Dallas dla fanów popkultury: miejsca związane z filmami i serialami

Tagi , , ,

Dallas to wyjątkowo popularne wśród turystów miasto w Teksasie. Nie da się ukryć, że jest to także jedna z większych metropolii, którą na co dzień zamieszkuje ponad 1,3 miliony osób. To miasto unikalne i jedynie w swoim rodzaju. Znajdziesz tu wiele zabytków i atrakcji, a także miejsc związanych z popkulturą. Jeśli więc jesteś fanem filmów i seriali, to sprawdź, które miejsca koniecznie powinieneś odwiedzić!

Miejsca w Dallas, które były tłem dla filmowych zdarzeń

Dallas to miasto, które słynie z różnorodnych produkcji filmowych. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie tam reżyserowie upatrywali tła do kolejnych zdarzeń swoich produkcji. Zwiedzając miasto filmowym szlakiem, koniecznie udaj się do:

1. Dallas Downtown

Dallas Downtown, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Dallas Downtown, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Centrum miasta, czyli Dallas Downtown, to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić, jeśli jesteś miłośnikiem popkultury. To właśnie tam kręcono słynny serial o nazwie „Dallas”, który zdobył sobie uznanie widzów na całym świecie. Serial składa się z 14 sezonów, z których większość kręcona była właśnie w centrum miasta. Opowiadał on historię głównych bohaterów, żyjących w sidłach licznych intryg i konsternacji. Bohaterowie przemierzają nie tylko uliczki Dallas, ale także przesiadują w dostępnych kawiarniach i hotelach, które właśnie tam się znajdują. Co więcej, dalej możesz zobaczyć np. gwiazdy głównych bohaterów, które znajdują się w na chodnikach. Koniecznie się wybierz do Dallas Downtown i poczuj się jak główny bohater słynnego serialu.

2. Teksańska Składnica Książek Szkolnych

Kolejnym miejscem, które musisz odwiedzić podczas pobytu w Dallas, jest Teksańska Składnica Książek Szkolnych. Jest to miejsce nie tylko istotne z punktu widzenia popkultury, ale także i historii. To właśnie z okien tego monumentalnego budynku Lee Havery Oswald dopuścił się zamachu na J.F Kennedy’ego w 1963 roku. Miejsce to następnie stało się głównym tłem do nakręcenia filmu „22.11.63”, który był interpretacją powieści Dallas ’63. Film ten odpowiada historię podróżnika w czasie, który usiłuje przenieść się w czasie i nie dopuścić do zamachu na ówczesnego prezydenta. Produkcja ta była jedną z najgłośniejszych, nakręconych w Dallas, gdyż skupiała się głównie na opisie i interpretacji realnych zdarzeń, które miały miejsce w okolicy Teksańskiej Składnicy Książek Szkolnych.

3. Dzielnica Oak Lawn

Dallas, TX US - April 2022: Oak Lawn sign, rainbow sidewalk
Oak Lawn, Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Epiglottis

Nie da się ukryć, że do dziś dzień film pt. „Kochany Urwis” jest warty obejrzenia. Junior, wielokrotnie adoptowany z domu dziecka, zawsze do niego wracał, co wynikało głównie z jego niespokojnego usposobienia oraz wybuchowego charakteru. Finalnie, para zdecydowała się podjąć ryzyko i zaprosiła chłopca do swojego domu w Dallas w dzielnicy Oak Lawn. Jak łatwo możesz się domyśleć, większość scen do filmu kręcona była właśnie w tej okolicy. Koniecznie wybierz się do miejskiego parku – Douglas Park, gdzie Junior z filmu bawił się najchętniej. Z całą pewnością, jeśli już oglądałeś ten film, to bez trudu rozpoznasz także inne miejsca w dzielnicy Oak Law, które były tłem dla fabuły i rozgrywających się tam zdarzeń.

Najlepsze kina w Dallas – musisz je odwiedzić!

Humble, Texas USA 09-06-2019: Show Biz Cinemas building in Humble, Texas. Spread across 3 US states, some even incorporate bowling lanes with their theaters. It was founded in 2007 in Dallas, Texas.
Kino w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By Brett+Hondow

Jeśli żywo interesujesz się popkulturą, to będąc w Dallas, koniecznie wybierz się także na seans filmowy. W mieście nie zabraknie Ci kin, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród miejscowych, jak i wśród turystów. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć:

  • LOOK Cinemas – to największe kino w mieście, które znajduje się przy Belt Line Road, gdzie zapoznać się z niezwykle ciekawymi seansami;
  • Cinemark 17 IMAX – to kolejne kino, do którego powinieneś się udać. Jest ono całodobowe, więc możesz nawet wybrać się tam na kinową noc i cieszyć błogim seansem filmowym;
  • AMC North Park 15 – to kino znajduje się przy N. Central Expy i jest idealne dla Ciebie, jeśli cenisz sobie mniejsze grono widzów oraz ciekawe seanse.

Jak więc widzisz, Dallas to miasto idealne dla każdego fana popkultury i nie tylko. Z pewnością nie będziesz się tam nudzić, a jedynie możesz zebrać niezwykle cenne i unikalne doświadczenie.

Daria Gajewska

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w San Antonio – co warto wiedzieć?

Zakupy w Dallas: najlepsze miejsca na zakupy i pamiątki

Następny

Dodaj komentarz