Dlaczego warto odwiedzić Dallas w Texasie?

, Tagi , , , , , ,

Dallas jest miastem, które bez wątpienia ma wiele do zaoferowania turystom z całego świata. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najbardziej popularnych atrakcji tego fascynującego miasta, w tym muzeom, parkom, ogrodom botanicznym i zoologicznym, a także miejscom, które stanowią nieodłączną część jego tożsamości. Odwiedzając Dallas po przeczytaniu tego poradnika, odkryjesz zatem nie tylko jego historię, ale także współczesny urok. Na koniec artykułu przyjrzymy się również sytuacji związanej z noclegami w Dallas i przedstawimy informacje o cenach hoteli zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach.

Wycieczki do Dallas – popularne atrakcje

Muzea

Dallas Museum of Art (DMA)

DALLAS, Texas-March 16, 2019: View of the Dallas Museum of Art (DMA), located in the Pearl Arts District in Dallas, Texas.
Znane Dallas Museum of Art (DMA), Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By gilbertomesquita

Dallas Museum of Art (DMA) to jedno z największych muzeów w całych Stanach Zjednoczonych. Jego kolekcja liczy ponad dwadzieścia cztery tysiące dzieł sztuki (najstarsze z nich pochodzą z trzeciego tysiąclecia przed naszą erą). Muzeum można podzielić na płaszczyźnie geograficznej na kilka kolekcji, które reprezentują sztukę wywodzącą się z Afryki, Azji, Ameryki prekolumbijskiej i współczesnej, a także Europy (od zabytków starożytnych cywilizacji Morza Śródziemnego po sztukę współczesną). Do innych kolekcji wystawowych na terenie Dallas Museum of Art możemy również zaliczyć Decorative Arts and Design oraz Wendy and Emery Reves Collection.

Bilety wstępu: darmowe wejście do głównej części wystawowej (konieczna rezerwacja).

Wycieczki do Dallas: Perot Museum of Nature and Science

Innym, znanym muzeum w Dallas jest Perot Museum of Nature and Science, które łączy entuzjastów historii naturalnej i nauki. Poza fascynującymi wystawami, zarówno tymi stałymi, jak i czasowymi, Perot Museum może pochwalić się oryginalnym designem budynku, który może zaciekawić osoby zainteresowane architekturą. Budynek ten bowiem, zaprojektowany w formie unoszącego się nad bazą sześcianu, wyróżniają wystające ukośnie poza budynek schody ruchome znajdujące się w szklanej konstrukcji. 

Bilety wstępu: darmowy dostęp do jedenastu sal wystawowych dla członków programu lojalnościowego. Pozostałe osoby obowiązuje opłata wynosząca od 12 dolarów (dzieci do 12 roku życia) do 25 (osoby powyżej 13 roku życia).

Sixth Floor Museum at Dealey Plaza

Kolejnym ciekawym miejscem koniecznym do odwiedzenia w Dallas jest Sixth Floor Museum at Dealey Plaza. Jest ono zlokalizowane, jak sama nazwa na to wskazuje, na szóstym piętrze budynku Texas School Book Depository. Muzeum jest poświęcone życiu, śmierci i dziedzictwu zmarłego tragicznie prezydenta Stanów Zjednoczonych, John’a F. Kennedy’ego oraz Lee Harvey Oswaldowi, mordercy polityka. Będąc w Sixth Floor Museum at Dealey Plaza będziemy mieli także okazję poznać liczne teorie spiskowe, które pojawiły się po morderstwie prezydenta Kennedy’ego w 1963 roku.

Bilety wstępu: dorośli płacą za wstęp 18 dolarów, seniorzy powyżej 65 roku życia 16, młodzież do 18 roku życia 14 dolarów, a dzieci poniżej 5 roku życia mają wstęp wolny.

Parki, ogrody botaniczne i zoo

Klyde Warren Park

Sunny view of the Klyde Warren Park at Dallas, Texas
Klyde Warren Park, Dallas, Teksas, licencja: shutterstock/By kitleong

Jeśli jesteś fanem jedzenia z food-trucków, z pewnością powinieneś odwiedzić Klyde Warren Park. Tutejsze lokale gastronomiczne przyciągają smakoszy kulinarnych do parku w czasie lunchu, serwując posiłki różnych kuchni świata. 

Park ten jest również centrum wydarzeń artystycznych, muzycznych, sportowych i dla dzieci, gwarantując masę atrakcji turystom o zróżnicowanych zainteresowaniach. Oprócz amfiteatru, w którym organizowane są koncerty i odbywają się wystąpienia teatralne, znajdziemy tutaj również plac zabaw dla dzieci czy fontannę umożliwiającą schłodzenie w upalne dni. Dużą popularnością cieszy się także gra w frisbee.

Bilety wstępu: wstęp do parku jest darmowy

Wycieczki do Dallas: Dallas Arboretum and Botanical Garden

Dallas Arboretum and Botanical Garden to potężny kompleks botaniczny o powierzchni dwudziestu sześciu hektarów. Gromadzi na swoim terenie aż dziewiętnaście różnych, mniejszych ogrodów. Dużą popularnością jesienią cieszy się Pecan Grove, gdzie prezentowanych jest 50 000 dyń, które tworzą Pumpkin Village (wioskę dyń). Wiosną można tutaj zaś obserwować ponad sto kwitnących wiśni.

