Antonio, Texas / USA - April 12 2019: Historic market in downtown San Antonio with colorful buildings on a sunny day.
Kolorowe stoiska na Historic Market Square w San Antonio, Teksas , licencja: shutterstock/By Kellee+Kovalsky

W Centro de Artes corocznie prezentowane są wystawy indywidualne oraz grupowe. Jest to także miejsce, gdzie artyści mają szansę zaprezentować oraz sprzedać swoje ręcznie wykonane prace. Warto odwiedzić Food Court i spróbować lokalnej żywności, a także Mi Tireea Cafe % Bakery, która otwarta jest przez całą dobę. Wspaniałe margherity oraz wysokiej jakości jedzenie można spróbować m.in. w La Margaria Restaurant & Oyster.  W każdy weekend na terenie Rynku odbywa się mini-fiesta, która rozpoczyna się od godziny 12:00.

Magdalena Rypińska

Poprzedni

Gdzie zjeść w San Antonio, najlepsze restauracje, adresy

Muzeum Nauk Przyrodniczych w Houston, bilety, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz