Czy w Dallas jest drogo, ceny żywności, noclegów

Tagi , , , ,

Dallas to tętniąca życiem metropolia w Teksasie, która oferuje wiele atrakcji o każdej porze roku. Miasto to ma także reputację miejsca pełnego blichtru i przepychu. Jest tu jednak wiele atrakcji, które można zobaczyć bez przysłowiowego „rozbijania banku”. Różnorodne restauracje oferują dania kuchni światowej, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Natomiast dla podróżników i rodzin z dziećmi dostępne są liczne ogrody zoologiczne, muzea, teatry oraz zabytki. Aby zaplanować koszty podróży i zwiedzania Dallas, warto poznać ceny w tym teksańskim mieście.

Ceny w Dallas – hotele

Szukając noclegu w Dallas, warto wiedzieć, że średnia cena za nocleg dla jednej osoby wynosi około $84. Koszty pobytu w Dallas są znacznie wyższe niż w innych miastach Teksasu. Z kolei hotele są zazwyczaj nieco tańsze niż domy wakacyjne. Luksusowe obiekty wakacyjne są droższe w Dallas ze względu na bardzo wysokie koszty nieruchomości w tym mieście. Przykładowo za noc w średniej klasy hotelu dla dwóch osób należy zapłacić około $60, natomiast w hotelu o wyższym standardzie około $120. Za apartament wakacyjny położony na obrzeżach Dallas trzeba się liczyć z wydatkiem około $110.

Koszty transportu w Dallas

Jak poruszać się po Teksasie?, USA, fot. shutterstock.com
Metro w Teksasie, USA, fot. shutterstock.com

Warto wiedzieć, że koszt przejazdu taksówką w Dallas jest znacznie wyższy niż transport publiczny. Dlatego polecamy korzystać z transportu publicznego lub z opcji wynajmu samochodu, który daje możliwości zwiedzania okolicy w stosunkowo atrakcyjnych cenach. DART to największa sieć transportowa w Dallas, która obsługuje łącznie 64 przystanki, w tym 46 w samym mieście. Autobusy DART łączą miasto z międzynarodowym lotniskiem – Dallas Love Field oraz oferują bezpłatne przejazdy D-Link, które łączą Downtown Dallas oraz Deep Ellum.

Ceny w restauracjach

Ceny posiłków w Dallas mogą się różnić, ponieważ zależą one od rodzaju restauracji oraz miejsca. Przykładowe ceny jedzenia w restauracjach w Dallas wyglądają następująco:

 • podstawowa kolacja dla dwojga w pubie w sąsiedztwie $54
 • kolacja dla dwojga we włoskiej restauracji w dzielnicy dla emigrantów, w tym przystawki, danie główne, wino oraz deser to koszt około $90
 • 1 drink w klubie w centrum miasta $14
 • cappuccino $5,50
 • 1 piwo w pubie (500 ml lub 1pt.) $5,20

Ceny żywności w Dallas

Podane poniżej ceny mają wartość uśrednioną. Zależą one w dużej mierze od miejsca i rodzaju sklepu, w którym robione są zakupy.

 • 1 litr (1 qt.) pełnotłustego mleka $0,90
 • 12 dużych jajek $3,65
 • 1 kg (2 funty) pomidorów $4,15
 • 500 gr lokalnego sera $5,50
 • 1 kg jabłek $4,60
 • 1 kg ziemniaków $3,15
 • 0,5 l krajowego piwa w supermarkecie $3,40
 • 1 butelka czerwonego wina stołowego, dobrej jakości $16
 • 2 litry Coca-Cola $2,80
 • duży chleb $3,15

Ceny w Dallas – ile średnio trzeba wydać na atrakcje i bilety wstępu w Dallas?

Atrakcje w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Atrakcje w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Koszty rozrywki i rekreacji w Dallas, w tym koszty posiłków i zajęć rekreacyjnych, mogą wahać się od przystępnych cenowo do droższych, w zależności od wybranej aktywności. Ceny jedzenia poza hotelem/apartamentem, wizyta w teatrze czy w muzeum mogą być dość wysokie. Aby zaoszczędzić na wydatkach na rozrywkę w Dallas, skorzystaj z bezpłatnych lub niedrogich atrakcji, takich jak koncerty na świeżym powietrzu czy zwiedzania niedrogich muzeów. Przykładowo bilety dla dwóch osób do kina kosztują $28, natomiast bilety dla dwóch osób do teatru (z najlepszymi dostępnymi miejscami) to koszt $410.

Kiedy najlepiej zaplanować zwiedzanie Dallas, aby było najtaniej?

W Dallas, podobnie jak w wielu miejscach na świecie, są okresy, kiedy ceny za apartamenty/hotele oraz loty znacznie spadają. Przykładowo najlepszymi okresami pod względem finansowym jest wizyta w Dallas w okresie:

 • 8 stycznia – 11 marca
 • 6 sierpnia – 9 grudnia (z wyjątkiem tygodnia, w którym wypada Święto Dziękczynienia).


Jednak absolutnie najtańszym czasem na zwiedzanie lub wakacje w Dallas, to zazwyczaj początek września.

Ceny lotów do Dallas w Teksasie

Lotnisko w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com
Lotnisko w Dallas, Teksas, USA, fot. shutterstock.com

Najtańszy dzień na podróż do Dallas to zazwyczaj wtorek. W Dallas różnica między najtańszym a najdroższym tygodniem wynosi około $654, więc możesz zaoszczędzić około 88%, rezerwując z wyprzedzeniem z pominięciem świąt i innych wydarzeń. Z Polski obecnie nie ma bezpośrednich lotów do Dallas. Najtańsze są loty z Warszawy z przesiadką w Londynie na Heathrow Airport (LHR), wówczas cena za lot w obie strony wynosi około 3000,00 zł/osobę.

Poprzedni

Ceny w Teksasie i koszty życia

Ile kosztują wakacje w Teksasie, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz