TOP 10 najlepszych atrakcji w Dallas które trzeba zobaczyć

Dallas Downtown, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Teksańskie miasto Dallas zdecydowanie jest warte uwagi turystów. Nie tylko ze względu na ciekawą kulturę i muzea, ale przede wszystkim z uwagi na historyczne wydarzenia, które właśnie tu miały miejsce. Oto najważniejsze atrakcje i punkty w Dallas, które musisz zobaczyć! Miejsce zamachu na Johna F. … Zobacz więcej »

Muzeum Sztuki Nasher Sculpture Center, zwiedzanie, bilety

Muzeum Sztuki Nasher Sculpture Center, Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Muzeum Sztuki Nasher Sculpture Center otwarto w październiku 2003 roku w centrum Dallas. Miejsce to oferuje jedną z najlepszych kolekcji współczesnych rzeźb na świecie. Centrum zaprojektował wielokrotnie nagrodzony architekt Renzo Piano. Znajduje się ono na ponad 2 akrach powierzchni w samym sercu Dallas Arts District. Muzeum … Zobacz więcej »

Muzeum Historii Sixth Floor, zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia

Muzeum Historii Sixth Floor, Dallas, Teksas, fot. shutterstock.com

W samym sercu Dallas, w stanie Teksas, znajduje się miejsce, które na zawsze zapisało się w annałach historii Stanów Zjednoczonych. Muzeum Historii Sixth Floor w Dealey Plaza nie jest zwykłą instytucją kulturalną. To sanktuarium pamięci i refleksji, poświęcone jednemu z najbardziej poruszających i kontrowersyjnych wydarzeń … Zobacz więcej »

Zakupy w Dallas: najlepsze miejsca na zakupy i pamiątki

Zakupy w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Jeśli chodzi o zakupy, Dallas to miasto, które oferuje bogactwo opcji dla każdego rodzaju kupującego. Niezależnie od tego, czy szukasz ekskluzywnych butików, rozległych centrów handlowych czy unikatowych lokalnych rynków, zróżnicowana scena zakupowa miasta gwarantuje, że znajdziesz coś, co odpowiada Twoim gustom i budżetowi. Ten przewodnik … Zobacz więcej »

Wynajęcie samochodu w Dallas – co warto wiedzieć?

Wynajęcie samochodu w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Wycieczka do Dallas w Teksasie to na pewno ekscytująca perspektywa. Warto jednak przygotować się do niej praktycznie, by podróż przebiegła bez problemów. Z uwagi na dużą powierzchnię miasta oraz liczne atrakcje poza jego obszarem warto rozważyć wynajęcie samochodu. Jaki to średnio koszt, i gdzie szukać … Zobacz więcej »

Szpitale w Dallas – sprawdź, adresy, gdzie szukać pomocy

Szpitale w Dallas, Teksas, fot. shutterstock.com

Wyjazd do USA niezależnie od tego czy turystyczny, czy zarobkowy powinien być poprzedzony dokładnymi przygotowaniami. Mowa zarówno o przygotowaniu odpowiednich dokumentów, pozwoleń czy bagażu, ale także o odpowiednio dobranym ubezpieczeniu zdrowotnym. Z uwagi na to, że służba zdrowia w USA jest bardzo droga, kluczowym jest … Zobacz więcej »