Dallas Arboretum and Botanical Garden, zwiedzanie, atrakcje

, Tagi , , ,

Położone nad brzegiem jeziora White Rock – Dallas Arboretum and Botanical Garden jest jednym z najlepszych arboretów na świecie. Dzięki przepięknym ogrodom i sezonowym wydarzeniom, arboretum jest niezwykle atrakcyjnym miejscem na mapie Dallas. Jeśli nigdy nie byłeś w Dallas Arboretum, poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji, o których powinieneś wiedzieć przed zwiedzeniem tego miejsca. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na rodzinne popołudnie, spokojny spacer na łonie natury, romantyczną randkę, ślub czy inne wydarzenie, to Dallas Arboretum jest idealnym miejscem.

Atrakcje ogrodów w Dallas

Arboretum w Dallas nie bez powodu jest jednym z najczęściej odwiedzanych ogrodów botanicznych w kraju. Znajdziesz tu 19 unikalnych ogrodów oraz miliony kwiatów, które zachwycą każdego miłośnika roślin.

Margaret Elizabeth Jonsson Color Garden

Dallas,Texas - March 6,2018  Dallas Arboretum and Botanical Garden, people have a great day in early Spring time.
Tulipany w Dallas Arboretum and Botanical Garden, Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By mj007

Ogród Color Garden, w którym rośnie ponad 2000 odmian azalii, a także żonkile, tulipany i bratki, zajmuje powierzchnię 6,5 akra. Ten niezwykle barwny ogród najlepiej podziwiać wiosną i latem, jednak jest także niezwykle atrakcyjny przez cały rok.

Paseo de Flores

Paseo de Flores w języku angielskim oznacza „Ścieżkę Kwiatów”. Jest to główny deptak w Arboretum, który przecina go ze wschodu na zachód. Z tego miejsca można uzyskać dostęp do prawie każdego ogrodu w arboretum.

Woman’s Garden

Nazwa tego ogrodu wzięła się od imponującego posągu kobiety, który znajduje się w pobliżu basenu bez krawędzi – jednego z wielu elementów wodnych, które można znaleźć w arboretum. Jeśli jesteś fotografem, nie przegap tego ogrodu, ponieważ jest to jedno z najlepszych miejsc do robienia zdjęć, który oferuje dodatkowo wspaniały widok na jezioro White Rock Lake.

Crepe Myrtle Allee

Crepe Myrtle Allee to prawdopodobnie najbardziej znane miejsce w całym Arboretum, które zachwyca niezależnie od pory roku. Tutejsze drzewa mirtowe zapewniają wytchnienie od teksańskiego słońca latem.

Rory Meyers Children’s Adventure Garden

Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, to Ogród Przygód Rory’ego Meyersa powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy zwiedzania. Oferuje on ponad 150 interaktywnych gier naukowych i „jadalny ogród”, dzięki czemu dzieci mogą dowiedzieć się, skąd naprawdę pochodzi żywność. Jest to świetna zabawa dla najmłodszych odwiedzających. Warto wiedzieć, że wstęp do tego ogrodu jest dodatkowo płatny w wysokości $2 za każde dziecko w wieku 2 lat lub starsze.

Dallas,Texas - March 6, 2018  Dallas Arboretum and Botanical Garden, people enjoying a great Spring Day.
Kwiaty w ogrodzie botanicznym w Dallas, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By mj007


Gdzie znajduje się Dallas Arboretum and Botanical Garden?

Arboretum i Ogród botaniczny znajdują się we wschodnim Dallas, pomiędzy Garland Road, na południowo-wschodnim brzegu jeziora White Rock.


Jak dojechać do arboretum w Dallas?

Arboretum znajduje się około 25 minut jazdy samochodem od centrum Dallas i Reunion Tower – najsłynniejszego punktu orientacyjnego w mieście. Jeśli wolisz transport publiczny, autobus linii 214 dowiezie Cię z centrum Dallas do Arboretum w nieco ponad 30 minut. Przejazd kosztuje $ 2,50 za osobę.


Ile czasu trwa zwiedzanie Dallas Arboretum and Botanical Garden?

Dallas Arboretum and Botanical Garden, located in Texas, America.
Dallas Arboretum and Botanical Garden, Teksas, USA, licencja: shutterstock/By aphotostory

Wycieczka do Arboretum w Dallas może zająć 1 godzinę, jak i cały dzień. Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodów, polecam wybrać się tam wcześnie, zanim pojawią się tłumy odwiedzających i zanim temperatura wzrośnie (szczególnie latem). Da Ci to czas na spacer po ogrodach we własnym tempie. Większość osób spędza w Arboretum od 2 do 4 godzin. Jeśli chcesz jednak zobaczyć wszystko i dodatkowo zjeść lunch, warto spędzić tu większą część dnia.


Dallas Arboretum and Botanical Garden – godziny otwarcia, ceny biletów

Koszt wstępu do Arboretum w Dallas zależy od kilku czynników, w tym wieku osoby odwiedzającej i dnia, w którym się wybierasz. Ogrody są czynne codziennie od 9:00 do 17:00, wyjątkiem jest Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie oraz Nowy Rok. Wówczas Dallas Arboretum and Botanical Garden są zamknięte.

  • Dorośli (13-64) $20,
  • Seniorzy (65+) $16,
  • Dziecko (2-12) $12,
  • Ogród przygód dla dzieci $3,
  • Parking $15 (bilet kupiony na miejscu),
  • Parking $11 (bilet kupiony online).

Czy warto odwiedzić Dallas Arboretum and Botanical Garden?

Oczywiście, że tak! W Dallas nie brakuje wysokich drapaczy chmur i zatłoczonych autostrad. Ale są tu także malownicze tereny zielone. Aby odpocząć od wielkiego miasta, udaj się do Dallas Arboretum and Botanical Garden, który zajmuje 66 akrów w White Rock Lake Park. Zapomnij o miejskim zgiełku podczas spaceru po Margaret Elizabeth Jonsson Color Garden, gdzie wiosną kwitnie ponad 2000 odmian azalii, a jesienią ożywa kilka akrów chryzantem. Crepe Myrtle Allee to kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania ze względu na naturalny tunel utworzony przez łukowate drzewa mirtowe. Z pewnością nie można się tu nudzić!

Magda Łydka

Poprzedni

Zwiedzanie Frontiers of Flight Museum w Dallas, atrakcje, bilety

TOP 10 atrakcji, które warto zobaczyć w San Antonio

Następny

Dodaj komentarz