Bilety wstępu: dorośli (do 64 roku życia) – dwadzieścia dolarów, seniorzy (65+) – szesnaście dolarów, dzieci (do dwunastego roku życia) – dwanaście dolarów. Członkowie programu lojalnościowego są zwolnieni z tych opłat.

Wycieczki do Dallas: The Dallas World Aquarium

Akwarium w Dallas umożliwia odwiedzającym zanurzenie się w świecie egzotycznych stworzeń tworzących niesamowity, wodny ekosystem. Oprócz obserwacji mieczników, manatów czy płaszczek, podczas pobytu w The Dallas World Aquarium będziemy mieli okazję podziwiać flamingi, pingwiny magellańskie, a nawet tamaryny cesarskie, czyli słynne małpki z charakterystycznymi, długimi i białymi wąsami.

Bilety wstępu: dorośli – 29,95 dolarów, seniorzy (powyżej 65 roku życia) – 24,95, dzieci (do dwunastego roku życia) – 19,95.

Dallas Zoo

Dallas, Texas, USA - July 18, 2020 - A family enters the Dallas zoo.
Zoo w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By TimBarnes

Zoo w Dallas jest domem dla ponad dwóch tysięcy zwierząt. Jest to miejsce, w którym można podziwiać różnorodność dzikiej fauny (w tym lwy, słonie, jeżozwierze, hipopotamy czy żółwie stuletnie), a także między innymi karmić żyrafy. Jeśli chodzi o dodatkowe atrakcje, dzieci odwiedzające to miejsce z pewnością docenią tutejszą obecność karuzeli oraz małej kolei.

Bilety wstępu: ceny biletów do Dallas Zoo różnią się w zależności od sezonu. Można jednak określić pewne widełki cenowe, mieszczące się w przedziale od ośmiu do dwudziestu dwóch dolarów. Osoby niebędące członkami programu lojalnościowego za korzystanie z parkingu na terenie zoo muszą zapłacić dodatkowo dziesięć dolarów.

Instagramowe miejsca

Wycieczki do Dallas: Margaret Hunt Hill Bridge

Most Margaret Hunt Hill Bridge to jedna z niekwestionowanych wizytówek miasta. Ten ponad stumetrowy gigant jest również jednym z najbardziej rozpoznawalnych mostów na rzece Trinity River. Najbardziej charakterystycznym elementem konstrukcyjnym tego miejsca jest bez wątpienia pylon na środku mostu o łukowatym kształcie. Robiąc zdjęcie Margaret Hunt Hill Bridge z odpowiedniej perspektywy, można uwiecznić panoramę Dallas.

Deep Ellum

The Deep Ellum neighborhood is the historic center of music in Dallas and a major tourist destination.
Dzielnica Deep Ellum, Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By D+Guest+Smith

Deep Ellum jest dzielnicą zlokalizowaną w centrum miasta, która słynie przede wszystkim z licznych, inspirujących murali. Oprócz street artu, region ten może pochwalić się obecnością dużej ilości barów i restauracji. Dzięki swojemu jazzowemu i bluesowemu dziedzictwu, miejsce to przyciąga także wielu muzyków, którzy często dają pokaz swoich umiejętności w tutejszych salach koncertowych. Oprócz tego, w teatrze Undermain, zaaranżowanym pod ziemią, regularnie odbywają się spektakle teatralne.

Wycieczki do Dallas: Reunion Tower

Reunion Tower to wieża widokowa, wysoka na ponad sto siedemdziesiąt metrów. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków zapewnia ona odwiedzającym dostęp do szeregu ciekawych atrakcji. Znajduje się tutaj między innymi bowiem interaktywne, cyfrowe centrum multimedialne. Dowiemy się w nim więcej na temat zabytków w mieście, samej wieży widokowej, a także interesujących wydarzeń z historii Stanów Zjednoczonych. W Reunion Tower jest również sklep z pamiątkami Kaleidoscope, w którym będziemy mogli kupić upominek związany z regionem, w którym się znajdujemy.

Bilety wstępu: dostęp do piętra obserwacyjnego GeO-Deck kosztuje 19 dolarów dorosłych (opłata dla osób do 64 roku życia). Z kolei dla seniorów będzie to 17 dolarów i 14 dolarów dzieci (do dwunastego roku życia).

Noclegi w Dallas

Niezwykle istotny wpływ na cenę noclegu w Dallas ma lokalizacja. Na obrzeżach miasta, oddalonych od centrum nawet o kilkanaście kilometrów, znajdziemy wiele dobrze wyposażonych i komfortowych hoteli z cenami za noc w graniach od 300 do 600 złotych. Ceny te jednak mogą być dwukrotnie, a nawet trzykrotnie wyższe w podobnej klasy obiektach zlokalizowanych w śródmieściu Dallas (downtown). Oczywiście duży wpływ na koszt noclegu ma również sezon, w którym rezerwujemy pobyt.

Michał Jakoniuk

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w Houston – sprawdź!

Spacerem po Parku Hermanna w Houston, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz